1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Podíl firem využívajících elektromobily letos v ČR stoupl na 14 procent

electromobil battery recharging
Praha - Elektromobily ve svém vozovém parku má v současnosti 14 procent tuzemských firem, loni to byla jen čtyři procenta. Negativní postoj k pořizování elektromobilů do firemních flotil má stále 42 procent společností, pozitivní postoj naopak zaujímá zhruba 18 procent podniků v Česku.

Teplárna Otrokovice dokončila přestavbu kotle, bude spalovat i biomasu

Teplaren4
Otrokovice - Teplárna Otrokovice na Zlínsku dokončila přestavbu jednoho z kotlů. V nové topné sezoně na něm začne spolu s uhlím spalovat i biomasu. Práce na přestavbě uhelného kotle začaly loni a stály více než 200 milionů korun. ČTK to sdělila mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Shell v Číně otevřel největší dobíjecí stanici na světě, má 258 dobíjecích bodů

shell gas station 1
Šen-čen - Britská energetická společnost Shell v Číně otevřela svou největší dobíjecí stanici pro elektromobily na světě. Stanice, která se nachází v blízkosti letiště u města Šen-čen, má 258 dobíjecích bodů a solární panely s roční výrobní kapacitou 300.000 kilowatthodin (kWh). Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Čepro zahájila výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na pohonné hmoty

cepro
Hněvice - Společnost Čepro, která je státním distributorem paliv, dnes zahájila v areálu v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na skladování automobilového benzinu a motorové nafty. Každá bude mít objem deset milionů litrů, společně vytvoří nový skladovací blok. Šest nových nádrží se postaví do čtyř let.

Nizozemská vláda zaplatí RWE za omezení uhelných elektráren 331,8 milionu eur

RWE logo
Amsterodam - Nizozemská vláda zaplatí německé společnosti RWE 331,8 milionu eur (8,1 miliardy Kč) jako odškodné za ušlé výnosy, vzhledem k tomu, že se firma rozhodla omezit v letech 2022 až 2024 produkci uhelných elektráren na 35 procent jejich kapacity. Uvedl to ministr energetiky Rob Jetten.

Holding Malina zatím v úpadku dokončil 600 z celkem asi 3800 zakázek

solar panels2
Praha - Energetický Holding Malina, který je v současnosti kvůli problémům se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku v úpadku, zatím od květnového zahájení insolvence dokončil 600 z celkem asi 3800 nedokončených zakázek. Firma od té doby také zaznamenala zisk 98,3 milionu Kč. Informovala o tom v tiskové zprávě.

Stát koupil za 8,8 miliardy korun firmu RWE Gas Storage se zásobníky plynu

Plynovod
Perná - Český stát koupil za 360 milionů eur (v přepočtu 8,8 miliardy korun) prostřednictvím společnosti ČEPS firmu RWE Gas Storage, která vlastnila a spravovala šest plynových zásobníků. Jejich kapacita odpovídá třetině roční spotřeby, řekl na briefingu u Perné na Břeclavsku u jednoho ze šesti zásobníků premiér Petr Fiala (ODS).

Nizozemský terminál za rok pro ČR odbavil 21 lodí s LNG, 27 pct loňské spotřeby

LNG Terminal
Praha - Terminál v nizozemském Eemshavenu odbavil za první rok svého provozu pro Českou republiku 21 lodí. Bylo v nich kolem dvou miliard metrů krychlových plynu, což odpovídá zhruba 27 procentům loňském tuzemské spotřeby. ČTK o tom informovala společnost ČEZ, která má terminál v pronájmu.

Vodárny VHOS Moravská Třebová loni skončily se ztrátou 4,1 milionu korun

water energy
Moravská Třebová - Vodárny VHOS Moravská Třebová, které jsou největším provozovatelem vodovodů a kanalizací na Svitavsku, skončily v posledním finančním roce ve ztrátě 4,1 milionu korun. O rok dřív vykázaly zisk 7,6 milionu korun. Tržby se meziročně zvýšily o devět procent na 248 milionů korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...