1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Izrael obnovil dodávky paliva do pásma Gazy

electricity pylons1
Gaza/Tel Aviv - Izrael znovu otevřel hraniční přechod Kerem Šalom a obnovuje dodávky paliva a pohonných hmot do palestinského pásma Gazy.

Větrné elektrárny v Libereckém kraji vyrobily třikrát víc energie

wind turbine
Liberec - Větrné elektrárny v Libereckém kraji dodaly loni do sítě 35,6 gigawatthodiny (GWh) elektrické energie, což je více než trojnásobek ve srovnání s rokem 2012, kdy vyrobily jen 10,4 GWh.

Jediná elektrárna v pásmu Gazy stojí, nemá palivo

Electricity-pylons 1
Gaza - Jediná elektrárna v palestinském pásmu Gazy se zastavila, protože jí došlo palivo dodávané z Izraele.

Italský Saipem má vybudovat první fázi plynovodu South Stream

gas pipeline1
Řím - Italská společnost Saipem si zajistila dohodu s ruským plynárenským monopolem Gazprom o prodloužení plynovodu South Stream přes Černé moře do jižní Evropy. Oznámily to podniky.

USA budou moci využít svůj plyn proti Rusku až v příštích krizích

gas fire big
Washington - Spojené státy budou moci využít svých přebytků zemního plynu z břidlicových ložisek k vývozu do Evropy, a tím i k účinnému tlaku na Rusko až při budoucích krizích.

USA přestaly bránit firmě BP ucházet se o vládní zakázky

bp petrol station
Washington - Spojené státy ve čtvrtek zrušily zákaz, který britské ropné společnosti BP bránil ucházet se o americké vládní zakázky. Washington zákaz uvalil po rozsáhlém úniku ropy z vrtu BP v Mexickém zálivu v roce 2010.

Růst těžby ropy v Iráku uspokojí zvýšenou globální poptávku

oil barrels
Paříž - Rostoucí světovou poptávku po ropě v letošním roce více než dostatečně uspokojí vzestup její těžby v Iráku a dalších zemích. Předpověděla to Mezinárodní agentura pro energii (IEA).

Zisk polského těžaře uhlí JSW loni prudce klesl

miner
Varšava - Čistý zisk polské těžařské společnosti Jastrzebska Spólka Weglowa (JSW) se v loňském roce propadl o 92 procent na 77,3 milionu zlotých (zhruba půl miliardy korun).

Slovenské plynárny SPP se nedostatku plynu neobávají

spp logo2
Bratislava/Praha - Společnost Slovenský plynárenský priemysel (SPP) nemá obavy, že by se v důsledku ukrajinské krize setkala s výpadkem dodávek plynu zákazníkům.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...