1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

USA podle médií brání Koreji ve vývozu jaderné technologie, dotýká se to i ČR

Nuclear Energy Plant
Soul - Americká vláda se snaží bránit jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) ve vývozu jaderné technologie kvůli sporu s americkou firmou Westinghouse Electric a blokuje nabídku na projekt jaderné elektrárny v České republice.

Saudi Aramco podepsala smlouvu o výstavbě petrochemického komplexu v Číně

oil refinery
Rijád - Saúdskoarabský ropný gigant Saudi Aramco podepsal se svými čínskými partnery smlouvu o výstavbě rafinérského a petrochemického komplexu na severovýchodě Číny za 83,7 miliardy jüanů (267,6 miliardy Kč). Komplex má zahájit činnost v roce 2026 a pomoci uspokojit rostoucí poptávku po pohonných hmotách a chemikáliích v Číně.

Turecko potvrdilo Iráku, že bude ctít verdikt arbitráže o ropě z Kurdistánu

oil barrels
Ankara/ Bagdád - Turecko potvrdilo Iráku, že bude v otázce vývozu ropy z Kurdistánu ctít rozhodnutí arbitrážního soudu, který vynesl verdikt ve prospěch irácké strany. S odkazem na nejmenovaný zdroj o tom informovala agentura Reuters. Poslední loď s ropou z Kurdistánu umožnilo Turecko naložit v pátek, píše agentura Bloomberg.

Globální kapacita obnovitelných zdrojů energie loni vzrostla o 9,6 procenta

Solar panels1
Londýn  - Celosvětová kapacita obnovitelných zdrojů energie v loňském roce vzrostla o rekordních 295 gigawattů (GW), tedy 9,6 procenta, na 3372 GW. Uvedla to Mezinárodní agentura pro obnovitelné energie (IRENA). Upozornila ale, že pro omezení globálního oteplování by bylo potřeba zvýšit kapacitu třikrát rychleji.

Gazprom dodal do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní množství plynu za den

gas pipe mechanic
Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom v pondělí dodala do Číny plynovodem Síla Sibiře rekordní objem plynu za den. Firma to podle médií oznámila dnes, kdy je druhým dnem na návštěvě Moskvy čínský prezident Si Ťin-pching.

Moldavsko po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruského Gazpromu

gas pipeline1
Kišiněv - Moldavsko zhruba po tříměsíční přestávce obnovilo nákupy plynu od ruské společnosti Gazprom. Informoval o tom šéf moldavské státní plynárenské společnosti Moldovagaz Vadim Ceban.

Pražská plynárenská: Češi po zastropování cen postupně přestávají šetřit plynem

gas fire2
Praha - Češi postupně přestávají šetřit při spotřebě plynu. Vliv na to má zastropování cen energií. Na twitteru to uvedl předseda představenstva Pražské plynárenské Martin Pacovský. Podle něj má na úspory energií v novém roce největší vliv především příznivé počasí. Informace o vývoji spotřeby plynu dalších velkých dodavatelů ČTK zjišťuje.

ČEZ si loni výrazně polepšil, analytici očekávají čistý zisk nad 70 miliard Kč

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ si podle odhadů analytiků v loňském roce meziročně výrazně polepšila. Čistý zisk společnosti za celý rok podle jejich odhadů vzrostl nad 70 miliard korun, což by bylo až sedmkrát víc než předloni. To se projeví i na výplatě dividendy. V hospodaření firmy se loni promítl prudký růst cen energií.

Skupina ČEZ buduje v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku

CEZ logo
Ostrava - Skupina ČEZ buduje v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku. Výkon bateriového úložiště bude deset megawattů a systém pojme 9,45 megawatthodiny energie, tedy trojnásobek současné největší baterie ČEZ v Tušimicích na Chomutovsku.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...