1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vývoz ruského plynu do Evropy vzrostl v listopadu o třetinu

gas fire 3
Moskva - Vývoz ruského plynu do Evropy se v listopadu zvýšil meziročně o 32 procent na 13,9 miliardy metrů krychlových. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil ruský plynárenský gigant Gazprom.

Japonská firma plánuje obří solární elektrárnu na Měsíci

Solar panels1
Tokio - Obří prstenec ze solárních panelů plánuje vybudovat na Měsíci japonská stavební firma.

EDF prodala svůj podíl ve slovenské SSE českému EPH

stredoslovenska energetika logo
Paříž/Praha - Francouzská elektrárenská společnost Electricité de France (EDF) dokončila prodej 49 procent akcií Stredoslovenské energetiky (SSE)

Energetická Npower propustí více než 13 procent zaměstnanců

nezamestnanost1
Londýn - Britský dodavatel energie Npower hodlá v příštích osmi měsících zrušit 1460 pracovních míst v rámci plánovaného přesunu zákaznických a některých kancelářských služeb na firmy Capita a Tata Cosultancy.

Na Temelíně chrání životní prostředí podle mezinárodních norem

nuclear power plant1
Temelín - Jaderné elektrárny Temelín i Dukovany splňují požadavky mezinárodní normy na ochranu životního prostředí (ISO 14001:2004).

Čínská PetroChina koupila podíl v důležitém ropném poli v Iráku

petrochina logo
Bagdád - Největší čínská ropná a plynárenská společnost PetroChina koupila od amerického gigantu Exxon Mobil čtvrtinový podíl v projektu jednoho z nejslibnějších ropných polí v Iráku. Oznámila to čínská firma.

Německý energetický obr E.ON plánuje prodej italské divize

eon building
Düsseldorf - Největší německá energetická společnost E.ON se rozhodla prodat svou italskou divizi. Informoval o tom na svých internetových stránkách německý list Handelsblatt s odvoláním na zdroje z podniku.

Repsol souhlasil s nabídkou Argentiny na odškodné za YPF

repsol building
Madrid - Správní rada španělské ropné společnosti Repsol podpořila předběžnou nabídku argentinské vlády na odškodné za loňské vyvlastnění podílu v argentinské energetické firmě YPF.

EU uvalila cla na dovoz skla pro solární panely z Číny

solar-panels2
Brusel - Evropská unie uvalila vysoká cla na dovoz skla používaná pro výrobu solárních panelů z Číny. Podle prohlášení Evropské komise výrobci z Číny vyvážejí své výrobky za nepoctivě nízkou cenu, která ohrožuje evropské výrobce.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...