1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německý energetický obr E.ON plánuje prodej italské divize

eon building
Düsseldorf - Největší německá energetická společnost E.ON se rozhodla prodat svou italskou divizi. Informoval o tom na svých internetových stránkách německý list Handelsblatt s odvoláním na zdroje z podniku.

Repsol souhlasil s nabídkou Argentiny na odškodné za YPF

repsol building
Madrid - Správní rada španělské ropné společnosti Repsol podpořila předběžnou nabídku argentinské vlády na odškodné za loňské vyvlastnění podílu v argentinské energetické firmě YPF.

EU uvalila cla na dovoz skla pro solární panely z Číny

solar-panels2
Brusel - Evropská unie uvalila vysoká cla na dovoz skla používaná pro výrobu solárních panelů z Číny. Podle prohlášení Evropské komise výrobci z Číny vyvážejí své výrobky za nepoctivě nízkou cenu, která ohrožuje evropské výrobce.

Blokády exportu ropy uvrhly Libyi dle premiéra do finanční krize

Oil Well6
Tripolis - Libye nebude schopna vyplácet mzdy zaměstnancům veřejného sektoru a možná se bude muset uchýlit k půjčkám, aby dostála svým rozpočtovým závazkům, jestliže budou pokračovat stávky blokující export ropy.

Gazpromu skončí monopol na vývoz zkapalněného plynu z Ruska

Gazprom building
Moskva - Horní komora ruského parlamentu schválila zákon, který zruší monopol ruského plynárenského gigantu Gazprom na vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG) po moři.

Společnost z U. Brodu dokončila projekt pro ruský jaderný reaktor

nuclear logo2
Uherský Brod - Společnost EGP Invest (EGPI) z Uherského Brodu dokončila projekt strojovny ruského víceúčelového výzkumného jaderného reaktoru MBIR.

Kyjev podepsal s Eni dohodu o těžbě ropy a plynu v Černém moři

eni-logo
Kyjev - Ukrajinská vláda podepsala s italskou energetickou společností Eni dohodu o průzkumu a těžbě ložisek ropy a zemního plynu v západní části pobřežních vod Černého moře.

Maďarský MOL podal žádost o arbitráž vůči Chorvatsku

MOL-logo
Budapešť - Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL podala žádost o rozhodčí řízení proti chorvatské vládě kvůli porušení některých závazků v souvislosti s investicí MOL v Chorvatsku. MOL vlastní podíl 49 procent v chorvatské ropné firmě INA.

Stavba South Stream v Maďarsku začne v dubnu 2015

pipeline1
Budapešť - Stavba maďarské části plynovodu South Stream začne v dubnu 2015. Oznámil to ruský plynárenský gigant Gazprom. Maďarsko tak bude po Bulharsku a Srbsku třetí zemí, která spustí stavbu plynovodu na svém území.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...