1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

SPP a Gazprom se dohodly na nových podmínkách dodávek plynu

spp logo2
Bratislava - Slovenské plynárny SPP, ve kterých má menšinový podíl a manažerskou kontrolu Energetický a průmyslový holding (EPH), se s ruským Gazpromem dohodly na výhodnějších podmínkách dodávek zemního plynu na Slovensko.

Barbosa se stal šéfem Arevy pro střední a východní Evropu

Areva logo
Praha - Novým regionálním ředitelem francouzské jaderné společnosti Areva pro střední a východní Evropu byl jmenován Jean-André Barbosa (40). Region zahrnuje Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko.

Argentinská vláda sníží dotace na ceny plynu a vody

argentina flag
Buenos Aires - Argentina se rozhodla snížit státní dotace na ceny vody a zemního plynu pro domácnosti a obchody. Vláda se tak snaží ulevit napjatým veřejným financím.

ČR a USA budou spolupracovat v jaderné energetice

nuclear logo
Praha - Česká republika a USA budou spolupracovat v jaderné energetice. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) a ministr energetiky USA Ernest Moniz podepsali dohodu o spolupráci v civilním výzkumu a vývoji v oblasti jaderné energetiky.

Ukrajina zvýší ceny plynu pro domácnosti o 50 procent

gas fire 3
Kyjev - Ukrajina zvýší od 1. května ceny zemního plynu pro domácnosti o více než 50 procent. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na představitele ukrajinské státní plynárenské firmy Naftogaz.

Evropa by se měla více zajímat o břidlicový plyn

bridlicovy plyn
Praha - Evropa by se měla více zajímat o břidlicový plyn, lze jej těžit bezpečně a ekologicky šetrně. Na konferenci Evropské plynárenské asociace Eurogas v Praze to řekl viceprezident asociace Gertjan Lankhorst.

Rosněfť by se prý mohla dohodnout na dodávkách ropy do Indie

Rosneft-logo1
Moskva - Společnost Rosněfť, která je předním producentem ropy v Rusku, by mohla spojit síly s indickým podnikem Oil and Natural Gas Corporation a dohodnout se s ním na dlouhodobých dodávkám ropy do Indie.

O Pražskou plynárenskou se uchází také Bohemia Energy

bohemia energy logo
Praha - O Pražskou plynárenskou se uchází také alternativní dodavatel energií Bohemia Energy. Navýší kvůli tomu základní kapitál na téměř 1,6 miliardy korun ze současných 400.000 korun.

Krymská krize může uspíšit schvalování vývozu plynu z USA

total logo1
Paříž - Napětí mezi Ruskem a Západem by mohlo ve Spojených státech urychlit schvalování dalších projektů na vývoz amerického zemního plynu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...