1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

JE Dukovany asi v týdnu překoná roční výrobní rekord 15,022 TWh

nuclear power plant1
Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany zřejmě v tomto týdnu překoná svoji nejvyšší roční výrobu elektrického proudu za téměř 28 let provozu. Dosavadní rekord je z loňska a představuje 15,022 terawatthodin (TWh) elektřiny.

Chevron kvůli protestům opět zastavil průzkum v Rumunsku

Chevron Gas Station
Bukurešť - Americká energetická společnost Chevron kvůli protestům již podruhé za dva měsíce zastavila průzkum ložisek břidlicového plynu ve východním Rumunsku.

Mexičtí zákonodárci se dohodli na reformě energetiky

mexican flag
Mexiko - Mexičtí zákonodárci z řad vládní strany a konzervativní opozice se dohodli na návrhu zákona o reformě energetického sektoru, která má umožnit vstup soukromých investic do těžby ropy a plynu.

Putin s Janukovyčem zatím novou dohodu o plynu nedojednali

gas pipeline1
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin a jeho ukrajinský partner Viktor Janukovyč se při páteční schůzce v Soči zatím nedomluvili na uzavření nové dohody o prodeji ruského plynu. Agentuře Interfax to sdělil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov.

Rosněfť a Statoil společně posoudí těžbu ropy z břidlic

Rosneft-logo1
Oslo - Největší ruská ropná společnost Rosněfť a norská těžební společnost Statoil se dohodly na vytvoření společného podniku, ve kterém se budou zabývat možností těžby ropy z břidlic v Samarské oblasti v evropské části Ruska.

V Elektrárně Mělník se uvažuje o velké spalovně

electricity pylon 3
Horní Počaply - V Elektrárně Mělník v Horních Počaplech se uvažuje o stavbě nového zařízení pro energetické využití odpadů. Nahradily by uhlí, prostřednictvím kterého nyní elektrárna zásobuje teplem Prahu a Mělník.

Teplárny Brno nebudou příští rok i přes růst cen plynu zdražovat

Teplaren4
Brno - Teplárny Brno nebudou příští rok i přes růst cen zemního plynu zdražovat. Cena zůstane v průměru na úrovni 580 korun za gigajoule bez DPH.

Firmu OKD povede od 1. ledna výkonný ředitel Američan Dale Ekmark

okd mine logo
Ostrava - Těžební společnost OKD povede od 1. ledna 2014 výkonný ředitel, kterým byl jmenován Američan Dale Ekmark. Dosavadní generální ředitel Ján Fabián se dohodl na odchodu z čela firmy. ČTK o tom informoval mluvčí OKD Marek Síbrt.

Smlouvy o plynovodu South Stream jsou v rozporu s právem EU

pipeline1
Brusel - Bilaterální smlouvy, které Rusko podepsalo s šesti členskými státy EU a Srbskem v souvislosti s výstavbou plynovodu South Stream, jsou v rozporu s právem Evropské unie a musí být znovu projednány.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...