1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

DAIDO METAL CZECH, s.r.o.

Daido metal 18
Klíčové je vzdělávání a motivace zaměstnanců

Česká šikovnost a japonská preciznost se od roku 2005 spojuje v brněnském výrobním závodě společnosti DAIDO METAL CZECH, která patří mezi přední dodavatele kluzných ložisek pro automobilový průmysl. Úspěšný podnik, ve kterém pracuje 350 zaměstnanců, pokračuje v progresivním vývoji, kdy pro letošní rok plánuje tržby v objemu 870 milionů korun a produkci ložisek dosahující 74 milionů kusů.

Česká pošta, s.p.

Ceska posta 15
Cesta k úspěšné budoucnosti vede přes zlepšování kvality služeb

Jednou z největších firem České republiky je tradiční značka jménem Česká pošta, jejíž služby využívají lidé napříč celou zemí. V současné době má státní podnik bezmála 4-tisíce poboček a zaměstnává zhruba 30-tisíc lidí. Stabilně si drží pozici lídra na trhu obyčejných, doporučených a také balíkových zásilek.

COLAS CZ, a.s.

Colas cz 18
Denní byznys v krajích doplňuje spolupráce s novými investory

V rámci celého stavebnictví má tradičně významné postavení silniční stavitelství, jehož kvalita zásadně ovlivňuje infrastrukturu každé země. Mezi jeho úspěšné reprezentanty se v českém i mezinárodním měřítku řadí společnost COLAS CZ, která se zabývá především modernizacemi silnic v krajích a velkými projekty, jako je například rekonstrukce dálnice D1.

ALPLA, spol. s r.o.

ALPLA 17
Při výrobě recyklovaného PET vypouští o 80 % méně CO2

Plastové obaly, například od nápojů, jsou běžnou součástí každodenního života a fungování si bez nich dokážeme představit jen stěží. Každý den se jich dotýkáme, pijeme z nich vodu nebo si z nich vymáčkneme voňavé mýdlo při koupeli. Tvrzení, že obal prodává, stále platí, a proto výrobci potravin nebo kosmetiky sází čím dál více na design.

TOS Varnsdorf, a.s.

TOS Varnsdorf
U nového obráběcího stroje jsme dosáhli světových parametrů

Přestože je současná kondice českých strojírenských firem stále ovlivněna složitou situací na některých mezinárodních trzích, oživení během letošního roku dává naději na opětovný růst. Dobře to vědí také ve společnosti TOS Varnsdorf, která jakožto tradiční výrobce obráběcích strojů plánuje za rok 2017 vyrobit a dodat 110 zakázek s tržbami v hodnotě 1,65 miliardy korun.

Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.

Ustav molekularnej genetiky
Kvalitní věda potřebuje vyšší podporu ze strany státu

Významných úspěchů, které rezonují nejen v českém, ale také v mezinárodním vědeckém prostředí dlouhodobě dosahuje Ústav molekulární genetiky Akademie věd ČR. Vedením instituce, která v roce 2016 hospodařila s rozpočtem ve výši zhruba 750 milionů korun a ve které pracuje 565 zaměstnanců, byl během letošního roku pověřen nový ředitel Petr Dráber, DrSc. Jaké cíle si stanovil a která opatření považuje za zásadní v otázce udržení kvality vědy v českých podmínkách? Nejen o tom bude následující rozhovor.

MSV Metal Studénka, a.s.

MSV Studenka 17
Stoletá tradice výroby ve vagónce opět žije

Ještě před několika lety to bylo se studéneckou vagónkou špatné. Lidé bez práce, podnik bez peněz, stoletá tradice výroby už měla téměř svůj hrob vykopán. Schopní manažeři nového českého vlastníka ale výrobu během pěti let oživili a 85 % své produkce vyváží do zahraničí, kde je o ně velký zájem.

MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o.

Mehler 17
Ve firmě je hlavní činností skaní a nánosování přízí

Společnost MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o., byla založena v roce 2005. Tehdy to byla malá firma, která začala s nánosováním přízí, což byla pro jilemnický závod v podstatě zcela nová výrobní oblast. Za tradiční výrobu byla totiž považována produkce tkaných textilií, konkrétně technických tkanin.

Kovosvit MAS, a.s.

KOVOSVIT MAS 2 14
Jeden z lídrů českého strojírenství se chce vrátit do dřívější formy

Finanční problémy, ztráta důvěry dodavatelů i odchody zaměstnanců. Rok 2016 byl ve znamení destabilizace významné strojírenské společnosti Kovosvit MAS, která má téměř osmdesátiletou tradici a patří k předním výrobcům obráběcích strojů. Zpět do bývalé kondice se ji postupnými kroky snaží s podporou nového majitele dostat generální ředitel Ing. Libor Kuchař, se kterým jsme hovořili nejen o náročnosti návratu do firmy, v níž už předtím úspěšně působil.

Kovárna VIVA, a.s.

Ocelové výkovky mají špičkovou pověst a světové zákazníky

Když před 25 lety zahajovala zlínská Kovárna VIVA svoji činnost, byla malou výrobní dílnou. Nová firma si teprve musela vybudovat renomé. Dnes je jedním z lídrů v oboru průmyslových kováren v ČR a stále významnější kovárnou v Evropě. Produkuje ročně více jak 10 milionů kusů ocelových výkovků, které nacházejí uplatnění zejména v náročném odvětví automotive. Tržby společnosti v posledních letech přesahují miliardu korun.

KLEMENT, a.s.

Klement 17
Vždy o krok vpřed díky komplexním dodávkám technologií a staveb

Jen málo průmyslově zaměřených společností dokáže svým zákazníkům nabídnout kvalitní a komplexní služby hned v několika oborech. Jednou z těch, které to dovedou, je již od roku 1990 společnost KLEMENT sídlící v Hliňanech u Ústí nad Labem.

Elektrárna Dětmarovice, a.s.

Elektrarna Detmarovice
Čtyřicáté jubileum oslavila snížením emisí

Elektrárna Dětmarovice vyrobí ročně tolik elektřiny, která by stačila pro spotřebu 700-tisíc domácností. Se svým výkonem 800 MW je největší klasickou elektrárnou na území Moravskoslezského kraje a současně největším černouhelným zdrojem v České republice. Elektrárna pracuje na principu kogenerace, kdy probíhá společná výroba elektrické energie a tepla v jednom cyklu, což je ekonomičtější i ekologičtější.

Retex, a.s.

Konkurenceschopnost? Cena, kvalita a flexibilita.

K významným evropským zpracovatelům netkaných textilií pro automotive a stavebnictví patří společnost Retex, a.s. Firma má sídlo v Moravském Krumlově na Znojemsku a její výrobky jsou známé v celé Evropě i zámoří. Jejímu řediteli Ing. Robertu Šimkovi, Ph.D., jsme položili několik otázek.

Raben Logistics Czech, s.r.o.

Raben 16
Dlouhodobým cílem je zlepšení reputace logistiky

Mezi přední tuzemské specialisty na přepravu zboží nejrůznějšího charakteru patří také společnost Raben Logistics Czech, která se od roku 2008 na českém trhu etablovala jako spolehlivý a silný partner svých zákazníků. V úspěšném rozvoji, kdy její roční obraty v posledních letech přesahují miliardu korun, pokračuje dál. Nicméně generální ředitel Jakub Trnka si uvědomuje, že pro zachování kontinuity budou klíčové nové přístupy a změny zejména v personální politice.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...