1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Chorvatsko podalo na MOL žalobu u arbitrážního soudu kvůli INA

MOL-logo
Záhřeb/Budapešť - Chorvatsko podalo žalobu na maďarskou ropnou a plynárenskou skupinu MOL u arbitrážního soudu v Ženevě.

Východní Evropa chce tlačit na uvolnění vývozu plynu z USA

gas fire 3
Washington - Země střední a východní Evropy včetně Česka a Slovenska chtějí spolupracovat s americkými energetickými společnostmi na vytvoření aliance, která by ve Washingtonu prosazovala uvolnění amerických omezení na vývoz plynu.

Nizozemsko kvůli otřesům půdy omezí na severu těžbu plynu

Nederland flag
Amsterodam - Nizozemsko sníží těžbu na největším západoevropském poli zemního plynu Groningen zhruba o čtvrtinu.

Německá RWE prý dostane za DEA podstatně méně, než čekala

RWE logo
Frankfurt nad Mohanem - Nabídky na koupi divize DEA, která v rámci německého energetického koncernu RWE zkoumá a těží ložiska ropy a zemního plynu, podají tři zájemci. Hodnota nabídek ale bude podstatně nižší, než RWE čekala.

Rosatom možná elektrárnu v SR postaví, ustoupil od požadavků

nuclear power plant1
Bratislava - Ruská společnost Rosatom novou jadernou elektrárnu na Slovensku nakonec možná postaví. Firma totiž ustoupila od požadavku na garanci výkupních cen elektřiny, které jí slovenská vláda odmítla poskytnout.

Kanada chce po USA rozhodnutí o obřím ropovodu Keystone

oil pipeline transneft
Ottawa - Kanada sdělila Spojeným státům, aby rozhodly o osudu navrhovaného obřího ropovodu, který má dopravovat surovinu ze západní Kanady do Texasu.

Gazprom loni zvýšil vývoz plynu hlavně do západní Evropy

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský monopolní vývozce plynu Gazprom zvýšil v loňském roce v Evropě vývoz nejvíce do Itálie, Británie a Srbska a prudce rostl i jeho export do Německa, Švýcarska a na Slovensko. Vývoz na český trh zůstal téměř beze změny.

Těžební koncern Shell se možná zbaví majetku za miliardy dolarů

shell gas station 1
Londýn - Nadnárodní energetický koncern Royal Dutch Shell by v příštích dvou letech mohl prodat majetek v hodnotě 15 miliard dolarů (zhruba 300 miliard Kč), a to včetně několika ropných nalezišť v Severní moři.

Putin a Orbán se dohodli na rozšíření jaderné elektrárny Paks

nuclear power 3
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se domluvil s maďarským premiérem Viktorem Orbánem na rozšíření maďarské jaderné elektrárny v Paksi o dva nové bloky.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...