1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Putin s Janukovyčem zatím novou dohodu o plynu nedojednali

gas pipeline1
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský partner Viktor Janukovyč se při páteční schůzce v Soči zatím nedomluvili na uzavření nové dohody o prodeji ruského plynu. Agentuře Interfax to sdělil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Rosněfť a Statoil společně posoudí těžbu ropy z břidlic

Rosneft-logo1
Oslo - Největší ruská ropná společnost Rosněfť a norská těžební společnost Statoil se dohodly na vytvoření společného podniku, ve kterém se budou zabývat možností těžby ropy z břidlic v Samarské oblasti v evropské části Ruska.

V Elektrárně Mělník se uvažuje o velké spalovně

electricity pylon 3
Horní Počaply - V Elektrárně Mělník v Horních Počaplech se uvažuje o stavbě nového zařízení pro energetické využití odpadů. Nahradily by uhlí, prostřednictvím kterého nyní elektrárna zásobuje teplem Prahu a Mělník.

Teplárny Brno nebudou příští rok i přes růst cen plynu zdražovat

Teplaren4
Brno - Teplárny Brno nebudou příští rok i přes růst cen zemního plynu zdražovat. Cena zůstane v průměru na úrovni 580 korun za gigajoule bez DPH.

Firmu OKD povede od 1. ledna výkonný ředitel Američan Dale Ekmark

okd mine logo
Ostrava - Těžební společnost OKD povede od 1. ledna 2014 výkonný ředitel, kterým byl jmenován Američan Dale Ekmark. Dosavadní generální ředitel Ján Fabián se dohodl na odchodu z čela firmy. ČTK o tom informoval mluvčí OKD Marek Síbrt.

Smlouvy o plynovodu South Stream jsou v rozporu s právem EU

pipeline1
Brusel - Bilaterální smlouvy, které Rusko podepsalo s šesti členskými státy EU a Srbskem v souvislosti s výstavbou plynovodu South Stream, jsou v rozporu s právem Evropské unie a musí být znovu projednány.

Gazprom chce odvrátit obvinění ze zneužívání pozic v Evropě

Gazprom gas tank
Brusel - Ruský plynárenský obr Gazprom slíbil Evropské komisi ústupky, aby odvrátil obvinění ze zneužívání svého dominantního postavení na trzích střední a východní Evropy.

Maďarská skupina MOL nabízí Chorvatům zpět podíl ve firmě INA

MOL-logo
Budapešť - Maďarská ropná skupina MOL navrhla chorvatské vládě, aby koupila zpět její podíl v chorvatské ropné společnosti INA.

Akcionáři NWR schválili prodej ostravských OKK Koksoven

miner
Amsterodam - Akcionáři těžařské společnosti New World Resources (NWR) na mimořádné valné hromadě schválili prodej ostravských OKK Koksoven skupině Metalimex za 95 milionů eur (2,6 miliardy korun).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...