1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bioplynku na Benešovsku koupil investor ze Saúdské Arábie

biogas station
Přibyšice - Zadluženou bioplynovou stanici v Přibyšicích na Benešovsku ve výběrovém řízení koupil za 37,2 milionu korun investor ze Saúdské Arábie.

Transformace německé energetiky je drahá a přináší problémy

E-on logo 1
Berlín - Transformace německé energetiky, v níž mají hrát zásadní roli obnovitelné zdroje, je příliš drahá a přináší i technické problémy pro distribuční síť.

Odstoupil výkonný šéf největší polské energetiky PGE

pge logo
Varšava - Z čela výkonného vedení největší polské elektrárenské společnosti PGE odstoupil Krzysztof Kilian. Je to důsledek nedávných změn v představenstvu, sdělila společnost.

V Letňanech začínají veletrhy o elektronice, energiích a vytápění

electicity pylon 2
Praha - Na výstavišti v pražských Letňanech začíná 3. ročník mezinárodního veletrhu For Elektron, zaměřený na novinky a trendy z elektrotechniky, elektroniky, energetiky a automatizace.

V poškozené elektrárně Fukušima začali odstraňovat palivové tyče

nuclear logo2
Tokio - Dělníci v japonské elektrárně Fukušima, kterou v roce 2011 značně poškodilo zemětřesení a přívalová vlna cunami, začali odstraňovat jaderné palivové tyče z úložné nádrže v budově čtvrtého reaktoru.

Zisk nové vodní elektrárny ve Štětí půjde na charitu

water energy
Štětí - Společnost Metrostav dokončila hrubou stavbu objektu malé vodní elektrárny (MVE) ve Štětí na Litoměřicku. Projekt MVE Štětí je v Česku ojedinělý.

Nízké zásoby plynu na Ukrajině mohou ohrozit dodávky

Gazprom building
Moskva - Ukrajina nemá dostatek zemního plynu ve svých zásobnících, aby během zimy dokázala zajistit bezproblémový tranzit plynu do Evropy.

Británie schválila rozvoj velkého ropného pole Kraken u Shetland

Oil Well6
Londýn - Britská vláda dnes dala zelenou rozvoji rozsáhlého ropného ložiska Kraken u souostroví Shetlandy severně od Skotska.

Bohemia Energy zvýšila do září tržby o 12 pct na 6,5 mld. korun

bohemia energy logo
Praha - Alternativní dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy zvýšil za devět měsíců letošního roku tržby o 11,9 procenta na 6,5 miliardy korun. Za celý rok odhaduje tržby 9,5 miliardy korun proti loňským 8,7 miliardy korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...