1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Česká firma PSG postaví část elektrárny v iráckém Irbílu

teplaren3
Praha - Dozorčí rady České exportní banky (ČEB) a pojišťovny EGAP schválily projekt financování a pojištění části projektu výstavby paropolynové elektrárny v iráckém Irbílu.

Westinghouse podá upravenou nabídku v tendru na dostavbu Temelína

nuklearna elektraren
Praha - Americko-japonská společnost Westinghouse v pátek předá energetické firmě ČEZ konečnou podobu technické části nabídky na výstavbu třetího a čtvrtého bloku jaderné elektrárny Temelín. ČTK to oznámila firma Westinghouse.

Rakouská OMV prodá podíl v německých rafineriích Bayernoil

omv petrol station 1
Vídeň - Rakouská ropná a petrochemická skupina OMV prodá svých 45 procent v síti německých rafinerií Bayernoil společnému podniku Varo mezi švýcarským ropným obchodníkem Vitol a americkou investiční společností Carlyle Group.

Rusko sníží vývoz ropy do EU, naopak do Číny jej zvýší

oil-barrels
Moskva - Rusko v prvním čtvrtletí příštího roku sníží vývoz ropy do evropských zemí, posílí naopak dodávky suroviny do Číny. Vyplývá to z konečných exportních plánů země, na které se odvolává agentura Reuters.

Plzeňská teplárna vyrábí třetinu energie z obnovitelných zdrojů

teplaren 4
Plzeň - Plzeňská teplárenská vyrábí už přes 30 procent tepla a elektřiny spalováním neuhelných paliv, tedy z obnovitelných zdrojů. Jde hlavně o biomasu, ale také o pivovarské mláto a uhelné kaly. ČTK to řekl šéf městské teplárny Tomáš Drápela.

Firmy podepsaly smlouvu otevírající cestu ázerbájdžánskému plynu

Hands Shaking
Baku/Oslo - Konsorcium budující obří pole zemního plynu Šach Deniz v Kaspickém moři podepsalo dokument o investici, který otevírá cestu k dodávkám plynu do Evropy. Projekt má stát zhruba 28 miliard dolarů (562 miliard Kč).

Skupina ČEZ koupila teplárnu v Klášterci nad Ohří

CEZ logo
Klášterec nad Ohří - ČEZ Teplárenská koupila stoprocentní podíl ve společnosti Teplo Klášterec, která dodává teplo a teplou vodu více než 5000 domácností a řadě podniků v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku.

Rusko hodlá obnovit dodávky ropy do rafinerie v Oděse

oil refinery
Moskva - Rusko má v plánu obnovit po tříleté odmlce dodávky ropy do rafinerie v ukrajinské přístavním městě Oděsa. S odvoláním na nejmenované obchodníky o tom informovala agentura Reuters.

Předsedou představenstva RWE Energie byl zvolen Tomáš Varcop

RWE logo
Praha - Novým předsedou představenstva společnosti RWE Energie byl zvolen Tomáš Varcop (48). Ve vedení firmy střídá Romana Budinského, který ji řídil od jejího vzniku v červnu 2009. ČTK to sdělil mluvčí skupiny RWE Martin Chalupský.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...