1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Předsedou představenstva distribuční společnosti EG.D je Marian Rusko.

E on logo 1
České Budějovice - Novým předsedou představenstva distribuční společnosti EG.D ze skupiny E.ON je ode dneška Marian Rusko. Ve funkci nahradil Zdeňka Bauera, který opouští společnost po téměř 40 letech. Rusko bude zároveň i jednatel společnosti E.ON Česká republika. Informoval o tom mluvčí firmy E.ON Roman Šperňák.

Čepro instaluje na své budovy solární panely, zatím jsou na sedmi objektech

cepro
Praha - Státní distributor paliv Čepro instaluje ve spolupráci s ČEZ ESCO na střechy svých budov solární panely. Energie z nich pokryje spotřebu dvou skladů a poslouží i pro přečerpávání paliv. Solární panely jsou zatím instalované ve dvou areálech na sedmi objektech. ČTK dnes o tom informovala společnost ČEZ. Čepro provozuje 17 skladů.

KKCG jedná s vládou o převodu firmy vlastnící zásobník plynu v Dambořicích

gas pipe mechanic
Praha - Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka jedná s českou vládou o převodu výkonu akcionářských práv ve společnosti Moravia Gas Storage (MGS) na český stát. MGS vlastní podzemní zásobník plynu v Dambořicích na Hodonínsku. Spoluvlastníkem je ruský Gazprom. ČTK o tom informovala mluvčí KKCG Dana Dvořáková.

Dvě hlavní firmy skupiny E.ON zvedly čistý zisk o miliardu na šest miliard Kč

E on logo 1
České Budějovice - Dvě klíčové společnosti skupiny E.ON ČR, firmy EG.D a E.ON Energie, měly loni v součtu zisk po zdanění 6,07 miliardy korun. Zisk obou společností meziročně stoupl zhruba o miliardu. Na růstu se významně podílela firma E.ON Energie, jíž zisk po zdanění stoupl loni o 56 procent na 2,28 miliardy.

Maďarsko vydalo dekret umožňující vládě v případě nouze kontrolu nad energetikou

hungarian flag
Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán podepsal dekret, který vládu v případě nouze zmocňuje k převzetí dohledu nad důležitými energetickými podniky a provozovatelem sítě pro přepravu plynu FGSZ. Učinil tak v době, kdy v Evropě panuje napětí kolem dodávek plynu z Ruska.

Sokolovská uhelná má peníze na budoucí rekultivace už nashromážděné

mine vagon
Sokolov - Sokolovská uhelná má nashromážděné finance na budoucí rekultivace a sanace důlních území. Podle zákona musí těžební firmy ukládat část peněz podle vytěženého množství materiálu na takzvané vázané a analytické účty. Z nich pak hradí právě povinné rekultivace.

Španělská vláda se chystá snížit DPH na elektřinu z deseti na pět procent

electricity pylon 3
Madrid - Španělská vláda má v úmyslu na polovinu snížit daň z přidané hodnoty (DPH) na elektřinu, aby pomohla domácnostem vypořádat se s výrazným růstem životních nákladů, zejména účtů za energie. Oznámil to dnes předseda vlády Pedro Sánchez.

Severočeská vodárenská dá celý půlmiliardový zisk z loňska na investice

ceske koruny
Teplice - Severočeská vodárenská společnost použije celý zisk z loňského roku ve výši 502,7 milionu korun na investice. Budou se týkat mimo jiné zajištění pitné vody v pohraniční oblasti Libereckého kraje postižené těžbou hnědého uhlí v polském dole Turów, rekonstrukce úpraven vody a oprav.

Lidem na sídlišti v Žatci klesne díky ekologické investici cena za teplo

teplaren1
Žatec - Městská společnost Žatecká teplárenská začala s investicí do rekonstrukce rozvodů tepla na sídlišti Jih, díky které se obyvatelům sníží cena za teplo. Půjde o úsporu zhruba pět procent. Na ekologický projekt získala teplárna dotaci.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...