1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Plzeňská teplárna srovnává paliva budoucnosti,ve hře je i jádro

Teplaren4
Plzeň - Plzeňská teplárenská začíná pracovat na studii, která srovná paliva, jimiž by se mohly vytápět byty a firmy v Plzni za 20 a více let. Kromě plynu, uhlí, biomasy i komunálního odpadu počítá vize také s možností malé jaderné výtopny.

Vedení Repsolu schválilo dohodu o odškodném od Argentiny

repsol logo1
Madrid - Správní rada španělské ropné společnosti Repsol schválila dohodu o odškodném za vyvlastnění podílu firmy v argentinském energetickém podniku YPF.

ČEZ v loňském roce snížil zisk i tržby, odhadují analytici

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ v loňském roce snížila čistý zisk i tržby. Výsledky by měly být přibližně na úrovni cílů managementu ČEZ a čistý zisk tak dosáhnout kolem 35 miliard korun, vyplývá z odhadů analytiků.

Ukrajinský Naftogaz prý radikálně snižuje odběr ruského plynu

gas pipeline
Kyjev/Moskva - Ukrajinská státní společnost Naftogaz radikálně snižuje odběr ruského plynu z původních 147 milionů kubických metrů denně na zhruba pětinu.

Zisk maďarské skupiny MOL ve čtvrtletí klesl o polovinu

MOL-logo
Budapešť - Největší maďarské ropné a plynárenské společnosti MOL klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o 49 procent na 4,9 miliardy forintů (431,5 milionu Kč).

Spotřeba plynu loni vzrostla o 1,4 procenta

gas meter
Praha - Spotřeba zemního plynu loni vzrostla o 1,4 procenta na 8,366 miliardy metrů krychlových. Byla nepatrně vyšší, než by odpovídalo nižší průměrné atmosférické teplotě. ČTK o tom informoval Český plynárenský svaz (ČPS).

Japonsko chce dál využívat jadernou energii

nuklearna elektraren
Tokio - Jaderná energie zůstane pro Japonsko i nadále důležitým zdrojem anergie, její využití ale země co nejvíce omezí. Plyne to z prvního návrhu energetické koncepce země od katastrofy jaderné elektrárny Fukušima před třemi lety.

EU zkoumá britskou státní pomoc konverzi elektrárny na biomasu

biomass
Londýn - Evropská komise začala zkoumat, zda Británie neporušila pravidla státní pomocí, když finančně podpořila plán energetické společnost Drax Group převést polovinu největší britské uhelné elektrárny na biomasu.

Výroba energie z větru loni vzrostla o 15 procent na 478 GWh

windfarm full
Praha - Výroba energie z větrných elektráren v Česku loni vzrostla o 15 procent na 478 gigawatthodin. Z celkové tuzemské hrubé výroby elektřiny to představuje 0,55 procenta a odpovídá pokrytí spotřeby zhruba 136.000 domácností.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...