1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Ukrajina prý Gazpromu za plyn dluží přes dvě miliardy dolarů

UkraineFlag
Moskva - Ukrajina dluží ruskému plynárenskému gigantu Gazprom přes dvě miliardy dolarů (40,3 miliardy Kč) za dodávky plynu za srpen, říjen a za listopad. V prohlášení to podle agentury Reuters uvedl generální ředitel Gazpromu Alexej Miller.

Brusel povolil Gazpromu převzít čtyři evropské plynárenské firmy

Gazprom building
Brusel - Evropská komise schválila plán ruského plynárenského giganta Gazprom převzít čtyři německé a nizozemské podniky, které se specializují na dodávky a uskladnění zemního plynu. Evropská komise to oznámila na svém webu.

Nabídka akcií polské firmy Energa dosáhne 15,7 miliardy Kč

electricity pylons1
Varšava - Polská vláda stanovila emisní cenu akcií energetické společnosti Energa na 17 zlotých. Hodnota primární nabídky jejích akcií tak dosáhne 2,4 miliardy zlotých (15,7 miliardy Kč), sdělila společnost podle agentury Reuters.

Slovensku se prý nevyplatí stavět novou jadernou elektrárnu

nuclear power plant1
Bratislava - Plánovaná nová jaderná elektrárna na Slovensku by v případě setrvání tržních cen elektrické energie na současné nízké úrovni byla ztrátová.

Bohemia Energy v roce 2014 zlevní silovou elektřinu až o 19 pct

bohemia energy logo
Praha - Alternativní dodavatel energií Bohemia Energy sníží v roce 2014 ceny silové elektřiny pro domácnosti až o 19 procent. Celková cena by tak mohla proti letošku klesnout zhruba o 12 procent, uvedl jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Uhlí na topnou sezonu máme zajištěné

teplaren3
Opatovice nad Labem - Elektrárny Opatovice (EOP) mají zajištěné uhlí na současnou topnou sezonu. Dosavadní dodavatel, společnost Czech Coal, vypověděl vloni 7. června EOP kvůli údajné půlmiliardové pohledávce smlouvu a dodávky zastavil.

Západočeské vodohospodářské sdružení zdraží v roce 2014 o 2,7 pct

water tap 2
Karlovy Vary - Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech v příštím roce zdraží vodné a stočné v průměru o 2,7 procenta. Sdružení spojuje 91 obcí z Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje.

Irák chce příští rok zvýšit těžbu ropy o milion barelů

oil barrels
Vídeň - Irák plánuje příští rok zvýšit těžbu ropy o milion barelů na více než čtyři miliony barelů denně. Vyplývá to ze sdělení iráckého ministra ropného průmyslu Abdala Karíma Luajbího.

Rusko nesníží dodávky ropy do Evropy ani po růstu vývozu do Číny

oil pipeline transneft
Moskva - Rusko nesníží své dodávky ropy do Evropy, přestože plánuje ztrojnásobit vývoz ropy do Číny. Vyšší vývozní závazky země má pokrýt těžba z nových polí.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...