1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pardubickým vodárnám se se loni snížil zisk po zdanění na 24,134 milionu korun

water tap 2Pardubice - Společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice se minulý rok snížil zisk po zdanění na 24,134 milionu korun. Rok předtím činil více než 30 milionů korun. ČTK to zjistila z podkladů pro valnou hromadu, která se uskuteční 13. června.

Podle návrhu by se mělo ze zisku vyčlenit 19,513 milionu korun na investice. Zbývajících více než 4,621 milionu korun bude rozděleno na dividendách mezi akcionáře

Z investičních akcí, které vodárny čekají nebo se na nich již pracuje, společnost uvedla kanalizaci a vodovod v ulici Bratří Čapků za 18 milionů korun bez DPH nebo výstavbu vodovodu Staré Hradiště - Cihelna téměř za 18 milionů korun. Dalšími projekty jsou výměna věžového vodojemu ve Vysokém Chvojně za 15 milionů korun nebo úpravy vodojemu Koudelka s náklady 25 milionů korun bez DPH.

Na letošní rok vodárny zdražily vodné a stočné ze 132 korun za metr krychlový na více než 148 korun. Firmě se kromě jiného zvyšují náklady, které promítá do ceny.

Délka vodovodní sítě dosahuje asi 1250 kilometrů, je na ni napojeno kolem 38.400 vodovodních přípojek. Vodárny zásobují zhruba 168.000 obyvatel, což představuje více než 96 procent populace okresu Pardubice. Kanalizační síť měří více než 700 kilometrů. Největším akcionářem je město Pardubice s 43 procenty akcií. Další podíly drží města a obce v okolí.

Předchozího člena představenstva vodáren a bývalého primátora Pardubic za hnutí ANO Martina Charváta policie vloni v listopadu zadržela, obvinila z manipulace s veřejnými zakázkami a poslala do vazby, z níž byl propuštěn letos v lednu. V představenstvu jej nahradil Michal Janeček.

20.06.2024 Zdroj: ČTK

 

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...