1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Západní poptávka po ropě letos obnovila růst

growth chart 3
Paříž - Poptávka vyspělých zemí po ropě obnovila ve druhém čtvrtletí růst a zakončila dvouleté období poklesu. To spolu se známkami ochabující nabídky zachovává riziko růstu cen.

Těžba plynu v USA příští rok stoupne na nový rekord

gas fire 3
Washington - Těžba zemního plynu ve Spojených státech v příštím roce vzroste o 1,4 procenta na rovné dvě miliardy krychlových metrů denně, a čtvrtým rokem po sobě tak dosáhne nového maxima.

Levný plyn v USA podkopává evropskou petrochemii

gas pipe mechanic
Londýn - Břidlicová revoluce, která ve Spojených státech prudce snížila ceny zemního plynu, nyní podkopává konkurenceschopnost evropského petrochemického průmyslu.

ÚOOZ zasahoval v ČEZ, zajímal se o doklady k solárním elektrárnám

CEZ logo
Praha - Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) dnes zasahoval v energetické společnosti ČEZ, kde podle informací České televize zabavil některé materiály týkající se solárních elektráren.

Centropol Energy kvůli intervencím očekává zvýšení cen plynu

centropol energy logo
Praha - Společnost Centropol Energy předpokládá, že by se ceny zemního plynu mohly v příštím roce zvýšit až o 12 procent. Může za to oslabení koruny vůči euru v souvislosti s intervencemi České národní banky.

Ostrovská teplárenská chystá další část přechodu na horkovod

teplaren3
Ostrov - Společnost Ostrovská teplárenská, která zajišťuje dodávky tepla pro město Ostrov, chystá na příští rok další investice do výměny parních rozvodů za horkovodní.

Domácí náklady zvýší Gazpromu cenu za South Stream o 20 procent

gas fire1
Moskva - Náklady na rozšíření ruského systému plynovodů zvýší celkové náklady plynárenského gigantu Gazprom na projekt plynovodu South Stream do Evropy o téměř 20 procent.

Největší solární parky vlastní polostátní ČEZ i neznámí majitelé

solarne panely
Praha - Největším výrobcem elektrické elektřiny ze Slunce v ČR je polostátní skupina ČEZ, které patří 13 fotovoltaických elektráren v zemi, z toho čtyři z desítky nejvýkonnějších.

Praha koupí podíl E.ON v plynárenském holdingu za 2,1 miliardy Kč

eon building
Praha - Praha uplatní předkupní právo na akcie Pražské plynárenské Holding (PPH) a od firmy E.ON koupí její podíl 49 procent za zhruba 2,145 miliardy korun. Uplatnit předkupní právo se na svém jednání rozhodli pražští radní.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...