1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tokajev nařídil zvětšit přepravu ropy trasou obcházející Rusko

oil pipeline transneft
Astana - Prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev nařídil zvýšit objemy ropy přepravované přes přístavy Aktau a Kuryk u Kaspického moře na 20 milionů tun ročně, uvedl na svém webu ruský list Kommersant s odvoláním na komuniké prezidentské kanceláře. Trasa vedoucí přes Kaspické moře obchází Rusko, zdůraznil deník.

Nové lampy v Prostějově snížily v říjnu spotřebu elektřiny o polovinu

light bulb1
Prostějov - Poloviční spotřebu elektrické energie ve srovnání s předchozími lety eviduje za říjen radnice v Prostějově v částech města, ve kterých letos dala vyměnit stará sodíková svítidla za moderní LED světla. Modernizováno bylo 209 svítidel v Kolářových sadech a v části sídliště Svobody.

Polsko nezavře uhelné doly, dokud nebude mít jadernou elektrárnu

polish flag
Varšava - Polsko nezavře žádný uhelný důl, dokud v zemi nebudou spuštěny první jaderné reaktory. Řekl to vicepremiér a ministr státního majetku Jacek Sasin. Polsko plánuje uvést svůj první jaderný reaktor do provozu v roce 2033.

Veolia Energie pokračuje v přípravě multipalivového kotle v Teplárně Karviná

veolia logo
Karviná - Společnost Veolia Energie ČR získala souhlasné stanovisko ministerstva životního prostředí v procesu EIA a zahajuje další legislativní i technické kroky přípravy stavby multipalivového kotle v Teplárně Karviná. Nový kotel bude umět spalovat biomasu a tuhá alternativní paliva vyrobená z komunálních dále nerecyklovatelných odpadů.

ČEZ Teplárenská v příštím roce zdraží teplo v průměru o 20 procent

CEZ worker
Praha - Energetická společnost ČEZ Teplárenská v příštím roce zvýší ceny tepla z elektráren a tepláren v průměru o 20 procent, což bude v průměru kolem 123 korun měsíčně. Ke zdražení přispělo zejména navýšení nákladů na povolenky a na výrobu. ČTK o tom informoval ČEZ.

ATAS Náchod snížil teplotu na pracovištích, vyměňuje okna a zvažuje fotovoltaiku

atas nachod logo
Náchod - Elektrotechnická společnost ATAS elektromotory Náchod ve snaze šetřit energie snížila teplotu na pracovištích v dílnách i kancelářích přibližně o dva až tři stupně.

Slovenský Eustream přepravil méně plynu, jeho přepravu z Ruska může ukončit

eustream logo1
Bratislava - Slovenský přepravce zemního plynu Eustream, který dlouhodobě zajišťuje hlavně tranzit ruského plynu, ve svém uplynulém finančním roce přepravil zhruba o čtvrtinu méně suroviny než v roce předchozím. V reakci na ruskou invazi na

PRE chce investovat do úspor energií ve svých budovách přes 100 milionů Kč

electricity pylon 3
Praha - Úsporná opatření ke snížení spotřeby energií zavádějí i tuzemské energetické firmy. Pražská energetika (PRE) chce v následujících letech investovat do úspor ve svých budovách více než 100 milionů korun. To má snížit spotřebu asi o pětinu za rok. Půjde zejména o regulaci a modernizace vytápění a osvětlení.

Střešní fotovoltaika na skladu Billy v Modleticích ušetří 4,5 mil. Kč ročně

solar panels2
Modletice - Kolem 4,5 milionu korun za elektrickou energii ušetří ročně firma Billa v centrálním skladu v Modleticích nedaleko Prahy díky střešní fotovoltaické elektrárně. Solární elektrárna o celkovém výkonu jeden megawatt (MW) vyrobí 1084 MWh elektřiny za rok a odhaduje se, že pokryje přibližně 22 procent spotřeby skladu.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...