1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Šéfkou Státního úřadu pro jadernou bezpečnost zůstane Dana Drábová

nuclear logo2
Praha - Šéfkou Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) bude nadále Dana Drábová. Ve středu by ji měla s účinností od 1. listopadu jmenovat vláda poté, co dosavadní šéfka úřadu uspěla ve výběrovém řízení. Uvedl to server Aktuálně.cz,, který se odvolává na vládní materiál k výběrovému řízení.

Veolia Energie chystá v teplárně u Frýdku-Místku pilotní projekt výroby vodíku

veolia logo
Sviadnov - Společnost Veolia Energie připravuje v teplárně ve Sviadnově u Frýdku-Místku pilotní projekt výroby vodíku. Vyrábět ho chce elektrolýzou za pomoci elektřiny generované z obnovitelných zdrojů.

Praha vypracuje strategii rozvoje teplárenství v metropoli do roku 2036

teplaren3
Praha - Hlavní město si nechá vypracovat strategii rozvoje teplárenství na svém území do roku 2036. Cílem má být mimo jiné zajištění energetické bezpečnosti zásobování teplem, zvýšení počtu ekologických zdrojů tepla nebo navýšení podílu města a jím pověřených subjektů na zásobování teplem.

Ruská společnost Gazprom poskytne Maďarsku a Číně na zimu další plyn

Gazprom building
Moskva - Ruská plynárenská společnost Gazprom ještě letos poskytne Maďarsku a Číně další plyn. Podle agentury TASS to řekl generální ředitel podniku Alexej Miller. Ruský prezident Vladimir Putin minulý týden jednal v Číně s lídry obou zemí a součástí ruské delegace byl i Miller.

ČEZ v příštím roce zlevní téměř dvěma milionům klientů elektřinu a plyn

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ od začátku příštího roku zlevní téměř dvěma milionům zákazníků elektřinu a plyn, koncovou cenu elektřiny ovšem zřejmě navýší stát. Domácnosti se smlouvou na dobu neurčitou zaplatí dodavateli za elektřinu o více než pětinu méně než v současnosti, cena za plyn pak klesne skoro o 30 procent.

Rusko bude možná už brzy dodávat do Číny tolik plynu co na západ Evropy

gas pipeline1
Moskva - Rusko bude zřejmě už brzy dodávat sítí plynovodů do Číny tolik zemního plynu, kolik ho dodává do západní Evropy. Ve videu zveřejněném na komunikační síti Telegram to řekl generální ředitel společnosti Gazprom Alexej Miller. Podnik má na vývoz plynu potrubím v Rusku monopol.

Ruský provozovatel ropovodů Transněfť od ledna do září zvýšil zisk čtyřnásobně

transneft pipeline
Moskva - Ruský monopolní provozovatel ropovodů Transněfť od ledna do konce září zvýšil čistý zisk více než čtyřnásobně na 190,55 miliardy rublů (45,6 miliardy Kč). Výsledky podpořilo snížení nákladů, uvedla dnes agentura Reuters. Tržby firma zvýšila o 7,2 procenta na 884,03 miliardy rublů.

Horkovod z Temelína do Budějovic dodá ročně 750 TJ tepla, stál 1,69 mld. Kč

Tepelne rozvody
České Budějovice - Teplárna České Budějovice dnes zahájila zkušební provoz 26 kilometrů dlouhého horkovodu z jaderné elektrárny Temelín do Českých Budějovic. Temelínský přivaděč pokryje 30 procent potřeby tepla v Budějovicích. Půjde o 750 terajoulů ročně, horkovod by měl dodávat teplo nejméně 20 let.

Shell a Katar podepsaly na 27 let smlouvu o dodávkách LNG do Nizozemska

shell gas station 1
Londýn - Britská ropná společnost Shell podepsala s Katarem na 27 let smlouvu o dodávkách zkapalněného zemního plynu (LNG) do Nizozemska. Je to druhý významný kontrakt, který Katar tento měsíc podepsal s evropskou ropnou společností, uvedla agentura Bloomberg.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...