1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Pražští plynaři a Praha 19 zakládají společný podnik

gas fire bigPražská plynárenská prostřednictvím své dceřiné společnosti Prometheus, energetické služby a Městská část Praha 19 (Kbely) zakládají společný podnik Teplo pro Kbely, a. s.

Kromě zkvalitnění dodávek tepla pro obyvatele, lze v souvislosti s tímto krokem mimo jiné do budoucna očekávat i nižší cenu tepla pro obyvatele Kbel. Akcionářská smlouva byla podepsána ve čtvrtek 22.10.2020 a společný podnik vznikne k 1.1.2021.

Důvodem založení společného podniku je zejména skutečnost, že MČ Kbely historicky vlastní tepelné hospodářství, kotelny a rozvody tepla, které v současné době i sama provozuje. Aktuální situace však vyžaduje nutnou rekonstrukci, na kterou MČ nemá dostatek finančních prostředků. Provozování, rekonstrukci a nutné investice tak nově zajistí, za účasti silné skupiny Pražská plynárenská, právě vznikající společný podnik, přičemž její dceřiná společnost Prometheus disponuje i odborníky na danou problematiku a potřebným knowhow.

MČ vloží do společného podniku majetek o celkové hodnotě 5 693 850 Kč a bude mít jednu akcii, to je 25% podíl ve společném podniku. Dceřiná společnost Pražské plynárenské, firma Prometheus vloží do společného podniku 47 081 550 Kč a bude mít 3 akcie, to je 75% podíl ve společném podniku.

Teplo pro Kbely, a.s. budou řídit zaměstnanci ze skupiny Pražská plynárenská a obsadí všechny tři místa v představenstvu. MČ bude mít kontrolní funkci a obsadí všechny tři místa v Dozorčí radě.

foto: Zleva: místostarostka MČ Praha 19 Ivana Šestáková, místostarosta MČ Praha 19  Ing. Vladimír Olmer,  předseda představenstva Prometheus energetické služby Ing. Ludvík Baleka, člen představenstva Prometheus energetické služby Mgr. Petr Dolejš.

04.11.2020

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...