1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Lumius loni snížil tržby na 9,5 miliardy korun, čeká nižší zisk

gas fire1
Praha - Tuzemský obchodník s elektřinou a plynem pro velkoodběratele Lumius loni snížil tržby o 400 milionů korun na 9,5 miliardy korun. Objem dodaného plynu a elektřiny meziročně klesl.

Shell prodává společnosti Vitol benzinky a rafinerii v Austrálii

shell gas station 1
Sydney - Britsko-nizozemský ropný koncern Royal Dutch Shell se dohodl na prodeji své rafinerie a čerpacích stanic v Austrálii švýcarskému ropnému obchodníkovi Vitol Group za 2,9 miliardy australských dolarů (52 miliard Kč).

Argentina a Repsol prý brzy podepíší dohodu o odškodnění za YPF

repsol building
Londýn - Argentina a španělská ropná společnost Repsol podepíší během několika dnů konečnou dohodu ohledně odškodného za vyvlastnění podílu španělské firmy v argentinské energetické firmě YPF v roce 2012.

Photon Energy chce chránit investory do forovoltaiky v EU

Solar panels1
Praha/Amsterdam - Nizozemská firma Photon Energy Investments chce sdružit investory do evropské fotovoltaiky, aby se tak mohli lépe bránit před budoucími retroaktivními opatření jednotlivých států.

Z elektrárny Fukušima uniklo 100 tun vysoce radioaktivní vody

nuclear logo2
Tokio - Z poškozené japonské jaderné elektrárny Fukušima uniklo 100 tun vysoce radioaktivní vody. Oznámil to provozovatel zařízení, podle nějž se však zamořená kapalina nedostala do Tichého oceánu.

V Británii zrušena expanze největší světové větrné farmy na moři

wind turbine
Londýn - Mezinárodní konsorcium dnes zrušilo projekt rozšíření největší světové větrné farmy na moři v ústí Temže.

Poptávka po CNG a LNG ve světě vzrostla za šest let o 220 procent

cng logo
Praha - Celosvětová poptávka po stlačeném zemním plynu (CNG) a zkapalněném zemním plynu (LNG) vzrostla mezi roky 2008 až 2013 o 220 procent na 30,1 miliardy metrů krychlových.

Zisk ruské ropné firmy Lukoil loni výrazně klesl

Lukoil petrol station
Moskva - Čistý zisk ruské ropné společnosti Lukoil se v loňském roce navzdory mírnému růstu tržeb propadl téměř o 30 procent na 7,8 miliardy dolarů (155 miliard korun). Oznámila to firma, která působí rovněž v České republice.

Skupině OMV klesl čtvrtletní zisk o více než polovinu

omv petrol station 1
Vídeň - Rakouské ropné a plynárenské skupině OMV klesl v posledních třech měsících minulého roku očištěný provozní zisk o 54 procent na 444 milionů eur (12,1 miliardy Kč), a zaostal tak za odhady. Oznámila to firma.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...