1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Polská vláda schválila plán na podporu těžby břidlicového plynu

bridlicovy plyn
Varšava - Polská vláda schválila návrh zákona, jehož cílem je uspíšit těžbu plynu z břidlicových ložisek a snížit závislost Polska na dodávkách z Ruska.

Bulhaři i přes krizi nadále staví ruský plynovod, řekl premiér

pipeline1
Sofia - Bulharsko, které je členskou zemí EU, nezastavilo přípravné práce na výstavbě ruského plynovodu South Stream, který míjí ukrajinské území.

Temelín se v radiační ochraně řadí mezi nejlepší elektrárny

Nuclear-Energy-Plant
Temelín - Desetkrát lepší výsledky, než je světový průměr, dosahuje Jaderná elektrárna Temelín v radiační ochraně. Vyplývá to z výsledků za rok 2013, které zveřejnilo mezinárodní Sdružení provozovatelů jaderných elektráren (WANO).

Třebíčský Tedom letos plánuje růst exportu do Ruska o 40 pct

Tedom trebíc logo
Třebíč - Třebíčský výrobce energetických zařízení Tedom letos plánuje další růst exportu do Ruska. Vloni tam dodal zařízení za 205 milionů korun, nyní usiluje o navýšení prodeje až o 40 procent.

V elektrárně Počerady začaly práce na snižování emisí

Teplaren4
Počerady - ČEZ Teplárenská začala dnes s pracemi, které mají snížit negativní vliv hnědouhelné elektrárny Počerady na životního prostředí. ČTK o tom informoval mluvčí společnosti Ota Schnepp.

Plány Ukrajiny na rozvoj těžby plynu v Černém moři asi zhatí Krym

gas fire2
Londýn - Ukrajinské plány na rozšíření těžby plynu v Černém moři mohou vzít kvůli pravděpodobnému připojení Krymu k Rusku zasvé.

ČEZ letos plánuje investiční výdaje 43,7 mld. Kč,budou dál klesat

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ na letošní rok plánuje investiční výdaje 43,7 miliardy korun. V letech 2015 až 2018 by měly klesnout na zhruba 29 až 32 miliard korun ročně. ČTK to sdělil mluvčí firmy Ladislav Kříž.

Rosněfť prý chce rozbít monopol Gazpromu a vyvážet plyn potrubím

Rosneft-logo1
Moskva - Největší ruský producent ropy, společnost Rosněfť, chce připravit plynárenskou společnost Gazprom o monopol na vývoz zemního plynu z Ruska sítí plynovodů.

Rusko prý garantuje nepřerušenou dodávku jaderného paliva

nuclear logo
Moskva/Kyjev - Ruská společnost Rosatom navzdory ukrajinské krizi zajistí dodávky jaderného paliva evropským zákazníkům.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...