1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Čína se letos stane největším trhem pro solární průmysl

solarne panely
Frankfurt - Zájem o zařízení potřebné pro solární elektrárny se bude letos zvyšovat, poptávka se však přesune z Evropy do Asie. Čína pak letos překoná Evropu a stane se největším trhem pro solární průmysl na světě.

Valná hromada Pražské plynárenské Holding obměnila členy orgánů

gas fire2
Praha - Valná hromada Pražské plynárenské Holding (PPH) obměnila členy dozorčí rady a představenstva. Ke konci března totiž ve funkcích skončili zástupci dosavadního akcionáře, německého koncernu E.ON.

Exxon Mobil nečeká, že klimatické změny ohrozí jeho vyhlídky

exxon mobile
Washington - Americký těžební koncern Exxon Mobil považuje za velmi nepravděpodobné, že mu opatření na ochranu klimatu v budoucnosti zabrání prodávat ropu a další fosilní paliva. Uvádí se to v nedávné zprávě firmy.

MPO chce podpořit OKD, bude-li v Paskově těžit do konce roku 2016

okd mine logo
Staříč - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) navrhuje vládě, aby schválila poskytnutí státní podpory těžební společnosti OKD na náklady související s útlumem Dolu Paskov na Frýdecko-Místecku.

Maďarsko a Rusko podepsaly dohodu o úvěru na dostavbu JE Paks

Hands Shaking
Budapešť - Maďarsko podepsalo s Ruskem dohodu o poskytnutí úvěru ve výši deset miliard eur (275 miliard korun) na rozšíření jediné maďarské jaderné elektrárny v Paksi v centrální části země.

Ruský Gazprom zvýšil cenu plynu pro Ukrajinu o více než třetinu

Gazprom gas tank
Moskva - Ukrajina bude v letošním druhém čtvrtletí platit 385,50 dolaru (zhruba 7680 Kč) za tisíc kubíků ruského plynu. Oznámil to podle agentury Reuters ruský monopolní vývozce plynu Gazprom.

Chevron a PGNiG budou spolupracovat při těžbě plynu z břidlic

Chevron Gas Station
Varšava - Polský plynárenský gigant PGNiG podepsal s americkou firmou Chevron dohodu o spolupráci při těžbě plynu z břidlic v jihozápadním Polsku.

Ruský Lukoil zahájil těžbu na obřím ropném poli v Iráku

Lukoil petrol station
Bagdád - Ruská ropná společnost Lukoil zahájila těžbu na obřím ropném poli Západní Kurna-2 v Iráku. Objem těžby by se měl časem vyšplhat na 1,2 milionu barelů denně z počátečních 120.000 barelů denně.

Majitel Unipetrolu oznámil zvýšení dodávek ropy do ČR

oil pipeline transneft
Varšava/Praha - Polský koncern PKN Orlen, který je majitelem českého Unipetrolu, oznámil zvýšení dodávek ropy do České republiky.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...