1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rusko prý dodá plyn jiným zájemcům, když Západ dodávky odmítne

gas pipe mechanic
Berlín - Moskva nabídne svou ropu a plyn jiným zájemcům, pokud se Západ v reakci na ukrajinskou krizi od ruských energetických dodávek odstřihne. Na obchodní konferenci v Berlíně to podle agentury Reuters prohlásil ruský vicepremiér Igor Šuvalov.

Slovensko žádá od EU garance plateb za dodávky plynu na Ukrajinu

gas fire big
Bratislava - Slovenská vláda požaduje od Evropské unie záruky, že po případném zahájení zpětných dodávek zemního plynu ze Slovenska na Ukrajinu dostane Bratislava za plyn zaplaceno.

Viceprezident USA Biden telefonicky jednal s Ficem o Ukrajině

Robert Fico
Washington/Bratislava - Americký viceprezident Joe Biden telefonicky hovořil o vyhrocené situaci na Ukrajině se slovenským premiérem Robertem Ficem.

Elektrárna v Kladně spustila nový, výrazně výkonnější blok

alpiq logo
Kladno - Elektrárna v Kladně, kterou provozuje společnost Alpiq Generation (CZ), oficiálně převzala nový blok nazvaný K7 za 7,5 miliardy korun s výkonem 135 megawattů. Výkon elektrárny stoupl o 101 megawattů.

Gazprom podle Moskvy podepíše smlouvu s Čínou možná již v květnu

Gazprom gas tank
Moskva/Peking - Ruský energetický gigant Gazprom je blízko k uzavření klíčové smlouvy s Čínou o dodávkách plynu.

Dokončení slovenské jaderné elektrárny Mochovce se prodraží

nuclear power 3
Bratislava - Dokončení třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny v Mochovcích na Slovensku si vyžádá 3,8 miliardy eur (104 miliard korun) místo původně plánovaných 2,78 miliardy eur.

Ceny uhlí, na nichž by závisela kompenzace OKD, by neměly klesat

mine vagon
Praha - Ceny uhlí, na nichž má záviset případná kompenzace státu pro těžařskou firmu OKD, by v následujících měsících a letech již klesat neměly. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Současné ceny uhlí se totiž pohybují na několikaletých minimech.

Investice do obnovitelných zdrojů energie loni opět klesly

euros
Frankfurt - Celosvětové investice do výroby energie z obnovitelných zdrojů v loňském roce klesly o 14 procent na 214 miliard dolarů (4,3 bilionu Kč). Vyplývá to podle agentury DPA ze zprávy Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).

Nymburk výměnou veřejného osvětlení ušetří peníze za energie

light-bulb1
Nymburk - Nymburk letos investuje do úspory energií. Vymění například veřejné osvětlení v městské části Zálabí a ve 12 městských objektech nechá nainstalovat systémy pro lepší hospodaření s teplem.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...