1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Temelín vyvezl palivo z reaktoru prvního bloku, který je odstavený

nuclear logo2
Temelín (Českobudějovicko ) - Technici jaderné elektrárny Temelín vyvezli všech 163 palivových souborů z reaktoru prvního bloku. Je od 15. dubna plánovaně odstavený kvůli výměně paliva.

Jižní Korea je připravena přesměrovat část dodávek plynu do Evropy

korean flag
Soul - Jižní Korea je připravena do léta přesměrovat část dodávek plynu do Evropy, kde na trhu panuje nejistota v souvislosti s ukrajinskou krizí. Učinit by tak měla na žádost Spojených států či evropských zemí. Podle agentury Reuters to dnes uvedl zdroj obeznámený s touto záležitostí.

Ruská společnost Gazprom zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska

Gazprom building
Moskva/Varšava - Ruská plynárenská společnost Gazprom zcela zastavila dodávky plynu do Polska a Bulharska. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že místní plynárenské podniky PGNiG a Bulgargaz odmítly za plyn platit v rublech. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Teplárny Brno a DPMB podepsaly společné memorandum na využití vodíku v dopravě

teplaren 4
Ke spolupráci při využití vodíku především v brněnské veřejné dopravě se ve společném memorandu zavázaly dvě městské společnosti, Dopravní podnik města Brna a Teplárny Brno.

Nizozemsko plánuje do konce roku přestat používat ruská fosilní paliva

miner
Amsterodam - Nizozemsko plánuje do konce roku přestat používat ruská fosilní paliva, oznámila dnes tamní vláda. Hodlá vynaložit 623 milionů eur (15,2 miliardy Kč) k přilákání firem, jež by naplnily plynový zásobník v Bergermeeru, jedno z největších takových zařízení v Evropě.

Pražští radní projednají žádost Pražské plynárenské o pomoc dvou miliard Kč

gas fire1
Praha - Pražští radní dnes projednají mimo jiné žádost Pražské plynárenské o pomoc ve výši dvou miliard korun. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) jde o pomoc s vyrovnáním peněžních toků, takzvaného cash flow.

USA obnoví nabídku pronájmů federálních pozemků k těžbě ropy a plynu

Oil Well6
Washington - Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena obnoví nabídku pronájmů federálních pozemků k těžbě ropy a plynu. Oznámilo to americké ministerstvo vnitra v době, kdy se Bílý dům snaží omezit růst cen benzinu. Biden přitom během volební kampaně vyzýval k úplnému ukončení těžby ropy a plynu na federálních pozemcích.

Temelín odstavil na dva měsíce první blok, vymění čtvrtinu paliva

nuclear container
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín 15.04 v 21:00 plánovaně odstavila první blok. Při odstávce, která potrvá asi dva měsíce, vymění energetici zhruba čtvrtinu paliva, zkontrolují také bezpečnostní systémy. Reaktor začnou energetici otevírat v pondělí, až vychladne. ČTK to dnes sdělil temelínský mluvčí Marek Sviták.

Provozní zisk Křetínského EPH loni stoupl na 56 miliard Kč, vzrostly i tržby

EPH logo
Praha - Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) loni vzrostl meziročně o pět procent na 2,3 miliardy eur (zhruba 56,1 miliardy Kč). Konsolidované tržby se zvýšily na 18,9 miliardy eur z 8,5 miliardy o rok dřív. Holding podnikatele Daniela Křetínského to dnes sdělil ČTK v tiskové zprávě.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...