1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Spotřeba plynu loni vzrostla o 1,4 procenta

gas meter
Praha - Spotřeba zemního plynu loni vzrostla o 1,4 procenta na 8,366 miliardy metrů krychlových. Byla nepatrně vyšší, než by odpovídalo nižší průměrné atmosférické teplotě. ČTK o tom informoval Český plynárenský svaz (ČPS).

Japonsko chce dál využívat jadernou energii

nuklearna elektraren
Tokio - Jaderná energie zůstane pro Japonsko i nadále důležitým zdrojem anergie, její využití ale země co nejvíce omezí. Plyne to z prvního návrhu energetické koncepce země od katastrofy jaderné elektrárny Fukušima před třemi lety.

EU zkoumá britskou státní pomoc konverzi elektrárny na biomasu

biomass
Londýn - Evropská komise začala zkoumat, zda Británie neporušila pravidla státní pomocí, když finančně podpořila plán energetické společnost Drax Group převést polovinu největší britské uhelné elektrárny na biomasu.

Výroba energie z větru loni vzrostla o 15 procent na 478 GWh

windfarm full
Praha - Výroba energie z větrných elektráren v Česku loni vzrostla o 15 procent na 478 gigawatthodin. Z celkové tuzemské hrubé výroby elektřiny to představuje 0,55 procenta a odpovídá pokrytí spotřeby zhruba 136.000 domácností.

Lumius loni snížil tržby na 9,5 miliardy korun, čeká nižší zisk

gas fire1
Praha - Tuzemský obchodník s elektřinou a plynem pro velkoodběratele Lumius loni snížil tržby o 400 milionů korun na 9,5 miliardy korun. Objem dodaného plynu a elektřiny meziročně klesl.

Shell prodává společnosti Vitol benzinky a rafinerii v Austrálii

shell gas station 1
Sydney - Britsko-nizozemský ropný koncern Royal Dutch Shell se dohodl na prodeji své rafinerie a čerpacích stanic v Austrálii švýcarskému ropnému obchodníkovi Vitol Group za 2,9 miliardy australských dolarů (52 miliard Kč).

Argentina a Repsol prý brzy podepíší dohodu o odškodnění za YPF

repsol building
Londýn - Argentina a španělská ropná společnost Repsol podepíší během několika dnů konečnou dohodu ohledně odškodného za vyvlastnění podílu španělské firmy v argentinské energetické firmě YPF v roce 2012.

Photon Energy chce chránit investory do forovoltaiky v EU

Solar panels1
Praha/Amsterdam - Nizozemská firma Photon Energy Investments chce sdružit investory do evropské fotovoltaiky, aby se tak mohli lépe bránit před budoucími retroaktivními opatření jednotlivých států.

Z elektrárny Fukušima uniklo 100 tun vysoce radioaktivní vody

nuclear logo2
Tokio - Z poškozené japonské jaderné elektrárny Fukušima uniklo 100 tun vysoce radioaktivní vody. Oznámil to provozovatel zařízení, podle nějž se však zamořená kapalina nedostala do Tichého oceánu.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...