1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

EPH odkoupil podíl firmy E.ON ve slovenské společnosti NAFTA

EPH logo
Bratislava - Energetický a průmyslový holding (EPH) odkoupil od německé společnosti E.ON její 40procentní podíl ve slovenské společnosti NAFTA, která se zabývá uskladňováním plynu a těžbou ropy.

ČEZ se bude proti snížení cen v Bulharsku bránit soudní cestou

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ se bude proti rozhodnutí bulharského energetického regulačního úřad snížit ceny elektrické energie pro domácnosti a průmyslové odběratele bránit soudní cestou.

Centropol Energy v roce 2014 očekává další růst tržeb

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Prodejce plynu a elektřiny Centropol Energy a. s. očekává v roce 2014 i přes klesající prodejní cenu energií další růst tržeb, a to díky zvýšení počtu zákazníků.

Novým šéfem OKD je Američan Dale Ekmark

dale ekmark
Ostrava - Novým šéfem těžební společnosti OKD se stává výkonný ředitel, Američan Dale Ekmark.

ČEZ pozastavil plánovanou stavbu paroplynové elektrárny v Mělníku

CEZ worker
Praha - Energetická společnost ČEZ pozastavila plány na stavbu paroplynové elektrárny v Mělníku. Paroplynové elektrárny se firmě za současné situace nevyplatí stavět, ani provozovat, sdělila ČTK mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová.

Elektrárna Dukovany letos vyrobí rekordních 15,67 TWh elektřiny

electricity pylon 3
Dukovany - Jaderná elektrárna Dukovany počítá v letošním roce s výrobou 15,67 terawatthodin (TWh) elektřiny. Do sítě tak dodá nejvíc proudu za téměř 28 let svého provozu.

Čína končí podporu většině firem ze solárního sektoru

solar-panels2
Šanghaj - Čínská vláda odejme podporu většině firem z přeplněného sektoru solární energetiky. Podmínky pro podporu splnila jen čtvrtina z více než 500 výrobců fotovoltaických technologií.

Vývoz ruského plynu do Evropy letos vzrostl o 16 procent

Plynovod
Moskva - Vývoz ruského plynu do Evropy letos vzrostl o 16 procent na 161,5 miliardy krychlových metrů. Ruský monopolní vývozce Gazprom přebral část trhu Norsku a dalším dodavatelům.

Slovensko již nejedná s Rosatomem o vstupu do jaderného projektu

nuclear power plant1
Bratislava - Slovenské ministerstvo hospodářství ukončilo jednání s ruskou společností Rosatom o jejím vstupu do projektu nové jaderné elektrárny v Jaslovských Bohunicích.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...