1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Teplárny Brno instalovaly na Červeném mlýně nové kotle. Sníží emise i hluk.

Teplaren4
Červený mlýn Tepláren Brno patří svým technologickým vybavením k nejmodernějším i v evropském měřítku. Letošní výměna dvou horkovodních kotlů za nové posune vybavení tohoto provozu ještě na vyšší úroveň.

Spolehlivá dodávka energie pro obyvatele Lanškrouna

CEZ logo
Modernizací a obnovou prochází rozvodna v jihozápadní části Lanškrouna. Investiční akce výrazně omezí poruchovost a posílí spolehlivost dodávek energie v této oblasti. Celkové úpravy a digitalizace rozvodny se vyšplhají na více než 121 milionů korun.

Hlavní město schválilo Standardy pro hospodaření se srážkovou vodou. Pomohou předcházet tepelným ostrovům a zachovat přirozený vodní režim

water energy
Radní hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválili významný praktický dokument Standardy pro hospodaření se srážkovou vodou. Standardy stanoví možnosti realizace přírodě blízkých řešení při hospodaření a využívání srážkových vod v Praze.

innogy nečeká a jako první přijímá snížené zálohy od zákazníků DPI

Innogy rwe
Zákazníci v režimu dodávek dodavatele poslední instance (DPI) mohou posílat do innogy zálohy za listopad v poloviční výši.

OMV slaví 30 let v Česku, investuje do modernizace sítě a upevňuje svou pozici na lokálním trhu

OMV charging station
Jednou z prvních sítí čerpacích stanic, které vstoupily po revoluci na tehdy československý trh, byla rakouská značka OMV.

Vyjádření společnosti E.ON k současnému dění na energetickém trhu

eon building
Na českém trhu nastala nyní velmi nestandardní situace, kdy jeden z velkých dodavatelů energií, Bohemia Energy, oznámil, že nadále nedokáže zajistit dodávky elektřiny a plynu pro své stávající klienty.

Teplárny Brno musejí reagovat na evropský trh s energiemi

Teplaren4
Na turbulentní a nepředvídatelný vývoj na trhu s energiemi musejí reagovat také Teplárny Brno. V důsledku nárůstu velkoobchodních cen zemního plynu proto přistupují k úpravě ceny tepla.

ČPS: Zájem o zemní plyn viditelně narůstá

gas fire 3
Praha – Český plynárenský svaz (ČPS) registruje výrazné zvýšení zájmu domácností o vytápění zemním plynem. Dokládá to průběžně rostoucí prodej plynových kotlů, stejně jako nárůst uzavřených smluv o zavedení zemního plynu a s tím související i množství opětovně zprovozněných tzv. mrtvých přípojek.

Čtvrtá LNG stanice bude zprovozněna na přelomu roku. Zájem o pohon na zkapalněný metan mezi dopravci roste

LNG Terminal
V Česku zatím fungují tři čerpací stanice zkapalněného zemního plynu (LNG). Podle odborníků ale zájem o pohon na LNG začíná růst. Některé firmy již rozšiřují své flotily, jiné zahajují testovací provoz. V nejbližší době by mělo v Česku díky dotacím vzniknout 18 nových LNG stanic.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...