1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Budějovická teplárna připojila 15 nových odběratelů se spotřebou přes 15.000 GJ

Tepelne rozvody
České Budějovice - Budějovická teplárna připojila loni ke své distribuční síti 15 nových odběratelů s roční spotřebou přes 15.000 gigajoulů (GJ) tepla. Byly to další dva pavilony krajské nemocnice, hala v areálu technologického VGP parku i řada bytových domů.

Vodohospodáři investují v Ústeckém a Libereckém kraji 2,1 mld. Kč, víc než loni

water energy
Teplice - Severočeská vodárenská společnost (SVS) investuje v letošním roce do infrastruktury v Ústeckém a Libereckém kraji 2,1 miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Radka Srbová ze společnosti, která zásobuje pitnou vodou 1,1 milionu obyvatel na severu Čech. Částka na investice a opravy je o 200 milionů korun vyšší než v loňském roce.

ČEZ v příštích deseti letech nabere 2600 nových pracovníků do jaderné energetiky

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ posílí svá oddělení jaderné energetiky. V příštích deseti letech přijme zhruba 2600 nových zaměstnanců do stávajících jaderných elektráren a do týmů připravujících nové bloky.

Jihočeský vodárenský svaz letos investuje rekordních 300 milionů Kč

water energy
České Budějovice - Jihočeský vodárenský svaz (JVS) letos investuje rekordních téměř 300 milionů korun. Na investice vyčlenil svaz téměř 237 milionů a na opravy přes 53 milionů korun. Nejvíc peněz dá do obnovy řadu surové vody z přehrady Římov do úpravny Plav. ČTK to sdělil mediální zástupce svazu Zdeněk Zuntych.

Slovenskému přepravce plynu Eustream značně klesly výkony i zisk

eustream logo1
Bratislava - Slovenský provozovatel tranzitního plynovodu Eustream po snížení dovozu ruského plynu do Evropy v souvislosti s invazí ruských vojsk na Ukrajinu zaznamenal v posledních pěti měsících loňska více než poloviční pokles přepraveného plynu. Čistý zisk se mu v tomto období snížil o více než čtyři pětiny.

Liberec chce mít solární panely na deseti budovách, jde o projekt za 57 mil. Kč

solar panels2
Liberec - Liberec chce mít solární panely na střechách deseti městských budov. Na připravovaný projekt za 57 milionů korun bude radnice žádat o dotaci z programu Modernizačního fondu ministerstva životního prostředí, získat chce skoro 19 milionů korun.

Dovoz uhlí z Ruska do Číny loni vzrostl o 20 procent, EU jeho dovoz zakázala

mine vagon
Peking - Dovoz uhlí z Ruska do Číny loni vzrostl o 20 procent na více než 68 milionů tun. Oznámila to čínská celní správa. Moskva se snaží zvyšovat dodávky energetických surovin do Asie, například do Číny a do Indie, aby si kompenzovala propad vývozu do západních zemí. Ty na Rusko uvalily sankce za jeho invazi na Ukrajinu.

Francie má již více než 90 procent akcií energetické firmy EDF

edf energy logo
Paříž - Francouzská vláda již vlastní 92,71 procenta hlasovacích práv v energetické společnosti EDF. To je dostatečný podíl na to, aby stát mohl zahájit řízení o vytěsnění menšinových akcionářů a dokončit zestátnění firmy. Oznámilo to francouzské ministerstvo financí.

Pákistán by podle vlády mohl pokrývat třetinu spotřeby ropy dovozem z Ruska

gas pipeline
Islámábád - Pákistán by mohl pokrývat až 35 procent své spotřeby ropy dovozem z Ruska, který by mohl začít již v březnu. Uvedl to dnes podle agentury TASS pákistánský ministr ropného průmyslu Musádik Málik.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...