1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Subterra, a.s.

subterra 17
Doménou silné stavební společnosti už nejsou jen tunely

Jak napovídá její název, akciová společnost Subterra se původně úzce specializovala na podzemní stavitelství. Vývoj českého stavebního trhu si však vynutil diversifikaci činnosti firmy do řady dalších stavebních oborů, a to včetně železničního stavitelství.

Středisko společných činností Akademie Věd ČR, v.v.i.

stredisko spol cinnosti avcr 17
Chceme poskytovat špičkovou infrastrukturu špičkovému výzkumu

Komplexní servisní a podpůrná činnost vědcům a výzkumu, to je hlavní poslání Střediska společných činností Akademie věd České republiky. Jedná se o veřejnou instituci, která hospodaří s ročním rozpočtem ve výši 500 milionů korun a která zaměstnává přibližně 300 lidí.

Severotisk, s.r.o.

Svoboda severotisk 1 14
Tiskárenská výroba je jistotou, která stojí na kvalitě a spolehlivosti

Mezi tradiční odvětví českého průmyslu patří také tiskárenská výroba, která dnes čelí mnoha výzvám. Postavit se jim lze různě, třeba maximální kvalitou tisku, která je již od roku 1995 spjata se společností Severotisk z Ústí nad Labem.

Technická univerzita v Liberci

TUL 17
Je na špičce ve výzkumu, inovuje a získává zakázky podniků

Technická univerzita v Liberci otevřela dveře jako Vysoká škola strojní prvním studentům téměř před 65 lety. Tehdy si mohli studovat nejprve na strojní a po sedmi letech také na textilní fakultě. Dnes má univerzita sedm fakult se širokým spektrem humanitních, přírodovědných i uměleckých oborů.

Tereos TTD, a.s.

Tereos ttd 17
Výrobce cukru a lihu se chystá na liberalizaci trhu

V Dobrovici se cukr vyrábí už téměř 200 let. Ačkoli jde z určitého pohledu o tradiční výrobu, své místo má i ve 21. století. Navíc se tento průmyslový obor jeví jako perspektivní. Brzy bude procházet liberalizací, na níž se poctivě připravuje i společnost Tereos TTD, a.s.

VIADRUS, a.s.

viadrus 17
Lidé stále více preferují ekologické a sofistikované kotle

Loni běželo druhé kolo dotačního programu na výměnu kotlů z evropských fondů. Cílem bylo usnadnit občanům výměnu starších typů kotlů za nové ekologické. Podle Ing. Borise Šlapoty, obchodního ředitele společnosti VIADRUS, se tzv. kotlíková dotace promítla zejména ve zvýšené poptávce po automatických kotlích VIADRUS, které splňují nejpřísnější emisní limity a tedy i dotační podmínky.

Xella CZ, s.r.o.

Xella cz 17
Prémiová značka, která má na stavebním trhu silnou pozici

Každý, kdo někdy stavěl či třeba jen uvažoval o stavbě domu, bezesporu zná tvárnice Ytong. Pórobetonový zdicí materiál se během posledních dekád stal pevnou součástí nejen tuzemského stavebního trhu.

Preciosa, a.s.

Preciosa 2 14
Chceme prosazovat příběh českého křišťálu

V příštím roce to bude už 70 let, co byla v severočeském Jablonci nad Nisou založena sklářská společnost Preciosa. Dnes je světově proslulou značkou, jejíž výrobky ze skla a křišťálu mají punc luxusu a nejvyšší kvality. Kromě osvědčených strategií sází v posledních letech také na nové obchodní modely a koncepty, kterými se chce ještě více přiblížit svým koncovým zákazníkům, a to jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

Meopta - optika, s.r.o.

meopta 16
Specialisté na optické produkty pro průmyslové, vojenské i spotřební trhy

Výroba optiky má v Přerově tradici od roku 1933. Protože si lidé zvykají používat stále dokonalejší zařízení, která jim pomáhají kvalitněji a rychleji vizualizovat okolní svět, má optika své nepostradatelné místo i v novém miléniu.

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Dřevařská firma každoročně zvyšuje výrobu i obrat

Ve Staříči na Frýdecko-Místecku v Moravskoslezském kraji se rozkládá pila Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o., která se specializuje na výrobu smrkového řeziva pro průmyslové zpracování. Na trh dodává i vedlejší pilařské produkty, například piliny nebo hobliny, a vyrábí také pelety.

GUMOTEX, a.s.

Gumotex 17
Tým fungující skoro sedm desítek let

GUMOTEX, a.s., je největším průmyslovým podnikem i zaměstnavatelem břeclavského regionu s ročním obratem přes 2,7 miliardy korun. Téměř tři čtvrtiny produkce podniku míří do zemí EU a do USA. Letos v únoru získala firma prestižní ocenění za inovativní a chytrý přístup k Age Managementu.

ŠKO-ENERGO, s.r.o.

ŠKO Energo 17
Ekologická teplárna ušetřila už 5 milionů tun CO2

50 % z obratu společnosti ŠKO-ENERGO, s.r.o., tvoří prodej elektřiny a 20 % prodej tepla. Loni utržila 2,8 miliardy korun. Svým zákazníkům dodává také plyn, vodu nebo stlačený vzduch.

Siempelkamp CZ, s.r.o.

Siempelkamp 17
Strojírenský „mercedes“, který má vynikající pověst i úspěchy

V nenápadné slovácké obci Blatnice pod Svatým Antonínkem našla již v roce 2008 zázemí česká pobočka německého koncernu Siempelkamp.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 17
Bez nás by v noci byla skutečně tma

Pražská kabelovna byla založena v roce 1921. Od té doby uběhlo téměř sto let a podnik sice vyrábí kabely jako ve svých počátcích, ale jinak je leccos jiné. „Musím zdůraznit ještě jednu okolnost, která je opět stejná jako při založení firmy. Kabelovna se totiž v roce 1992 vrátila do rukou původních majitelů a zakladatelů firmy.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...