1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Exploze v rafinerii Totalu v Antverpách usmrtila dva lidi

total logo1
Antverpy - Dva mrtvé si dnes vyžádala exploze v rafinerii francouzského koncernu Total v belgických Antverpách. Obětmi se stali zaměstnanci dodavatelské společnosti, oznámil Total, který nejprve hovořil o jednom mrtvém a dvou nezvěstných.

EK počítá s dohodou, která umožní dodávky plynu z EU na Ukrajinu

gas fire2
Brusel - Evropská komise předpokládá, že provozovatelé plynovodů na Slovensku a na Ukrajině v příštích dnech podepíšou dohodu, která umožní Evropské unii dodávat na Ukrajinu zemní plyn.

Bioplynku na Benešovsku koupil investor ze Saúdské Arábie

biogas station
Přibyšice - Zadluženou bioplynovou stanici v Přibyšicích na Benešovsku ve výběrovém řízení koupil za 37,2 milionu korun investor ze Saúdské Arábie.

Transformace německé energetiky je drahá a přináší problémy

E-on logo 1
Berlín - Transformace německé energetiky, v níž mají hrát zásadní roli obnovitelné zdroje, je příliš drahá a přináší i technické problémy pro distribuční síť.

Odstoupil výkonný šéf největší polské energetiky PGE

pge logo
Varšava - Z čela výkonného vedení největší polské elektrárenské společnosti PGE odstoupil Krzysztof Kilian. Je to důsledek nedávných změn v představenstvu, sdělila společnost.

V Letňanech začínají veletrhy o elektronice, energiích a vytápění

electicity pylon 2
Praha - Na výstavišti v pražských Letňanech začíná 3. ročník mezinárodního veletrhu For Elektron, zaměřený na novinky a trendy z elektrotechniky, elektroniky, energetiky a automatizace.

V poškozené elektrárně Fukušima začali odstraňovat palivové tyče

nuclear logo2
Tokio - Dělníci v japonské elektrárně Fukušima, kterou v roce 2011 značně poškodilo zemětřesení a přívalová vlna cunami, začali odstraňovat jaderné palivové tyče z úložné nádrže v budově čtvrtého reaktoru.

Zisk nové vodní elektrárny ve Štětí půjde na charitu

water energy
Štětí - Společnost Metrostav dokončila hrubou stavbu objektu malé vodní elektrárny (MVE) ve Štětí na Litoměřicku. Projekt MVE Štětí je v Česku ojedinělý.

Nízké zásoby plynu na Ukrajině mohou ohrozit dodávky

Gazprom building
Moskva - Ukrajina nemá dostatek zemního plynu ve svých zásobnících, aby během zimy dokázala zajistit bezproblémový tranzit plynu do Evropy.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

 

Nenechte si ujít...