1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Kvůli regulaci EU zrušen plynovod TGL z Německa do Itálie

eon building
Vídeň - Německá energetická skupina E.ON a její rakouští partneři opustili projekt plynovodu TGL z Bavorska přes Rakousko do Itálie,

Francouzský Total bude zkoumat těžbu ropy z břidlic na Sibiři

total logo1
Moskva - Francouzská těžební společnost Total si zajistila práva na průzkum těžby ropy z břidlic v západní Sibiři. Na internetových stránkách to oznámil gubernátor Chantymansijského autonomního okruhu.

Ukrajina musí splatit dluh a měla by doplnit zásobníky

gas fire big
Kyjev - Ukrajinský dluh za odběr ruského plynu přesahuje 2,2 miliardy dolarů (43,9 miliardy Kč) a Kyjev jej musí neodkladně splatit.

Německá GNS vyrobila pro elektrárnu Temelín dalších 18 kontejnerů

nuclear container
Temelín - Německá společnost GNS v Essenu vyrobila dalších 18 kontejnerů CASTOR na vyhořelé palivo pro Jadernou elektrárnu Temelín.

V Dukovanech dostává nové vestavby 4. z osmi chladicích věží

nuklearna elektraren
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany mění dělníci vnitřní vybavení čtvrté z osmi chladicích věží. Do konce tohoto roku budou stejné práce provedeny ještě u dalších dvou 125 metrů vysokých chladicích věží.

Výroba elektřiny z bioplynu v ČR vzrostla o 60 procent

biogas station
České Budějovice - Výroba elektřiny z bioplynu v České republice loni meziročně vzrostla o zhruba 60 procent na 2243 GWh. Na výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů energií se podílela více než 22 procenty.

Polsko může plynovodem Jamal dovážet plyn z Německa

Plynovod
Varšava - Polsko může ode dneška dovážet plyn ze západu. Díky úpravě infrastruktury může plynovodem Jamal téct plyn nejen ve směru z Polska do Německa, ale také opačným směrem.

ČEZ zvažuje prodej části větrného parku v Rumunsku

CEZ logo
Bukurešť/Praha - Energetická společnost ČEZ zvažuje prodej části větrného parku na jihovýchodě Rumunska. Nyní hodnotí možný zájem investorů. Informaci agentury Reuters ČTK potvrdila mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová.

J&T ovládla 23,7 pct. akcií Unipetrolu, chce do dozorčí rady

Unipetrol rpa logo
Praha - Investiční skupina J&T ovládla 23,7 procent akcií petrochemické společnosti Unipetrol. Díky druhému největšímu podílu ve firmě se chce J&T dostat do dozorčí rady.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...