1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Mezinárodní agentura pro energii snížila odhad růstu poptávky po ropě

oil barrels
Paříž - Celosvětová poptávka po ropě v letošním roce klesne. Na vině je nižší než očekávaná spotřeba v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a pokles aktivity v továrnách.

Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu

electicity pylon 2
Pardubice - Výroba elektřiny v Pardubickém kraji v roce 2023 meziročně klesla o třetinu, zejména vlivem nižší produkce parních elektráren.

MOL podepsal novou smlouvu o přepravě ropy ropovodem Adria

MOL logo
Záhřeb/Bratislava - Maďarská ropná společnost MOL, jejíž součástí je slovenská rafinerie Slovnaft, podepsala s chorvatskou firmou JANAF novou smlouvu o využití ropovodu Adria. Firma JANAF o tom informovala na internetu.

Mero dokončilo modernizaci ropovodu IKL, pokračuje v přípravě rozšíření TAL

oil pipeline transneft
Praha - Státní společnost Mero letos dokončila modernizaci ropovodu IKL, kterým teče do Česka ropa z německého Ingolstadtu. Po 16 letech v něm kompletně vyměnila řídící systém pro přepravu a skladování ropy.

Podíl ropy z Ruska na dovozu do ČR loni mírně stoupl na 58 procent

oil barrels
Praha - Podíl ropy z ruského ropovodu Družba loni na celkovém dovozu do Česka činil 58 procent, meziročně je to nárůst asi o dva procentní body. Zbylá část byla tvořena dodávkami z německého ropovodu IKL, který navazuje na italský ropovod TAL.

Polský Orlen jmenoval novým ředitelem bývalého šéfa své litevské divize

PKN Orlen logo
Varšava - Polská petrochemická skupina Orlen, kterou kontroluje stát, má nového šéfa. Stal se jím Ireneusz Fonfara (50), který předtím vedl litevskou divizi podniku. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Orlen je vlastníkem českého petrochemického holdingu Orlen Unipetrol.

Celosvětová kapacita uhelných elektráren loni vzrostla nejvíce od roku 2016

mine vagon
Singapur - Globální kapacita uhelných elektráren v loňském roce stoupla o dvě procenta, což byl nejvyšší růst od roku 2016. K růstu přispěla nová výstavba v Číně a zpožděné vyřazování starých elektráren z provozu v řadě zemí.

V Dukovanech zvýšili energetici tepelný výkon třetího bloku, dodá víc elektřiny

Nuclear Energy Plant
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany zvýšili energetici poprvé tepelný výkon jednoho bloku na 1475 megawattů (MW), což je o 2,3 procenta víc než doposud. Je to blok číslo tři. Stejné úpravy se firma ČEZ chystá udělat na zbývajících třech blocích.

Spotřeba tepla byla loni v ČR nejnižší za sedm let, kdy ERÚ data eviduje

CEZ worker
Praha - Spotřeba tepla ze soustav centrálního zásobování klesla loni v ČR meziročně o 9,4 procenta na 67,8 petajoulu (PJ). Byla tak nejnižší za sedm let, kdy Energetický regulační úřad (ERÚ) data eviduje.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...