1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rusko zahájilo dodávky zemního plynu do Uzbekistánu přes Kazachstán

gas pipeline
Moskva - Rusko zahájilo dodávky zemního plynu do Uzbekistánu přes Kazachstán. Při této příležitosti uspořádalo v Moskvě i jinde slavnostní ceremoniály, kterých se zúčastnili prezidenti všech tří zemí a odvysílala je státní televize.

ČEZ postaví na střeše závodu na léky Zentiva v Praze velkou solární elektrárnu

solar panels2
Praha - Na střeše závodu na výrobu léků Zentiva v pražských Dolních Měcholupech vznikne jedna z největších střešních solárních elektráren v Česku. Ročně vyrobí 910 megawatthodin elektřiny, což se rovná spotřebě zhruba 260 běžných domácností. Farmaceutická firma elektřinu využije pro vlastní spotřebu.

Rozvoj energetické soustavy v ČR vyjde v příštích letech na stovky mld. Kč

CEPS logo
Praha - Rozvoj a posílení přenosové soustavy a distribučních sítí v Česku vyjdou v příštích letech na stovky miliard korun. Důvodem jsou nutná opatření na zajištění stability sítě při postupující dekarbonizaci a zvýšení spotřeby elektřiny. Na konferenci k jaderné energetice to řekl ředitel sekce Strategie státní společnosti ČEPS Karel Vinkler.

H. Brod má první fotovoltaickou elektrárnu na městské budově, další chystá

solarne panely
Havlíčkův Brod - V Havlíčkově Brodě začala fungovat první fotovoltaická elektrárna na městské budově, umístěná je na školní jídelně v ulici Prokopa Holého. Další fotovoltaické panely se nyní radnice chystá osadit na opravovanou střechu domova pro seniory v Reynkově ulici.

Bioplynová stanice v M. Boleslavi začíná ostrý provoz, město plánuje rozšíření

biogas station
Mladá Boleslav - V bioplynové stanici v Mladé Boleslavi končí zkušební provoz, do ostrého fungování má plně přejít na konci listopadu. Na stlačený plyn vyrobený v areálu stanice z biologicky rozložitelného odpadu z domácností už ve městě jezdí 21 autobusů, část jich plní v areálu stanice.

České firmy loni spotřebovaly meziročně skoro o pětinu méně zemního plynu

Czech Flag
Praha - Podniky v Česku loni spotřebovaly 4,61 miliardy metrů krychlových zemního plynu, meziročně skoro o pětinu méně. Zhruba o desetinu klesla rovněž spotřeba černého uhlí, zatímco spotřeba hnědého uhlí stoupla.

Novým finančním ředitelem skupiny E.ON v ČR je Václav Hrach, přišel z NET4GAS

eon building
České Budějovice - Novým finančním ředitelem skupiny E.ON v České republice se stal 1. října Václav Hrach. Bude zároveň finančním ředitelem distribuční společnosti EG.D. Na obou pozicích vystřídal Christiana Leifelda. Je i členem představenstva EG.D. Do E.ON přišel z firmy NET4GAS.

Francouzská EDF má nabídku na jaderný blok v Dukovanech připravenou

nuclear power plant1
Praha - Francouzská společnost EDF, která je jedním ze tří uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech, má svou finální nabídku připravenou. Zahájila proto proces jejího předání podle původního termínu, který byl stanoven na dnešek. Na dnešní tiskové konferenci v Praze to uvedli zástupci firmy.

Dukovanská elektrárna rozšiřuje sklady, aby mohla mít čerstvé palivo na pět let

nuclear container
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany rozšiřuje společnost ČEZ kapacitu skladů čerstvých palivových souborů, aby mohla mít v zásobě jaderné palivo, které postačí skoro na pět let provozu tamních čtyř bloků. Teď mají Dukovany zásoby paliva na déle než tři roky. ČTK to sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...