1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Maďarský úřad povolil výstavbu reaktoru nového bloku jaderné elektrárny Paks

nuclear logo2
Budapešť - Maďarský Národní úřad pro atomovou energii (OAH) povolil výstavbu reaktoru jednoho nového bloku jaderné elektrárny Paks. Stavební práce tak mohou začít, uvedlo dnes podle agentury MTI maďarské ministerstvo zahraničí a obchodu.

Města na Brněnsku a Hodonínsku šetří energie výstavbou solárních panelů

solar panels2
Brno – Města na Brněnsku a Hodonínsku šetří energie výstavbou solárních panelů a výměnou veřejného osvětlení ze sodíkových svítidel na úspornější LED osvětlení. ČTK to řekli zástupci oslovených měst, podle kterých vysoká cena energií pravděpodobně ovlivní investice měst pro příští rok.

innogy kupuje slovenského výrobce kogenerací TTS Martin

Innogy rwe
Energetická skupina innogy dokončila akvizici slovenského výrobce kogeneračních jednotek a záložních zdrojů elektřiny TTS Martin. Firmu ovládá prostřednictvím společnosti Energo TTS, ve které má 80% podíl.

Dukovany už letos vyrobily 9 TWh elektřiny, tropické teploty provoz elektrárny prakticky neovlivňují

CEZ logo
Bezemisní elektřinu, která odpovídá půlroční spotřebě všech českých domácností, vyrobila od začátku roku Jaderná elektrárna Dukovany. V porovnání s loňským rokem zvládly Dukovany vyrobit 9 TWh elektřiny o 6 hodin dříve.

Maďarská petrochemická skupina MOL zvýšila čtvrtletní zisk o 40 procent

MOL logo
Budapešť - Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL, která podniká i v České republice a na Slovensku, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40 procent na 249,5 miliardy forintů (15,5 miliardy Kč). Firma to dnes uvedla ve své výsledkové zprávě a zároveň zlepšila celoroční výhled zisku před zdaněním.

Saúdská Arábie a SAE si nechávají rezervy pro případ nedostatku ropy

opec logo
Londýn/Dubaj - Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty jsou připraveny výrazně zvýšit produkci ropy, kdyby svět v zimě čelil vážné krizi v zásobování touto surovinou. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené s plány těchto dvou států, které jsou vedoucími představiteli Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC).

ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice

CEZ logo
Praha - Polostátní energetická společnost ČEZ prodává 95 procent své produkce elektřiny v České republice, do zahraničí vyveze asi pět procent produkce, a to jen v případě, kdy ji nelze prodat na českém trhu.

Zásobníky plynu v EU jsou naplněné ze 70,54 procenta, nad pětiletým průměrem

gas pipeline1
Brusel - Evropské země jsou na dobré cestě k dosažení stanoveného cíle naplnění zásobníků zemního plynu do začátku zimy z 80 procent. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) sdružující evropské provozovatele plynárenských infrastruktur byly zásobníky počátkem tohoto týdne naplněné ze 70,54 procenta.

Zásobníky plynu v Polsku jsou plné, dodávky podle plánu

gas pipeline
Varšava - Polsko má zabezpečené dodávky plynu na zimní sezonu. Zásobníky jsou plné a veškeré dodávky se uskutečňují podle plánu. Televizní stanici Polsat News to řekla ministryně životního prostředí Anna Moskwová.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...