1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Argentina se dohodla s Repsolem na odškodném za zestátnění YPF

repsol building
Buenos Aires - Argentinská vláda se dohodla, že vyplatí španělské ropné společnosti Repsol odškodné za vyvlastnění jejího většinového podílu v argentinské energetické firmě YPF.

Elektrárny Opatovice zdraží teplo o 5,5 procenta

teplaren1
Pardubice - Domácnostem na Pardubicku, Chrudimsku a Královéhradecku příští rok zdraží teplo o 5,5 procenta. Cena jednoho gigajoulu (GJ) vzroste o 19,40 koruny na 372 korun bez DPH.

Řadě evropských rafinerií hrozí, že by mohly být uzavřeny

oil refinery
Oslo - V Evropě přibývá závodů na zpracování ropy, kterým by mohlo hrozit uzavření. Prohlásil to hlavní ekonom Mezinárodní energetické agentury (IEA), kterého citovala agentura Reuters.

Bulharsko vyměřilo další pokutu české Energo-Pro

electricity pylons1
Sofia - Bulharský antimonopolní úřad vyměřil české energetické společnosti Energo-Pro pokutu 1,04 milionu leva (14,5 milionu korun) za zneužívání její dominantní pozice v distribuci elektřiny na severovýchodě země.

South Stream posílí pozici Srbska na Balkáně

gas pipeline1
Bělehrad - Srbská část ruského plynovodu South Stream posílí pozici země na Balkáně a zajistí její ekonomice nová pracovní místa. Agentuře AP to před oficiálním zahájením výstavby srbského úseku řekl tamní premiér Ivica Dačić.

Průzkum plynu z břidlic v Polsku zrychlil, těžba začne brzy

bridlicovy plyn
Londýn - Průzkum břidlicových ložisek plynu v Polsku se po změně vládního přístupu výrazně zrychlil a těžba z těchto zdrojů by měla začít během několika měsíců.

USA poprvé potrestaly výrobce větrné energie za zabíjení ptáků

windfarm full
Washington - Americká vláda poprvé potrestala provozovatele větrných elektráren za to, že lopatky jejich větrných turbín ve velkém zabíjejí ptactvo.

Stovky německých firem chtějí zákaz těžby plynu z břidlic

bridlicovy plyn
Berlín - Německé potravinářské a vodárenské podniky volají po zákonu, který by v zemi zakázal těžbu břidlicového plynu pomocí takzvaného hydraulického frakování.

RWE slučuje regionální distributory plynu do jediné firmy

RWE logo
Energetická skupina RWE sloučila své dosavadní čtyři regionální distributory zemního plynu (RWE GasNet, VČP Net, SMP Net a JMP Net) do jediné firmy RWE GasNet, s. r. o.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...