1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pražská plynárenská má nové vedení, ředitelem Zmátlík

petr-zmatlik
Praha - Představenstvo Pražské plynárenské (PP) na pozici generálního ředitele jmenovalo odborníka na energetiku Petra Zmátlíka, který působil ve firmě PricewaterhouseCoopers.

Bulharský energetický regulátor jednal o odebrání licence ČEZ

CEZ logo
Sofia - Bulharský energetický regulátor DKEVR opět jednal o odebrání licencí na prodej zahraničním distributorům energie, českým společnostem ČEZ a Energo-Pro a rakouské EVN.

Japonsko zahájilo první komerční těžbu ropy z břidlic

bridlicovy plyn
Tokio - Společnost Japan Petroleum Exploration Co. (Japex) zahájila první komerční těžbu ropy z břidlic v zemi. Těžba v severní části země v prefektuře Akita začala tento měsíc, oznámila společnost.

Temelín bez státní podpory nedostavíme

nuclear power plant1
Praha - Generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš si nedovede představit, že firma ČEZ v současné situaci postaví dva bloky Jaderné elektrárny Temelín bez státní podpory.

E.ON Energie chce posílit svou pozici v Lumen Energy

E-on logo 1
Brno - Koncern E.ON Energie chce posílit svou pozici ve společnosti Lumen Energy, která patří k největším alternativním obchodníkům s energií.

Gazprom ve čtvrtletí zvýšil vývoz plynu do Evropy o 2,4 procenta

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský monopolní vývozce plynu Gazprom zvýšil v prvním čtvrtletí vývoz suroviny do Evropy meziročně o 2,4 procenta na 43 miliard krychlových metrů.

ČEZ zvažuje investice v Německu, Polsku a Slovensku

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ zvažuje budoucí investice v Německu, Polsku a na Slovensku.

Kvůli regulaci EU zrušen plynovod TGL z Německa do Itálie

eon building
Vídeň - Německá energetická skupina E.ON a její rakouští partneři opustili projekt plynovodu TGL z Bavorska přes Rakousko do Itálie,

Francouzský Total bude zkoumat těžbu ropy z břidlic na Sibiři

total logo1
Moskva - Francouzská těžební společnost Total si zajistila práva na průzkum těžby ropy z břidlic v západní Sibiři. Na internetových stránkách to oznámil gubernátor Chantymansijského autonomního okruhu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...