1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

České firmy loni spotřebovaly meziročně skoro o pětinu méně zemního plynu

Czech Flag
Praha - Podniky v Česku loni spotřebovaly 4,61 miliardy metrů krychlových zemního plynu, meziročně skoro o pětinu méně. Zhruba o desetinu klesla rovněž spotřeba černého uhlí, zatímco spotřeba hnědého uhlí stoupla.

Novým finančním ředitelem skupiny E.ON v ČR je Václav Hrach, přišel z NET4GAS

eon building
České Budějovice - Novým finančním ředitelem skupiny E.ON v České republice se stal 1. října Václav Hrach. Bude zároveň finančním ředitelem distribuční společnosti EG.D. Na obou pozicích vystřídal Christiana Leifelda. Je i členem představenstva EG.D. Do E.ON přišel z firmy NET4GAS.

Francouzská EDF má nabídku na jaderný blok v Dukovanech připravenou

nuclear power plant1
Praha - Francouzská společnost EDF, která je jedním ze tří uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech, má svou finální nabídku připravenou. Zahájila proto proces jejího předání podle původního termínu, který byl stanoven na dnešek. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to uvedli zástupci firmy.

Dukovanská elektrárna rozšiřuje sklady, aby mohla mít čerstvé palivo na pět let

nuclear container
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany rozšiřuje společnost ČEZ kapacitu skladů čerstvých palivových souborů, aby mohla mít v zásobě jaderné palivo, které postačí skoro na pět let provozu tamních čtyř bloků. Teď mají Dukovany zásoby paliva na déle než tři roky. ČTK to sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

Podíl firem využívajících elektromobily letos v ČR stoupl na 14 procent

electromobil battery recharging
Praha - Elektromobily ve svém vozovém parku má v současnosti 14 procent tuzemských firem, loni to byla jen čtyři procenta. Negativní postoj k pořizování elektromobilů do firemních flotil má stále 42 procent společností, pozitivní postoj naopak zaujímá zhruba 18 procent podniků v Česku.

Teplárna Otrokovice dokončila přestavbu kotle, bude spalovat i biomasu

Teplaren4
Otrokovice - Teplárna Otrokovice na Zlínsku dokončila přestavbu jednoho z kotlů. V nové topné sezoně na něm začne spolu s uhlím spalovat i biomasu. Práce na přestavbě uhelného kotle začaly loni a stály více než 200 milionů korun. ČTK to sdělila mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Shell v Číně otevřel největší dobíjecí stanici na světě, má 258 dobíjecích bodů

shell gas station 1
Šen-čen - Britská energetická společnost Shell v Číně otevřela svou největší dobíjecí stanici pro elektromobily na světě. Stanice, která se nachází v blízkosti letiště u města Šen-čen, má 258 dobíjecích bodů a solární panely s roční výrobní kapacitou 300.000 kilowatthodin (kWh). Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Čepro zahájila výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na pohonné hmoty

cepro
Hněvice - Společnost Čepro, která je státním distributorem paliv, dnes zahájila v areálu v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na skladování automobilového benzinu a motorové nafty. Každá bude mít objem deset milionů litrů, společně vytvoří nový skladovací blok. Šest nových nádrží se postaví do čtyř let.

Nizozemská vláda zaplatí RWE za omezení uhelných elektráren 331,8 milionu eur

RWE logo
Amsterodam - Nizozemská vláda zaplatí německé společnosti RWE 331,8 milionu eur (8,1 miliardy Kč) jako odškodné za ušlé výnosy, vzhledem k tomu, že se firma rozhodla omezit v letech 2022 až 2024 produkci uhelných elektráren na 35 procent jejich kapacity. Uvedl to ministr energetiky Rob Jetten.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...