1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Synthesia investuje miliardu korun do své teplárny

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia investuje miliardu korun do ekologizace teplárny. Jde o nejdražší projekt v desetiletí firmy. Firma musí od roku 2016 splnit přísnější ekologické limity. Vypouštěné emise do ovzduší se sníží o desítky procent.

E.ON ČR zlevní elektřinu o 10,5 procenta, cenu plynu nemění

E-on logo 1
České Budějovice - Energetická skupina E.ON ČR, která působí hlavně v Jihočeském a Jihomoravském kraji, snížila cenu elektřiny pro rok 2014 o 10,5 procenta. Ceny zemního plynu od 1. ledna zůstávají ve stejné výši.

Chevron obnovil průzkum břidlicového plynu v Rumunsku

Chevron Gas Station
Bukurešť - Americká energetická společnost Chevron obnovila průzkum ložisek břidlicového plynu ve východním Rumunsku. Chevron minulý měsíc průzkumné aktivity v oblasti přerušil kvůli protestům místních obyvatel.

Novým generálním ředitelem Net4Gas byl jmenován Andreas Rau

andreas rau
Praha - Dozorčí rada českého provozovatele plynovodů Net4Gas jmenovala s účinností od 1. prosince Andrease Raua (45) novým generálním ředitelem. Jeho hlavním úkolem bude pokračování v rozvoji české přepravní soustavy.

RWE od ledna sníží ceny silové elektřiny až o pětinu

RWE logo
Praha - Energetická skupina RWE, která je v tuzemsku alternativním dodavatelem elektřiny, od ledna sníží ceny silové elektřiny. Stávající klienti získají podle typu tarifu automaticky slevu až 20 procent.

Putin podepsal zákon u uvolnění vývozu LNG z Ruska

vladimir putin 1
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin podepsal pozměňovací návrh zákona, který ruší monopol ruského plynárenského gigantu Gazprom na vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG).

Těžba ropy v Rusku stoupla v listopadu na nový rekord

Oil Well6
Moskva - Těžba ropy v Rusku se v listopadu zvýšila na nové postsovětské maximum. Ruské ministerstvo energetiky oznámilo, že těžba se zvýšila na 10,61 milionu barelů denně z říjnových 10,59 milionu barelů denně.

ČEZ utratí téměř 750 mil. za úpravu elektrárny v Mělníku

CEZ logo
Mělník - Energetická společnost ČEZ investuje téměř 750 milionů korun do modernizace elektrárny v Mělníku, která by měla vést ke snížení emisí oxidů dusíku o 60 procent.

Centropol Energy sníží v roce 2014 cenu elektřiny až o 18 procent

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Společnost Centropol Energy, která dodává elektřinu a plyn, sníží v příštím roce ceny silové elektřiny až o 18 procent. Snížení cen se týká stávajících i nových zákazníků. Firma také klientům nabídne nový tarif.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...