1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Novým šéfem Pražské plynárenské je Ludvík Baleka, nahradil Pacovského

gas fire2
Praha - Novým předsedou představenstva Pražské plynárenské je Ludvík Baleka. Ve firmách skupiny působí od roku 2018, v minulosti pracoval i v dalších energetických společnostech jako například ČEZ nebo MND. Ve funkci nahradil Martina Pacovského, kterého v pondělí odvolala dozorčí rada společnosti.

Vysoké Mýto si pořídí první fotovoltaické elektrárny na některé městské objekty

solar panel
Vysoké Mýto - Vysoké Mýto na Orlickoústecku si pořídí první fotovoltaické elektrárny na některé městské objekty. Podle energetického akčního plánu byly pro první etapu vybrány budova městského úřadu v Jiráskově ulici, domov mládeže v ulici generála Závady a areál technických služeb v Průmyslové ulici.

E.ON od září zlevní 140.000 klientů plyn, bude o čtvrtinu pod cenovým stropem

E on logo 1
Praha - Energetická společnost E.ON od září zlevní plyn všem svým stávajícím zákazníkům, kteří nemají fixovanou cenu. Týkat by se to mělo přibližně 140.000 klientů. Oproti současnosti jim klesnou ceny o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak budou nižší až o čtvrtinu.

Vodohospodáři vybudovali u Chlebičova na Opavsku za čtyři miliony korun nový vrt

water tap 2
Chlebičov - Vodohospodáři vybudovali u Chlebičova na Opavsku za čtyři miliony korun nový vrt a nyní jej po potřebných testech a analýzách napojují do vodovodní sítě. Lidé jsou zásobováni vodou z místních podzemních zdrojů, protože obec není napojena na Ostravský oblastní vodovod, páteřní systém pro výrobu a distribuci pitné vody v regionu.

Příprava terminálu na LNG na německé Rujáně pokračuje, pro ČR může být výhodný

LNG Terminal
Berlín - Příprava terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) na německém baltském ostrově Rujána je i přes odpor části veřejnosti a ekologických organizací v plném proudu, úřady již připravují povolení k výstavbě asi 50kilometrového propojovacího podmořského plynovodu mezi rujánským přístavem Mukran a Lubminem na pevnině.

Češi pokračují v úsporách elektřiny, v pololetí její spotřeba klesla o 5,2 pct

Czech Flag
Praha - Češi pokračují v úsporách elektřiny i v letošním roce. V prvním pololetí využili přes 29,8 terawathodiny (TWh) elektřiny, což je meziročně o 5,2 procenta méně. Pokles ve spotřebě je přitom patrný ve všech kalendářních měsících i u všech skupin odběratelů. Ještě výrazněji se snížila výroba elektrické energie.

Kladno pokračuje v přípravě umístění solárních elektráren na městské budovy

solar panels2
Kladno - Kladno pokračuje v přípravě umístění solárních elektráren na městské budovy, například na školy či na magistrát. Vedení města zvažuje i to, že by si prostřednictvím městské společnosti elektrárny spravovalo samo.

Occidental koupil firmu Carbon Engineering za 1,1 miliardy USD

Oil rig
New York - Americká ropná a plynárenská společnost Occidental Petroleum se dohodla na koupi dodavatele technologie pro přímé zachycování oxidu uhličitého z atmosféry Carbon Engineering za 1,1 miliardy USD (24,3 miliardy Kč).

Stát chce motivovat k úspornému vytápění,změní systém rozúčtování tepla v bytech

teplaren1
Praha - Stát chce více motivovat obyvatele bytů v centrálně vytápěných domech k úspornějšímu chování při vytápění. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) proto připravilo nová pravidla pro rozúčtování tepla v bytových domech.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...