1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Největší solární parky vlastní polostátní ČEZ i neznámí majitelé

solarne panely
Praha - Největším výrobcem elektrické elektřiny ze Slunce v ČR je polostátní skupina ČEZ, které patří 13 fotovoltaických elektráren v zemi, z toho čtyři z desítky nejvýkonnějších.

Praha koupí podíl E.ON v plynárenském holdingu za 2,1 miliardy Kč

eon building
Praha - Praha uplatní předkupní právo na akcie Pražské plynárenské Holding (PPH) a od firmy E.ON koupí její podíl 49 procent za zhruba 2,145 miliardy korun. Uplatnit předkupní právo se na svém jednání rozhodli pražští radní.

V prunéřovské elektrárně se ojedinělým způsobem vyměňují kotle

metrostav logo
Prunéřov - V elektrárně Prunéřov II, která prochází nákladnou rekonstrukcí, ojedinělým způsobem vyměňují tři velkoobjemové kotle. Místo jeřábů k tomu stavbaři poprvé použili hydrauliku.

Rakouská OMV se s Gazpromem dohodla na snížení cen plynu

omv petrol station 1
Vídeň - Rakouská energetická společnost OMV sjednala s ruským plynárenským gigantem Gazprom předběžnou dohodu o snížení cen za dodávky plynu v rámci dlouhodobých kontraktů.

Litoměřice zahájí provoz tří fotovoltaických elektráren

solar panel
Litoměřice - Litoměřice v lednu zahájí provoz tří malých fotovoltaických elektráren, které město vybudovalo na střechách dvou základních a jedné mateřské školy. Bude i jejich provozovatelem.

Litoměřice požádají o dotaci 3,8 mld Kč na geotermální projekt

Geothermal Energy
Litoměřice - Litoměřice se budou ucházet o dotaci 3,8 miliardy korun na výzkumný projekt zaměřený na geotermální energii. Má se realizovat na více místech v zemi, vedle Litoměřic také na Ostravsku.

Dohoda o dodávkách plynu ze Slovenska na Ukrajina je připravena

eustream-logo1
Bratislava - Slovensko se s Ukrajinou dohodlo na obsahu memoranda, na jehož základě bude v budoucnu možné dodávat zemní plyn na Ukrajinu přes slovenskou síť plynovodů. Termín podpisu dokumentu zatím nebyl stanoven.

Kellnerova PPF prodá svůj podíl v EPH za 30 miliard korun

EPH logo
Praha - Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera prodá svůj podíl 44,44 procenta v Energetickém a průmyslovém holdingu (EPH).

Investice do těžby ropy a plynu příští rok vzrostou o šest pct

Oil Well6
Londýn - Ropné a plynárenské společnosti příští rok celosvětově zvýší objem investic do průzkumu a těžby o 6,1 procenta na rekordních 723 miliard dolarů (14,5 bilionu Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...