1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německá proměna energetiky podle ministra nesmí ohrozit průmysl

german flag1
Berlín - Německo musí prokázat, že přechod od konvenčních k obnovitelným zdrojům energie neznamená konec ekonomiky založené na silném průmyslu. Řekl to ve Spolkovém sněmu ministr hospodářství a energetiky Sigmar Gabriel.

Zisk Shellu v závěru roku klesl na minimum za pět let

shell gas station 1
Amsterodam - Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell zažila v závěru roku nejméně ziskové čtvrtletí za pět let. Její zisk se podle výsledků propadl meziročně na polovinu, přesně tak, jak koncern varoval před dvěma týdny.

Vodní elektrárna Střekov loni vyrobila o trochu méně elektřiny

water energy
Ústí nad Labem - Vodní elektrárna Střekov v Ústí nad Labem vyrobila za loňský rok 95,182.773 kilowatthodin elektřiny. Mohla by jí celoročně zásobovat téměř 50.000 domácností. Informovala o tom severočeská mluvčí ČEZ Soňa Holingerová.

Rusko získalo od EU plný přístup k severoněmeckému plynovodu OPAL

oil pipeline transneft
Brusel - Evropská komise poskytla Rusku plný přístup k severoněmeckému plynovodu OPAL, který vede od baltského pobřeží na české hranice. Po jednáních v Bruselu to oznámil ruský prezident Vladimir Putin.

ČEZ vydá dluhopisy za 470,2 milionu eur,směnitelné za podíl v MOL

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ vydá dluhopisy v hodnotě 470,2 milionu eur (12,9 miliardy korun). Vlastníci je následně budou moci vyměnit za akcie maďarské energetické firmy MOL, které má nyní ČEZ ve svém držení.

Bulharský antimonopolní úřad udělil pokutu české firmě Energo-Pro

bulgaria-flag
Sofia/Praha - Bulharský antimonopolní úřad udělil české energetické společnosti Energo-Pro pokutu 266.040 leva (zhruba 3,74 milionu korun) za zneužívání dominantního postavení na trhu. Informovala o tom bulharská média.

Spojené arabské emiráty uvažují o dovozu plynu ze Severní Ameriky

gas pipeline
Londýn - Spojené arabské emiráty uvažují o možnosti dovážet zemní plyn ze Severní Ameriky. Podle agentury Reuters to řekl ministr SAE pro ropu. Těžby plynu a ropy z břidlic prochází v USA prudkým rozvojem.

Moody's zhoršila rating těžební společnosti NWR

miner
Praha - Ratingová agentura Moody's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti české těžební společnosti New World Resources (NWR) o dva stupně na úroveň Caa3.

Firma Centropol Energy vloni získala 23.000 nových zákazníků

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Prodejce plynu a elektřiny Centropol Energy získal vloni 23.000 nových zákazníků. Celkový počet zákazníků, kterým společnost na konci roku dodávala elektřinu nebo zemní plyn, tak dosáhl 356.000.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...