1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Před 100 lety bylo objeveno v Gbelích první ložisko ropy v ČSR

Oil Well6
Gbely/Praha - Před 100 lety, 10. ledna 1914, bylo objeveno ve slovenských Gbelích první ložisko ropy na území Československa.

Ukrajina po dohodě s Ruskem zastavila dovoz plynu z Evropy

UkraineFlag
Kyjev - Ukrajina zastavila dovoz plynu z evropských zemí poté, co Moskva minulý měsíc souhlasila, že sníží cenu za dodávky ruského plynu na Ukrajiny o více než třetinu. Informovala o tom ukrajinská média.

Produkce koksu v Polsku loni vzrostla, vývoz také

miner
Varšava - Produkce koksu v Polsku se loni zvýšila o půl milionu na 9,2 milionu tun. Vyšší byl i vývoz, který dosáhl 5,8 milionu tun. Vyplývá ze zprávy, kterou dnes zveřejnil polský vývozce koksu Polski Koks.

Těžba plynu v USA poroste příští rok popáté na nový rekord

gas fire big
Washington - Už pátým rokem za sebou se v roce 2015 zvýší těžba zemního plynu ve Spojených státech na nový rekord a k blízkosti historického maxima se napřesrok dostane americká produkce ropy.

ČEZ bude dva roky dodávat plyn pro 1000 míst České pošty

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ od ledna dodává plyn do zhruba 1000 odběrných míst České pošty. V soutěži o dodávky plynu od ledna 2014 do konce roku 2015 zvítězila společnost ČEZ Prodej, sdělil ČTK mluvčí ČEZ Jan Pavlů.

Plzeňská teplárenská získá dotaci na horkovod ze spalovny

teplaren3
Chotíkov - Dotaci 106 milionů korun na stavbu horkovodu schválil Plzeňské teplárenské řídicí výbor operačního programu Životní prostředí, uvedl na webu Státní fond životního prostředí (SFŽP).

Německo vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení

mine vagon
Berlín - Německo loni vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení země v roce 1990.

Těžba OPEC v prosinci klesla nejníže za dva a půl roku

opec logo
Londýn - Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) pokračovala v prosinci v poklesu na novou nejnižší hodnotu za dva a půl roku. K poklesu přispěly stávky a protesty v Libyi, stagnace vývozu z Iráku a další snížení těžby v Saúdské Arábii.

Čínská CNOOC odejde od větrné energie a biopaliv

cnooc logo
Peking - Čínský energetický koncern China National Offshore Oil Corp (CNOOC) hodlá ukončit část aktivit ve své ztrátové divizi obnovitelných zdrojů. Společnost prodá projekty větrné energie a biopaliv a zaměří se místo toho na zplyňování uhlí.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...