1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s.p.

Digitalizace země je nevyhnutelným krokem k budoucnosti

Chytrá karanténa, eRouška, rezervační systémy spojené s testováním a očkováním proti onemocnění COVID-19…názvy a témata, která se během posledního roku stala každodenní součástí mediální agendy v ČR a jsou velmi intenzivně reflektována a diskutována na úrovni odborné i laické veřejnosti.

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Poptávka po řezivu nadále roste

Přestože může jen stěží předvídat letošní vývoj světové ekonomiky, vidí Marie Wagnerová, jednatelka společnosti Mayr-Melnhof Holz Paskov, na trhu se dřevem slibný potenciál.

Westrock Packaging Systems Svitavy, s.r.o.

Westrock packaging sys 21
Kartonové obaly ze Svitav míří hlavně na západ

Ve Svitavách se už 25 let vyrábí obaly z kartonů. Většina výroby jde na export do západoevropských zemí, kde se do odnosných multipacků balí třeba pivo nebo minerálky různých druhů. „Středoevropský a východoevropský trh dává stále ještě přednost balení nápojových lahví a plechovek do smršťovací fólie. Karton je ale ekologičtější a jeho čas přichází,“ říká v rozhovoru Ing. Tomáš Vavera, jednatel společnosti Westrock Packaging Systems Svitavy, s.r.o.

Dopravní podnik města Brna, a.s.

dopravni podnik Brno21

Městská hromadná doprava byla v moravské metropoli zahájena již v roce 1869 a od doby, kdy se cestující přepravovali na koněspřežné dráze, urazil dopravní podnik dlouhou cestu směřující k rozšiřování dopravní sítě a zkvalitňování služeb.

Moravia Cans, a.s.

moravia cans21
Výrobky světové kvality přímo v srdci Moravy

Společnost Moravia Cans, která se zabývá výrobou hliníkových nádob na aerosoly, má pevné kořeny v Bojkovicích. Po privatizaci na počátku 90. let se významně rozrostla a postupně se vypracovala na jednoho z předních dodavatelů hliníkových monoblokových rozprašovačů pro evropský trh.

Witte Nejdek, spol. s r.o.

Witte Nejdek21
Od jednoduché montáže k vývoji špičkových dílů

Ve velmi skromných prostorách bývalé prádelny se před bezmála 30 lety začala rozvíjet společnost Witte Nejdek, která je dnes jedním z výrobních a zároveň technologických lídrů celého odvětví automotive v Česku. Přímo v Nejdku, kde postupně vzniklo i vývojové centrum, zaměstnává zhruba 1600 lidí, kteří se podílejí na globální výrobě pro takřka 400 zákazníků.

Detail CZ, s.r.o.

detail cz 20
Děláme si prostor pro další růst

S poměrně ambiciózními plány vstoupila do letošního roku česká výrobní společnost Detail CZ, která se již od roku 1997 specializuje na obráběné díly pro automobilový průmysl a stavební stroje. V realizaci stávajících i nových zákaznických projektů jí bude pomáhat mimo jiné investiční plán zaměřený na obnovu strojového parku.

NKT s.r.o.

NKT 21
Cestou inovací v kabelovém průmyslu kráčíme od roku 1891

Kabely propojují svět už desítky let a ve 21. století by bez nich život nebyl možný. Jedním z klíčových výrobců kabelů je společnost NKT s.r.o., která má v České republice hned dva závody – jeden v Kladně a druhý ve Velkém Meziříčí.

ZVVZ-Enven Engineering, a. s.

ZVVZ Enven engineering
Tradiční česká značka s více než sedmdesátiletou historií

Obchodně-inženýrská společnost ZVVZ-Enven Engineering, a. s. (ZEE), projektuje, dodává a realizuje zařízení pro čištění odpadních plynů od tuhých a plynných znečišťujících látek, dále zařízení pro pneumatickou dopravu sypkých hmot, vzduchotechnická zařízení do jaderných elektráren, klimatizaci budov a větrání průmyslových objektů, dolů, tunelů i metra.

Povodí Moravy, s.p.

Povodi moravy 21
Voda je vždy na prvním místě

Náročné projekty zaměřené na modernizace a rekonstrukce vodních děl jsou jednou z hlavních priorit Povodí Moravy, státního podniku, který jen za loňský rok zrealizoval investiční akce v rekordní hodnotě přes 1,2 miliardy korun. Původně plánovaný rozsah oprav a investic se podařilo zachovat i navzdory složité epidemické situaci a omezením průmyslu. A to především díky úsporným opatřením a programům. „Z organizačního pohledu byl loňský rok úspěšný.

BLOCK Group a.s.

Block 21
Jsme připraveni na dekontaminaci náročných prostor

Česká společnost BLOCK® staví a rekonstruuje stavby v oblasti farmacie, biotechnologie, mikroelektroniky, optiky, automotive, zdravotnictví a zdravotnických prostředků. Jako doma je v oblasti investičních celků s náročnými technologiemi a vysokou kvalitou prostředí. Firma vznikla v roce 1991 a dnes působí v řadě světových zemí. Své zákazníky má třeba v Rusku a expanzi chystá do jihoamerických nebo blízkovýchodních států.

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Měsíce jsme v online režimu, výuku přes internet budeme rozvíjet

Vysoké školy jsou už několik měsíců zavřené. Vyučování se přesunulo do online prostředí a zdá se, že tam ještě nějakou dobu zůstane. Na novou situaci se musela adaptovat i Mendelova univerzita v Brně, která je nejstarší vysokou školou svého zaměření v České republice. Tvoří ji pět fakult a jeden vysokoškolský ústav. K tomu univerzita provozuje ještě své podniky, jichž se pandemie také dotkla.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...