1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Bulharský regulátor zahájil kontrolu ve firmách ČEZ a Energo-Pro

bulgaria-flag
Sofia - Bulharský energetický regulační úřad zahájil kvůli velkému množství stížností zákazníků kontrolu v místních divizích českých společností ČEZ a Energo-Pro a rakouské firmy EVN. Oznámil to úřad.

RWE sloučila obchodní společnosti do RWE Energie

RWE logo
Praha - Energetická skupina RWE sloučila k 1. lednu společnosti Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská a RWE Key Account CZ do společnosti RWE Energie.

Centropol Energy dodává energii a plyn pro Krajskou zdravotní

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Firma Centropol Energy dodává elektřinu a zemní plyn společnosti Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic Ústeckého kraje - v Chomutově, Mostě, Teplicích, Ústí nad Labem a Děčíně.

Stát a OKD podepíší memorandum, týká se budoucnosti Dolu Paskov

Hands Shaking
Staříč - Ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala a výkonný ředitel těžební společnosti OKD Dale Ekmark v závodě Dolu Paskov ve Staříči na Frýdecko-Místecku podepíší Memorandum o porozumění.

ÚS rozhodne o stížnosti na regulaci větrníků v Ústeckém kraji

windfarm full
Brno - Do sporu o regulaci nových větrných elektráren v Ústeckém kraji dnes možná zasáhne Ústavní soud. Oznámí, jak rozhodl o stížnosti obce Petrovice, které vadí přísná omezení pro stavbu větrníků s výškou nad 35 metrů.

Libye obnovila část těžby ropy, čelí však blokádě ropovodu

oil barrels
Tripolis - Libyi se podařilo obnovit těžbu na jednom z ropných polí na jihu země, kde demonstranti ukončili blokádu. Informovala o tom státní ropná společnost National Oil Corporation (NOC).

Čína slibuje další podporu odvětví solární energetiky

solarne panely
Šanghaj - Čínská vláda přislíbila další podporu domácímu sektoru solární energetiky. Pracuje prý na opatřeních, která mají do roku 2015 pomoci zajistit plánovaný nárůst čínských kapacit pro výrobu sluneční energie na více než čtyřnásobek.

Teplárenské MVV Energie CZ loni mírně klesl zisk na 327 mil.Kč

teplaren1
Praha - Teplárenské skupině MVV Energie CZ ve finančním roce od října 2012 do září 2013 meziročně mírně klesl zisk na 327 milionů korun. V předchozím období skupina hospodařila se ziskem 331 milionů korun.

EP Energy dokončila převzetí německé elektrárny a přilehlého dolu

EPH logo
Praha - Česká společnost EP Energy, která spadá pod Energetický a průmyslový holding (EPH), dokončila převzetí německé elektrárny Buschhaus a přilehlého dolu Schöningen. Prodávajícím byla společnost E.ON.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...