1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

E.ON koupil podíl ve firmě Sun construct, dodává fotovoltaické elektrárny

E on logo 1
Brno/České Budějovice - Energetická společnost E.ON koupila podíl 49 procent ve společnosti Sun construct, která dodává a instaluje fotovoltaické elektrárny zejména pro domácnosti. E.ON o tom informoval v tiskové zprávě, hodnotu transakce neuvedl.

Investor chce u Hradčan-Kobeřic postavit čtyři větrné elektrárny

wind farm3
Prostějov - Čtyři větrné elektrárny chce u obce Hradčany-Kobeřice na Prostějovsku postavit společnost Meridian Nová Energie. Pokud firma získá všechna potřebná povolení, hodlá větrné elektrárny postavit do 12 měsíců po ukončení povolovacích a správních řízení. ČTK informaci získala z databáze posuzování vlivu staveb na životní prostředí EIA.

Povodí Moravy začíná po zimě plnit vodní nádrže pro případ sucha

water energy
Brno - Povodí Moravy začíná po zimě plnit vodní nádrže, chce mít dostatečné zásoby vody pro případ sucha. Hladiny ve většině nádrží by měly dosáhnout maximální úrovně ještě v březnu či v dubnu. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí státního podniku Petr Chmelař.

Nizozemsko nepovolí těžbu plynu ve Waddenském moři z ekologických důvodů

Oil rig
Amsterodam - Nizozemsko nepovolí těžit plyn v části chráněného Waddenského moře, která patří Nizozemsku. Důvodem jsou obavy o životní prostředí. Oznámila to vláda. Zablokovala tak firmě NAM plány na průzkum těžby v oblasti.

ČEZ Distribuce vybudovala v Beskydech nové vedení elektřiny na Lysou horu

Electricity pylons 1
Krásná - Společnost ČEZ Distribuce vybudovala nové vedení elektřiny z Krásné na Frýdecko-Místecku na Lysou horu. Výměna nefunkčního kabelu vedoucího na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd přišla na 40 milionů korun. Primární kabel dlouhý 6200 metrů bude jistit elektrické vedení z Ostravice z opačné strany hory.

Obohacení uranu pro Dukovany bude nově místo Rusů zajišťovat francouzské Orano

nuclear logo
Praha - Obohacování uranu pro jadernou elektrárnu v Dukovanech bude nově zajišťovat francouzská firma Orano. Dosud měl tuto službu na starosti ruský TVEL. Společnost ČEZ uzavřela dohodu při dnešní návštěvě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v České republice.

Vědci zkoušejí energeticky využít čistírenské kaly spolu s odpadem z restaurací

mendelova univ 17
Brno - Růst cen energií vede čistírny odpadních vod k posilování energetické soběstačnosti, například prostřednictvím solárních panelů. Alternativní přístup testují vědci z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

Českobudějovická teplárna loni vyrobila 1406 terajoulů tepla, méně než předloni

teplaren 4
České Budějovice - Českobudějovická teplárna loni vyrobila 1406 terajoulů (TJ) tepla. Je to nepatrně méně než v roce 2022. Tehdy vyrobila 1463 TJ. ČTK to řekl místopředseda představenstva společnosti Tomáš Kollarczyk. Noví odběratelé, kterých přibylo nejvíc za 20 let, loni spotřebovali 19.333 gigajoulů tepla. Vlastníkem teplárny je město.

Polskému Orlenu loni klesl zisk o třetinu, čeká nestabilní ceny ropných produktů

PKN Orlen logo
Plock (Polsko) - Polské petrochemické skupině Orlen, která v České republice vlastní rafinerskou firmu Unipetrol spolu se sítí čerpacích stanic, loni klesl konsolidovaný neauditovaný čistý zisk o 31 procent na 27,57 miliardy zlotých (161,5 miliardy Kč). Firma to uvedla ve zprávě o výsledcích hospodaření.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...