1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

H.Králové postavil v centru síť dálkového tepla, mělo by nahradit plynové zdroje

teplaren1
Hradec Králové - Městská společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové dokončila stavbu páteřní teplovodní sítě v historickém centru města. Nákladem 35 milionů korun šlo o největší investici v historii firmy.

Spotřeba plynu v Česku dál klesá, za tři čtvrtletí meziročně o 11 procent

gas fire1
Praha - Spotřeba plynu v Česku dál klesá. Za tři čtvrtletí roku Češi využili přes 51 terawatthodiny plynu, což je meziročně zhruba o 11 procent méně. Vyplývá to ze statistik Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Spotřeba klesala během celého roku.

SmVaK Ostrava investují příští rok do infrastruktury přes miliardu,víc než letos

water tap 2
Ostrava - Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) Ostrava investuje v příštím roce do modernizace a oprav vodárenské infrastruktury 1,043 miliardy korun, zhruba o 70 milionů korun více než letos.

Češi dál šetří s elektřinou, za tři čtvrtletí snížili spotřebu o 4,8 procenta

electricity pylon 3
Praha - Češi dál šetří s elektřinou. Za tři čtvrtletí letošního roku snížili meziročně její spotřebu o 4,8 procenta, celkem spotřebovali 42,76 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Spotřeba klesla i v samotném třetím čtvrtletí roku, nejvíce u domácností. Informoval o tom Energetický regulační úřad (ERÚ). Klesá i výroba.

Gazprom počítá na příští rok s poklesem investic zhruba o 20 procent

Gazprom building
Moskva - Ruská společnost Gazprom chystá na příští rok investice za 1,57 bilionu rublů (397 miliard Kč), což je zhruba o 20 procent méně, než s jakými investicemi počítá plán na letošní rok. Gazprom je největší plynárenskou společností na světě a na vývoz plynu sítí potrubí má v Rusku monopol.

Zásobníky plynu v EU jsou naplněny z téměř 99 procent, vyplývá z dat GIE

gas fire 3
Brusel - Zásobníky plynu v Evropské unii byly podle nejnovějších údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) v úterý naplněny z téměř 99 procent. Před rokem v tutéž dobu jejich naplněnost činila zhruba 95 procent.

Britské ropné firmě BP kvůli nižším cenám energií klesl zisk o 60 procent

BP petrol station
Londýn - Britské ropné společnosti BP ve třetím čtvrtletí kvůli výraznému snížení tržních cen energií klesl čistý zisk na 3,3 miliardy dolarů (76,1 miliardy Kč) z 8,15 miliardy USD ve stejném období loni.

Polskému Orlenu, majiteli Unipetrolu, klesl čtvrtletní zisk o 76 procent

PKN Orlen logo
Plock - Polské petrochemické skupině Orlen, která v České republice vlastní zpracovatele ropy Unipetrol, ve třetím čtvrtletí klesl meziročně čistý zisk o 76 procent na 3,46 miliardy zlotých (19,1 miliardy Kč). Firma to uvedla ve výsledcích hospodaření a dodala, že čísla zkresluje akvizice skupiny Lotos.

Ropa by měla napřesrok zlevnit, zvrátit to ale může vývoj na Blízkém východě

oil barrels
Washington - Ceny ropy na světových trzích budou v letošním čtvrtém čtvrtletí činit v průměru 90 dolarů za barel a v příštím roce se v důsledku zpomalování růstu globální ekonomiky sníží na 81 dolarů za barel. Předpověděla to dnes Světová banka (SB) ve svém výhledu pro komoditní trhy.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...