1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ČEZ bude dva roky dodávat plyn pro 1000 míst České pošty

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ od ledna dodává plyn do zhruba 1000 odběrných míst České pošty. V soutěži o dodávky plynu od ledna 2014 do konce roku 2015 zvítězila společnost ČEZ Prodej, sdělil ČTK mluvčí ČEZ Jan Pavlů.

Plzeňská teplárenská získá dotaci na horkovod ze spalovny

teplaren3
Chotíkov - Dotaci 106 milionů korun na stavbu horkovodu schválil Plzeňské teplárenské řídicí výbor operačního programu Životní prostředí, uvedl na webu Státní fond životního prostředí (SFŽP).

Německo vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení

mine vagon
Berlín - Německo loni vyrobilo nejvíc elektřiny z hnědého uhlí od sjednocení země v roce 1990.

Těžba OPEC v prosinci klesla nejníže za dva a půl roku

opec logo
Londýn - Těžba Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) pokračovala v prosinci v poklesu na novou nejnižší hodnotu za dva a půl roku. K poklesu přispěly stávky a protesty v Libyi, stagnace vývozu z Iráku a další snížení těžby v Saúdské Arábii.

Čínská CNOOC odejde od větrné energie a biopaliv

cnooc logo
Peking - Čínský energetický koncern China National Offshore Oil Corp (CNOOC) hodlá ukončit část aktivit ve své ztrátové divizi obnovitelných zdrojů. Společnost prodá projekty větrné energie a biopaliv a zaměří se místo toho na zplyňování uhlí.

Bulharský regulátor zahájil kontrolu ve firmách ČEZ a Energo-Pro

bulgaria-flag
Sofia - Bulharský energetický regulační úřad zahájil kvůli velkému množství stížností zákazníků kontrolu v místních divizích českých společností ČEZ a Energo-Pro a rakouské firmy EVN. Oznámil to úřad.

RWE sloučila obchodní společnosti do RWE Energie

RWE logo
Praha - Energetická skupina RWE sloučila k 1. lednu společnosti Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská, Východočeská plynárenská a RWE Key Account CZ do společnosti RWE Energie.

Centropol Energy dodává energii a plyn pro Krajskou zdravotní

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Firma Centropol Energy dodává elektřinu a zemní plyn společnosti Krajská zdravotní, která sdružuje pět nemocnic Ústeckého kraje - v Chomutově, Mostě, Teplicích, Ústí nad Labem a Děčíně.

Stát a OKD podepíší memorandum, týká se budoucnosti Dolu Paskov

Hands Shaking
Staříč - Ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala a výkonný ředitel těžební společnosti OKD Dale Ekmark v závodě Dolu Paskov ve Staříči na Frýdecko-Místecku podepíší Memorandum o porozumění.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...