1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Západočeské vodohospodářské sdružení zdraží v roce 2014 o 2,7 pct

water tap 2
Karlovy Vary - Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech v příštím roce zdraží vodné a stočné v průměru o 2,7 procenta. Sdružení spojuje 91 obcí z Karlovarského, Plzeňského, Ústeckého a Středočeského kraje.

Irák chce příští rok zvýšit těžbu ropy o milion barelů

oil barrels
Vídeň - Irák plánuje příští rok zvýšit těžbu ropy o milion barelů na více než čtyři miliony barelů denně. Vyplývá to ze sdělení iráckého ministra ropného průmyslu Abdala Karíma Luajbího.

Rusko nesníží dodávky ropy do Evropy ani po růstu vývozu do Číny

oil pipeline transneft
Moskva - Rusko nesníží své dodávky ropy do Evropy, přestože plánuje ztrojnásobit vývoz ropy do Číny. Vyšší vývozní závazky země má pokrýt těžba z nových polí.

Synthesia investuje miliardu korun do své teplárny

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia investuje miliardu korun do ekologizace teplárny. Jde o nejdražší projekt v desetiletí firmy. Firma musí od roku 2016 splnit přísnější ekologické limity. Vypouštěné emise do ovzduší se sníží o desítky procent.

E.ON ČR zlevní elektřinu o 10,5 procenta, cenu plynu nemění

E-on logo 1
České Budějovice - Energetická skupina E.ON ČR, která působí hlavně v Jihočeském a Jihomoravském kraji, snížila cenu elektřiny pro rok 2014 o 10,5 procenta. Ceny zemního plynu od 1. ledna zůstávají ve stejné výši.

Chevron obnovil průzkum břidlicového plynu v Rumunsku

Chevron Gas Station
Bukurešť - Americká energetická společnost Chevron obnovila průzkum ložisek břidlicového plynu ve východním Rumunsku. Chevron minulý měsíc průzkumné aktivity v oblasti přerušil kvůli protestům místních obyvatel.

Novým generálním ředitelem Net4Gas byl jmenován Andreas Rau

andreas rau
Praha - Dozorčí rada českého provozovatele plynovodů Net4Gas jmenovala s účinností od 1. prosince Andrease Raua (45) novým generálním ředitelem. Jeho hlavním úkolem bude pokračování v rozvoji české přepravní soustavy.

RWE od ledna sníží ceny silové elektřiny až o pětinu

RWE logo
Praha - Energetická skupina RWE, která je v tuzemsku alternativním dodavatelem elektřiny, od ledna sníží ceny silové elektřiny. Stávající klienti získají podle typu tarifu automaticky slevu až 20 procent.

Putin podepsal zákon u uvolnění vývozu LNG z Ruska

vladimir putin 1
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin podepsal pozměňovací návrh zákona, který ruší monopol ruského plynárenského gigantu Gazprom na vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...