1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ropná společnost Shell zaplatí v EU a Británii dodatečnou daň dvě miliardy USD

shell gas station 1
Londýn - Ropná a plynárenská společnost Shell, která patří k největším firmám v Evropě, zaplatí za čtvrté čtvrtletí v Evropské unii a Británii dodatečnou daň asi dvě miliardy dolarů (45,9 miliardy Kč). Firma oznámila, že jde o peníze, které musí zaplatit ze solidarity kvůli vysokému růstu cen energií v loňském roce.

Bystřice n. P. chystá investici do solárních panelů, chtějí je i jiné radnice

solar panel
Jihlava - Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku by chtěla dát fotovoltaické panely na sportovní halu a Sporthotel. V letošním rozpočtu nechalo vedení města na tuto investici 7,5 milionu korun a předpokládá, že by na ni mohlo dostat dotaci 3,5 milionu.

Nedostatek plynu v Německu je čím dál méně pravděpodobný

german flag1
Berlín - Nedostatek plynu v Německu je tuto zimu čím dál méně pravděpodobný. Uvedl to spolkový síťový regulátor Bundesnetzagentur. Dodal nicméně, že zůstává důležité plynem šetřit a že podniky i domácnosti musejí nadále počítat s výrazně vyššími cenami plynu.

ČEZ zatím využil méně plynu z nizozemského terminálu, než původně plánoval

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ zatím využila méně plynu z terminálu na zkapalněný plyn (LNG) v nizozemském Eemshavenu, než původně plánovala. Místo osmi slotů pro příjezd lodí s nákladem LNG nakonec využila dodávky z pěti lodí s různou kapacitou.

Norsko podle vlády hodlá v příštích letech držet vývoz plynu blízko rekordu

norway flag
Oslo - Norsko hodlá v letošním roce vyvézt zhruba 122 miliard krychlových metrů zemního plynu. Export by tak měl zůstat přibližně na loňské úrovni, tedy v blízkosti rekordního maxima. Uvedl to podle agentury Reuters norský ministr energetiky Terje Aasland.

V Zátoru na Bruntálsku by mohla do sedmi let vzniknout větrná elektrárna

wind farm3
Zátor - V Zátoru na Bruntálsku by mohla do sedmi let vzniknout větrná elektrárna asi s pěti turbínami. Společnost ČEZ podepsala se Zátorem jako s první obcí smlouvu o spolupráci při výstavbě větrného parku. ČTK to oznámil mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Zástupci průmyslu uvítali zastropování plynu na burze, žádají ale další kroky

gas pipe mechanic
Praha - Zástupci tuzemského průmyslu uvítali dohodu EU na zastropování burzovních cen plynu. Podle nich to zabrání extrémním výkyvům v cenách plynu z letošního roku. Vyplývá to z dnešních komentářů Svazu průmyslu a dopravy ČR a Hospodářské komory ČR pro ČTK.

Zásoby plynu jsou k dnešnímu dni druhé nejvyšší od roku 2014

gas fire 3
Praha - Navzdory ochlazení v minulém týdnu jsou zásoby plynu v Česku k dnešnímu dni druhé nejvyšší od roku 2014. Na twitteru to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Stát se snaží snížit spotřebu plynu kvůli problémům v dodávkách, které souvisejí s ruskou vojenskou invazí na Ukrajinu.

Otrokovice chtějí snížit náklady na energie fotovoltaickými panely

solar panel
Otrokovice - Otrokovice na Zlínsku chtějí snížit náklady na energie fotovoltaickými panely. V listopadu je radnice nechala instalovat na střechu správní budovy městské obchodní společnosti TEHOS.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...