1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Polský terminál na LNG je ze 75 procent hotový, letos se spustí

LNG Terminal
Varšava - Terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v polském přístavu Świnoujście je ze 75 procent hotový a i přes zdržení proti plánu by měl zahájit provoz ještě letos. Sdělil to dnes úřad polského premiéra.

Rusko letos očekává zvýšení produkce ropy na novodobý rekord

Oil well 3
Moskva - Rusko letos očekává nárůst produkce ropy o 0,4 procenta na 10,54 milionu barelů denně. Řekl to náměstek ruského ministra energetiky Kirill Molodcov.

Zisk francouzské ropné firmy Total ve čtvrtletí klesl o 28 pct.

total logo1
Paříž - Francouzské ropné společnosti Total prudce klesl ve čtvrtém čtvrtletí zisk o 28 procent na 2,18 miliardy USD (44,2 miliardy Kč). Na hospodaření měl negativní dopad pokles těžby a stagnace cen ropy pod 110 USD za barel.

Produkce uhlí v USA loni klesla nejníže za 20 let

miner
Washington - Těžba uhlí ve Spojených státech se loni dostala na nejnižší úroveň za 20 let. Uvedl to Úřad pro energetické informace (EIA), který působí při americkém ministerstvu energetiky.

Gazprom v Litvě vyhoví antimonopolním pravidlům EU

Gazprom gas tank
Vilnius - Ruský monopolní vývozce plynu Gazprom vyhoví v Litvě antimonopolním pravidlům Evropské unie v energetice a odprodá své podíly v litevské distribuční síti.

USA si kvůli podpoře solární energie stěžují u WTO na Indii

Solar panels1
Washington - Spojené státy dnes zahájily nové kroky proti Indii kvůli jejímu programu solární energie.

MŽP zastavilo řízení týkající se břidlicového plynu na Trutnovsku

bridlicovy plyn
Náchod - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) zastavilo řízení o stanovení průzkumného území pro těžbu břidlicového plynu na Trutnovsku a části Náchodska. ČTK o tom informovala mluvčí náchodské radnice Nina Adolf.

Ruský Gazprom chce koupit dvě elektrárny ve Francii

Gazprom building
Moskva - Ruská plynárenská skupina Gazprom se zúčastní tendrů na převzetí dvou plynových elektráren rakouské energetické skupiny Verbund ve Francii. Oznámil to mluvčí ruské firmy.

Solárních elektráren v Pardubickém kraji vloni přibylo

solar panel
Pardubice - Výroba elektřiny ze slunce byla vloni v Pardubickém kraji přes výstavbu dalších fotovoltaických zařízení nižší než rok předtím.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...