1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

MND zvýšila svůj podíl ve firmě se zásobníkem plynu, dosud měl polovinu Gazprom

oil refinery
Praha - Společnost Moravské naftové doly (MND) podnikatele Karla Komárka upsala nové akcie ve firmě Moravia Gas Storage (MSG), která v Česku provozuje zásobník plynu Dambořice. MND tím zvýšila svůj podíl v této firmě na 97,37 procenta. Dosud ve společnosti držel poloviční podíl ruský státní plynárenský podnik Gazprom.

V Napajedlech je první průmyslový elektrolyzér na výrobu zeleného vodíku v Česku

hydrogen
Napajedla - Společnost Solar Global v Napajedlech na Zlínsku uvedla do provozu první průmyslový elektrolyzér na výrobu zeleného vodíku v Česku.

MPO vydalo územní rozhodnutí pro dva nové jaderné bloky v Dukovanech

Nuclear Energy Plant
Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vydalo územní rozhodnutí pro nové jaderné bloky v Dukovanech. Rozhodnutí by mělo umožnit výstavbu až dvou nových reaktorů. Podle úřadu jde o signál pro všechny uchazeče o stavbu nového bloku, kteří by měli podat své finální nabídky. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Šéf Naftogazu: Přes Ukrajinu od roku 2025 už nepoteče na Západ žádný ruský plyn

gas pipeline1
Kyjev - Přes Ukrajinu od roku 2025 už nepoteče na Západ žádný ruský plyn. Rádiu Svobodná Evropa to řekl ředitel největší ukrajinské ropné a plynárenské společnosti Naftogaz Oleksij Černyšov.

Temelínská elektrárna vyrobila od svého zprovoznění 300 TWh elektřiny

nuclear power plant1
Temelín - Jaderná elektrárna Temelín vyrobila od svého zprovoznění 300 terawatthodin (TWh) elektřiny, což představuje více než devatenáctiletou spotřebu českých domácností. Dva bloky elektrárny této výroby dosáhly dnes ráno. ČTK o tom informoval mluvčí temelínské elektrárny Marek Sviták.

Zisky ropných koncernů Exxon a Chevron vykázaly výrazný meziroční pokles

exxon mobile
Houston/San Ramon - Zisk amerického ropného koncernu Exxon Mobil se ve třetím čtvrtletí propadl o více než polovinu na 9,1 miliardy dolarů (zhruba 213 miliard Kč) z rekordních 19,7 miliardy dolarů před rokem. Vyplývá to z dnešní výsledkové zprávy podniku. Výrazný meziroční pokles zisku vykázala rovněž konkurenční firma Chevron.

Bioplynová stanice v průmyslové zóně Kolína by se mohla začít stavět příští rok

biogas station
Kolín - Bioplynová stanice v kolínské průmyslové zóně Ovčáry by se mohla začít stavět příští rok. Společnost Organic technology Moravia, která kvůli vybudování stanice od města koupila 1,6 hektaru pozemků v průmyslové zóně, má stavební povolení. Ještě letos chce začít s výběrem stavební firmy, stavět by se mělo rok.

Eurostat: České domácnosti měly v 1. pololetí nejdražší plyn a elektřinu ve V4

ceske koruny
Brusel - Ceny elektřiny a plynu pro domácnosti byly v České republice v letošním prvním pololetí výrazně vyšší než v ostatních členských zemích Visegrádské skupiny (V4), tedy v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Elektřina českým domácnostem meziročně zdražila o více než čtvrtinu a plyn o více než polovinu.

Americká ropná firma Chevron koupí za 53 miliard USD menšího konkurenta Hess

Chevron Gas Station
Houston/San Ramon - Americká ropná společnost Chevron koupí menšího konkurenta Hess. Hodnota transakce, která se uskuteční formou výměny akcií, činí 53 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Chevron to dnes oznámil v tiskové zprávě. Hess má významná aktiva v Guayaně a v těžbě z břidlic ve Spojených státech.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...