1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rusko hodlá nakupovat od Íránu ropu výměnou za své zboží

oil pipeline transneft
Londýn - Rusko vyjednává s Íránem o dohodě, která Íránu umožní získat za svou ropu zboží z Ruska. Moskva tak podle agentury Reuters obchází sankce, kvůli kterým se v listopadu podařilo přimět Írán k ústupkům v jaderném programu.

Podpora zelené elektřiny v Německu dosáhla loni rekordní výše

biogas station
Berlín - Německé domácnosti a malé podniky zaplatily loni za podporu obnovitelných zdrojů energie 21,8 miliardy eur (597 miliard Kč), což je nejvíc v historii.

Úspory energií nařízené EU si v ČR vyžádají 180 mld. Kč

Electricity-pylons 1
Praha - Asi 180 miliard korun budou podle ministerstva průmyslu a obchodu stát v ČR opatření nutná k úsporám energií nařízeným Evropskou unií.

Instalace nových solárních zdrojů v Německu loni klesla o 55 pct

solarne panely
Frankfurt nad Mohanem - Instalovaný výkon nových solárních zařízení v Německu v loňském roce klesl o 55 procent. Oznámilo to podle agentury Reuters sdružení provozovatelů solárních elektráren BSW.

Německý provozovatel větrných parků Prokon stojí před bankrotem

wind turbine
Frankfurt - Německý provozovatel větrných parků Prokon bude zřejmě muset vyhlásit bankrot, pokud jeho investoři budou dál požadovat proplacení zakoupených cenných papírů firmy. Prokon to uvedl na své webové stránce.

Před 100 lety bylo objeveno v Gbelích první ložisko ropy v ČSR

Oil Well6
Gbely/Praha - Před 100 lety, 10. ledna 1914, bylo objeveno ve slovenských Gbelích první ložisko ropy na území Československa.

Ukrajina po dohodě s Ruskem zastavila dovoz plynu z Evropy

UkraineFlag
Kyjev - Ukrajina zastavila dovoz plynu z evropských zemí poté, co Moskva minulý měsíc souhlasila, že sníží cenu za dodávky ruského plynu na Ukrajiny o více než třetinu. Informovala o tom ukrajinská média.

Produkce koksu v Polsku loni vzrostla, vývoz také

miner
Varšava - Produkce koksu v Polsku se loni zvýšila o půl milionu na 9,2 milionu tun. Vyšší byl i vývoz, který dosáhl 5,8 milionu tun. Vyplývá ze zprávy, kterou dnes zveřejnil polský vývozce koksu Polski Koks.

Těžba plynu v USA poroste příští rok popáté na nový rekord

gas fire big
Washington - Už pátým rokem za sebou se v roce 2015 zvýší těžba zemního plynu ve Spojených státech na nový rekord a k blízkosti historického maxima se napřesrok dostane americká produkce ropy.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...