1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Elektrárna v Kladně dokončila nový blok za 7,5 miliardy korun

alpiq logo
Kladno - Elektrárna v Kladně, kterou provozuje společnost Alpiq Generation (CZ), dokončila výstavbu nového bloku elektrárny za 7,5 miliardy korun.

V Anglii se chystá výstavba tří reaktorů Westinghouse

nuclear logo2
Pittsburgh/Praha - Japonská společnost Toshiba se dohodla, že koupí šedesátiprocentní podíl v projektu Moorside britské společnosti NuGeneration Limited (NuGen).

Italská Eni prý opouští polský sektor břidlicového plynu

eni-logo
Varšava - Italská energetická společnost Eni je další firmou, která odchází z průzkumu těžby plynu z břidlic v Polsku. Napsal to polský list Puls Biznesu. Důvodem odchodu je podle listu byrokracie a geologické podloží.

Obnovitelné zdroje mají rekordní podíl na výrobě proudu v Německu

windfarm full
Berlín - Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny v Německu loni vzrostl na rekordních 23,4 procenta. Oznámilo to německé Sdružení energetiky a vodárenství (BDEW), podle kterého rostl i podíl uhlí na výrobě proudu.

Ruský Lukoil loni zastavil pokles těžby ropy

Lukoil petrol station
Moskva - Ruské ropné skupině Lukoil se loni po třech letech podařilo zastavit pokles těžby ropy. Firmě, která je v Rusku druhým největším producentem ropy, těžba loni vzrostla o jedno procento na 90,8 milionu tun.

Entergeo připravuje výstavbu geotermální elektrárny v Tanvaldu

Geothermal Energy
Tanvald - Výstavbu geotermální elektrárny připravuje v Tanvaldu na Jablonecku společnost Entergeo.

Vodní elektrárny ČEZ loni vyrobily o třetinu energie více

water energy
Praha - Vodní elektrárny společnosti ČEZ v Česku loni vyrobily 2399 gigawatthodin elektřiny, což bylo meziročně o třetinu více. ČTK to sdělil tiskový mluvčí ČEZ Martin Schreier.

Total potvrdil investici do těžby břidlicového plynu v Británii

total logo1
Paříž - Francouzský ropný koncern Total potvrdil, že koupil podíl 40 procent na dvou licencích na těžbu břidlicového plynu v Británii.

ČEZ na Liberecku dokončil výstavbu vedení za více než 100 mil. Kč

CEZ logo
Liberec - Výstavbu dvojitého vedení velmi vysokého napětí dokončila ČEZ distribuce na Liberecku. Jde o strategickou stavbu za více než 100 milionů korun, která umožní připojit nové zákazníky z Liberce a okolí i Frýdlantského výběžku.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...