1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Irák se vrací na pozici nejrychleji rostoucího vývozce ropy

oil-barrels
Bagdád - Irák se vrací na pozici nejrychleji rostoucího vývozce ropy. V únoru byl vývoz ze země nejvyšší za posledních 35 let a navzdory zhoršujícímu se násilí v zemi by Irák letos mohl zaznamenat nejvyšší nárůst těžby v historii.

Chaori Solar bude první čínskou firmou v platební neschopnosti

solar panel
Šanghaj - Ztrátový čínský výrobce solárních zařízení Chaori Solar Energy Science and Technology se zřejmě stane první čínskou firmou, která vyhlásí platební neschopnost na své dluhopisy v domácí měně.

Total bude přes ukrajinskou krizi dál investovat v Rusku

total logo1
Houston - Francouzská energetická společnost Total hodlá dál investovat v Rusku i přes nynější napětí mezi Moskvou a Ukrajinou.

Britská BP plně stojí za svými investicemi v Rusku

BP-petrol-station
Londýn - Britská ropná společnost BP si plně stojí za svými investicemi v Rusku. Prohlásil to generální ředitel Bob Dudley.

EU pomůže Ukrajině splatit Rusku dvoumiliardový dluh za plyn

european union flag
Kyjev - Evropská unie pomůže Ukrajině uhradit Rusku dluh za dodaný plyn, aniž by se musela obávat o zajištění vlastních zásob z ruské strany, protože Moskva potřebuje její peníze.

Ve světě se staví nejvíce jaderných reaktorů za 25 let

nuklearna elektraren
Vídeň - Ve světě se nyní staví nejvíce jaderných reaktorů za posledních 25 let a rozvoj jaderné energie se soustředí v Asii, zejména v Číně. Ve svých výročních zprávách to uvedla Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE).

Ruský Gazprom zruší slevu na dodávky plynu pro Ukrajinu

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský plynárenský gigant Gazprom od dubna zruší slevu, kterou v rámci loňské dohody poskytuje na dodávky zemního plynu pro Ukrajinu. Uvedl to podle agentury Interfax šéf podniku Alexej Miller.

Německá energetická firma RWE se loni propadla do ztráty

RWE logo
Frankfurt - Německá energetická skupina RWE loni hospodařila s čistou ztrátou 2,76 miliardy eur (přes 75 miliard Kč) po zisku 1,31 miliardy eur v předchozím roce. Oznámila to firma, která působí rovněž v České republice.

RWE krize na Ukrajině neohrozí, má zásoby plynu do konce sezony

RWE logo
Praha - Energetickou skupinu RWE, která je v ČR lídrem na trhu s plynem, by krize na Ukrajině neměla ohrozit.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...