1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

CANIS Safety a.s.

Canis safety 15Drží krok s dobou, proniká na nové trhy a modernizuje centrální sklad

Pro řadu řemeslníků, operátorů výroby a lidí, kteří pracují v náročných podmínkách, je naprosto nezbytné pořídit si dobré pracovní oblečení a ochranné pomůcky. Často pro ně zajdou do některé ze sítě maloobchodních nebo velkoobchodních prodejen CANIS Safety. Společnost s obratem 2,5 miliardy korun ročně se na pozici významného dovozce, výrobce a distributora pracovního oblečení i ochranných pomůcek a prostředků vypracovala doslova od píky.

Pobočky má ve 27 českých a slovenských městech, celkově zaměstnává přes 700 lidí. Velkoobchod zajišťuje z centrálního logistického areálu v Petřvaldu, jenž má rozlohu 20-tisíc m². „Hlavní činností naší firmy je velkoobchod, prodej produktů distributorům a dodávky velkým korporátním zákazníkům. Provozujeme také síť maloobchodních prodejen v Česku a na Slovensku. V dalším vývoji máme jasno, budeme investovat do nových produktů i do modernizace centrálního skladového areálu,“ prozradil v rozhovoru Ing. Leonard Mynář, generální ředitel společnosti.

Pracovní oděvy a ochranné pomůcky dodáváte na trh od roku 1993. Jaké produkty patří mezi zákazníky k nejprodávanějším nebo k nejoblíbenějším?

To je trochu zavádějící otázka, protože naší povinností a snahou je vyvíjet kvalitní pracovní oblečení a přinášet na trh komplexní nabídku bezpečnostního a ochranného sortimentu. Což zahrnuje nejen oděvy, boty či rukavice, ale další škálu různých ochranných prostředků hlavy, dýchacích cest, doplňkových bezpečnostních prvků, drogistických výrobků a podobně. Snad ale za zmínku stojí naše montérkové oděvy, jež jsou mezi zákazníky velmi oblíbené a které jsou šité z kvalitních materiálů, jsou velmi pohodlné a mají moderní vzhled.

Každý rok představujete novinky. Které to jsou nebo budou letos? A v čem jsou jedinečné?

Jednou z posledních novinek, které jsme úspěšně uvedli na trh, je řada textilní pracovní obuvi, která zákazníky zaujala především svým poměrem cena a kvalita. Na obuv máme velmi pozitivní ohlasy. Boty řady TEXLINE jsou vyráběny v několika variantách, jako je polobotka, kotníková bota nebo sandály, v různých barvách a v různých stupních ochrany. Taktéž některé modely splňují speciální ochranné požadavky na antistatiku neboli ESD. Obuv je přirozeně prodyšná a velmi lehce se udržuje, je pratelná.

Když vaši zákazníci potřebují ochranné nebo pracovní pomůcky, nemusí čekat na otevírací dobu prodejny. Zavedli jste totiž výdejní automaty.

To je pravda a musím říct, že výdejní automaty na ochranné pomůcky jsou velkým trendem poslední doby, zejména to platí u výrobních firem s třísměnným provozem, kde je vysoká týdenní opakovaná spotřeba některých konkrétních rukavic, respirátorů, brýlí a podobně. Instalace výdejního automatu, například přímo v hale, zajistí plynulou výrobu bez zbytečných prostojů, eliminuje potřebu vlastního on-line výdejního skladu, poskytuje neustálé přehledy o spotřebovaných pracovních pomůckách s možností nastavení jejich nárokovosti podle různých pracovních pozic. To samozřejmě vede k nákupním úsporám, a hlavně k vyšší efektivitě práce.

Vaše zaměření je poměrně široké. Věnujete se také zakázkovému šití nebo výšivkám. Jak důležité jsou v portfoliu vašich služeb?

Velký boom nastal v posledních letech taktéž v oblasti potisků pracovních oděvů. Vedení, respektive vlastníci firem pochopili, že pracovní oděv opatřený firemním logem je samozřejmě nejen vizitka úspěšné firmy, ale také efektivní forma propagace. Proto rádi využívají kvalitních služeb naší potiskové dílny, která funguje v třísměnném provozu, abychom zákazníkovi jeho logo na pracovní oděv realizovali v co nejkratší době. Podle materiálu pracovního oděvu zákazníkům doporučíme některou z našich osmi tiskových technologií od klasického sítotisku, přes strojovou výšivku až po mnohobarevný digitální tisk s vysokým rozlišením.

Z jakých průmyslových segmentů pochází vaši zákazníci? A jak je oslovujete?

Naši koncoví zákazníci pocházejí převážně ze segmentu lehkého a těžkého průmyslu, kde jsou požadavky na ochranu a bezpečnost práce extrémně důležité. Tento tržní segment oslovujeme prostřednictvím sítě našich vlastních obchodních zástupců ve všech regionech České republiky. Následně se zákazníkem probíráme jeho potřeby a navrhujeme konkrétní řešení. V případě úspěšného jednání pak následují spolehlivé, cenově garantované dodávky zboží doplněné i o další služby či reagující na potřeby zákazníka. Příkladem je už zmíněný výdejní automat, z dalších možností můžu zmínit třeba konsignační sklad, náhradní plnění a podobně.

O šikovné lidi je všeobecně nouze. Jak se vám daří hledat nové zaměstnance? A čím motivujete stávající pracovníky?

Kvalitní loajální vlastní zaměstnanci jsou alfou a omegou každé firmy, naši společnost nevyjímaje. Aktuální situace na trhu práce, jak mnozí vědí, není jednoduchá, a proto musíme úsilí věnovat nejen tomu, jak nové zaměstnance najít, ale hlavně jak ty stávající, o které moc stojíme a kteří jsou pro nás klíčoví, udržet. Proto musíme jít s dobou, výši mzdy udržovat na atraktivní úrovni a vylepšovat i další výhody. Mám na mysli zaměstnanecké benefity, jejichž nabídku musíme upravovat současným požadavkům. Samozřejmostí jsou u nás mimořádné vánoční odměny, odměny před letní dovolenou, týden dovolené navíc, pitný režim na pracovišti nebo stravenky. Zavedli jsme také docházkový bonus, finanční příspěvek na společenské akce pro pracovní skupiny, pořádáme pravidelné zaměstnanecké večírky a setkání, myslíme i na zaměstnance s malými dětmi. Každoročně vybereme stovku zaměstnanců, kteří jako odměnu získají týdenní poukaz pro čtyřčlennou rodinu v jednom ze dvou našich apartmánů v turisticky zajímavých oblastech.

Jaké jsou vaše plány do následujícího období? Chystáte například otevření nových prodejen nebo uvedení nových produktů?

Ruku v ruce s tím, jak naše firma a její záběr roste, musíme udržovat krok s vývojem. To znamená, že musíme rozšiřovat sortiment a pronikat na nové trhy, a zároveň neustále zvětšovat a modernizovat náš centrální skladový areál. Proto chystáme stavbu nové moderní výškové haly. Výhledově připravujeme příští rok také otevření maloobchodní prodejny v Hradci Králové. Samozřejmě, co se týká sortimentu, tak ani v této oblasti nezůstaneme pozadu a promýšlíme celou řadu novinek. Za zmínku stojí například zcela nová top řada montérkových oděvů, designové vylepšení jedné řady obuvi, modernizace bílých oděvů a obuvi, nové oděvy splňující požadavky ESD nebo nové výstražné oděvy. Novinek bude skutečně hodně.

Průmysl Dnes

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...