1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stát koupil za 8,8 miliardy korun firmu RWE Gas Storage se zásobníky plynu

Plynovod
Perná - Český stát koupil za 360 milionů eur (v přepočtu 8,8 miliardy korun) prostřednictvím společnosti ČEPS firmu RWE Gas Storage, která vlastnila a spravovala šest plynových zásobníků. Jejich kapacita odpovídá třetině roční spotřeby, řekl na briefingu u Perné na Břeclavsku u jednoho ze šesti zásobníků premiér Petr Fiala (ODS).

Nizozemský terminál za rok pro ČR odbavil 21 lodí s LNG, 27 pct loňské spotřeby

LNG Terminal
Praha - Terminál v nizozemském Eemshavenu odbavil za první rok svého provozu pro Českou republiku 21 lodí. Bylo v nich kolem dvou miliard metrů krychlových plynu, což odpovídá zhruba 27 procentům loňském tuzemské spotřeby. ČTK o tom informovala společnost ČEZ, která má terminál v pronájmu.

Vodárny VHOS Moravská Třebová loni skončily se ztrátou 4,1 milionu korun

water energy
Moravská Třebová - Vodárny VHOS Moravská Třebová, které jsou největším provozovatelem vodovodů a kanalizací na Svitavsku, skončily v posledním finančním roce ve ztrátě 4,1 milionu korun. O rok dřív vykázaly zisk 7,6 milionu korun. Tržby se meziročně zvýšily o devět procent na 248 milionů korun.

Turecko je blízko dohodě s Čínou o výstavbě nové jaderné elektrárny

nuklearna elektraren
Ankara - Turecko je blízko dohodě s Čínou o výstavbě nové jaderné elektrárny, která by měla posílit snahy Turecka o snížení dovozu ropy a plynu. Předpokládá se, že rozhovory budou dokončeny v nejbližších měsících, uvedl turecký ministr energetiky Alparslan Bayraktar.

Teplárny Brno letos podruhé snižují cenu tepla, hlavně díky zlevnění plynu

teplaren 4
Brno - Teplárny Brno letos podruhé snižují cenu tepla. Brněnské domácnosti od října nově zaplatí jen 1199 korun za gigajoule (GJ) s DPH. Dosud to je 1485 korun, tedy o 286 korun více. Snížení ceny umožnil zejména vývoj ceny plynu na trhu, řekli novinářům zástupci městské společnosti.

Sokolovská uhelná získala americký grant na přípravu malých modulárních reaktorů

nuclear logo
Sokolov - Sokolovská uhelná a SUAS Group zadají zpracování studie možného umístění malých modulárních jaderných reaktorů (SMR) ve svých areálech. Umožní jim to dotace z programu Phoenix amerického ministerstva zahraničí. Program financuje studie proveditelnosti související s umístěním SMR v Evropě.

Čínská Gotion High-Tech má čtvrtinový podíl v slovenském výrobci baterií InoBat

chinese yuan money
Bratislava - Čínský výrobce baterií Gotion High-Tech získal pětadvacetiprocentní podíl ve slovenské firmě InoBat. Začínajícímu slovenskému výrobci baterií investice poskytne přístup k výzkumu a vývoji, surovinám a zkušenostem s recyklací čínské firmy a urychlí to jeho snahy o masovou výrobu baterií.

ČEZ od poloviny září zlevní ceníky elektřiny a plynu s fixací

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ od poloviny září zlevní ceníky energií s fixací. Cena elektřiny s jednoročním závazkem bude o více než pětinu nižší než stanovené vládní stropy. Plyn s roční fixací pak bude pod hodnotou cenových stropů o čtvrtinu. ČEZ zároveň zlevní ceníky dvouletých a tříletých produktů.

Novým šéfem Pražské plynárenské je Ludvík Baleka, nahradil Pacovského

gas fire2
Praha - Novým předsedou představenstva Pražské plynárenské je Ludvík Baleka. Ve firmách skupiny působí od roku 2018, v minulosti pracoval i v dalších energetických společnostech jako například ČEZ nebo MND. Ve funkci nahradil Martina Pacovského, kterého v pondělí odvolala dozorčí rada společnosti.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...