1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Centropol Energy letos očekává tržby těsně pod 7 mld korun

centropol energy logo
Ústí nad Labem - Prodejce plynu a elektřiny Centropol Energy, a. s., očekává v letošním roce tržby těsně pod sedmi miliardami korun, což představuje o 16 procent více ve srovnání s rokem 2012.

Těžba ropy v USA dosáhne v roce 2016 takřka rekordního maxima

Oil well 3
Washington - Těžba ropy ve Spojených státech poroste v příštích letech mnohem rychleji, než se ještě před rokem čekalo.

MŽP zamítlo žádost o průzkum ložiska uhlí na Slánsku

miner
Praha - Ministr životního prostředí v demisi Tomáš Podivínský zamítl žádost firmy Wildhorse Energy CZ, která chce v ČR prozkoumat možnou "těžbu" uhlí metodou zplynování.

ČEZ modernizoval vodní elektrárny v Rumunsku

CEZ worker
Bukurešť/Praha - Energetická společnost ČEZ dokončila modernizaci soustavy vodních elektráren poblíž města Resita v Rumunsku, která trvala téměř dva roky.

Spotřeba uhlí do roku 2018 dál poroste, už ale pomaleji

miner
Paříž - Růst globální poptávky po uhlí v příštích pěti letech mírně zpomalí. Hlavní podíl na tom bude mít snaha Číny omezit závislost na uhlí, ale i nižší poptávka v Evropě a ve Spojených státech.

Siemens dodá za více než 300 milionů Kč turbínu do Polska

Siemens
Brno - Brněnský závod Siemens dodá za více než 300 milionů korun turbínu pro nový blok teplárny Zofiówka ve východním Polsku. Polsko patří mezi tradiční trhy závodu.

Transformace německé energetiky ohrožuje zaměstnanost v průmyslu

german flag1
Berlín - Transformace německé energetiky založená na podpoře obnovitelných zdrojů energie ohrožuje zaměstnanost v průmyslových odvětvích.

Ukrajina čeká s Ruskem dohodu na zlevnění plynu na úroveň EU

UkraineFlag
Kyjev - Úterní jednání ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem by měla přinést Kyjevu zlevnění ruského plynu na evropskou úroveň.

ČEZ se zařadil mezi firmy, které cílí na vietnamskou menšinu

CEZ logo
Praha - Energetická společnost ČEZ hodlá získat nové zákazníky mezi Vietnamci. V sobotu proto otevře prodejnu v pražské tržnici Sapa, která patří k centrům tuzemské vietnamské komunity.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...