1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČEPS a SEPS se dohodly na prohloubení vzájemné spolupráce v oblasti rozvoje trhu se službami výkonové rovnováhy

CEPS logo
Provozovatelé přenosových soustav v České republice a na Slovensku, společnosti ČEPS a SEPS, se dohodli na užší spolupráci v oblasti obstarávání služeb výkonové rovnováhy. Cílem projektu je další rozvoj energetických trhů v souladu s evropskou legislativou.

Litomyšl je dalším místem , kde si dobijete elektromobil

elektromobil nabijanie
Naším cílem bylo vybudovat stanici blízko centra, ale nechtěli jsme zabírat stávající parkovací místa. Snažili jsme se o to dva roky a nakonec se nám to ve spolupráci s ČEZ podařilo.

ČEPS zprovoznila novou zapouzdřenou rozvodnu Vítkov

CEPS logo
Provozovatel přenosové soustavy dokončil výstavbu nové zapouzdřené rozvodny GIS 420 kV Vítkov, transformátoru T402 a nové venkovní rozvodny 110 kV pro vyvedení transformace do rozvodny 110 kV společnosti ČEZ Distribuce.

Biometan – ekologické palivo budoucnosti i další příležitost pro bioplynové stanice

biogas station
Praha - Ekologická varianta zemního plynu – biometan – by se mohl stát jedním z nejvíce používaných klimaticky neutrálních paliv.

ČEZ a Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy se dohodly na převodu Elektrárny Počerady již na konci tohoto roku, o tři roky dříve

CEZ logo
Energetická Skupina ČEZ a Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy se dohodly, že Elektrárna Počerady spalující hnědé uhlí bude převedena za vyšší kupní cenu na Vršanskou uhelnou již na konci tohoto roku, k 31. 12. 2020.

E.ON Distribuce se mění na EG.D

eon building
Od 1. ledna 2021 bude mít E.ON Distribuce nové jméno a vzhled. Do nového roku vstoupí pod názvem EG.D. Zkratka je odvozena z anglického Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu.

ČEZ Distribuce omezí plánované odstávky elektřiny kvůli vzrůstajícím požadavkům svých zákazníků na práci z domova

CEZ logo
Z preventivních i karanténních důvodů jsou tisíce občanů České republiky doma a pracují z domova, na tzv. home office, stejně jako jejich děti, které studují formou online výuky. K dobře odvedené práci a studiu potřebují nejen wifi, ale především elektřinu.

Pražští plynaři a Praha 19 zakládají společný podnik

gas fire big
Pražská plynárenská prostřednictvím své dceřiné společnosti Prometheus, energetické služby a Městská část Praha 19 (Kbely) zakládají společný podnik Teplo pro Kbely, a. s.

U vysokozdvižných vozíků stále dominuje nafta. Díky univerzálnímu použití ale roste poptávka po LPG pohonu

LPG bottles
Praha - Vysokozdvižný vozík (VZV) je pro mnoho firem pomocníkem, bez něhož se neobejdou. Při jeho výběru je důležité ekonomické, ale i ekologické hledisko. Nejoblíbenějším pohonem je stále diesel, roste však poptávka po VZV poháněných LPG, respektive zkapalněným propanem.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...