1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vitesco Technologies Czech Republic, s.r.o.

Vitesco 21
Věříme v elektromobilitu a budoucnost čisté dopravy

Divize Powertain skupiny Continental se v roce 2019 přeměnila na společnost Vitesco Technologies, aby se mohla více soustředit na elektrické pohony a inteligentní technologie pro čistou a udržitelnou dopravu. Vitesco Technologies má v plánu se v druhé polovině roku 2021 vyčlenit ze společnosti Continental a pokračovat jako samostatná společnost. Vitesco Technologies má lokality po celém světě a součástí jsou i dva české výrobní závody ve Frenštátě a v Trutnově, a vývojové centrum v Ostravě. „Orientujeme se na rostoucí trh elektroniky a elektrifikace.

SMP CZ, a.s.

Do inovací zapojujeme co nejvíce našich kolegyň a kolegů

Společnost SMP CZ, a.s., už řadu let pomáhá propojovat města v České republice a přinášet do nich život na povrchu i pod ním. Firma se zaměřuje na pozemní, dopravní, průmyslové i vodohospodářské stavby a při jejich realizaci respektuje i zlepšuje životní podmínky obyvatel a biologickou rozmanitost prostředí. O historii, ale i aktuální struktuře společnosti jsme si povídali s jejím generálním ředitelem Ing. Martinem Doksanským.

AVL Moravia, s.r.o.

AVL moravia 21
Pomáháme vytvářet lepší svět

Globální skupina AVL je největší nezávislá korporace na světě zabývající se vývojem, simulacemi a testováním všech typů pohonných systémů (hybridních, spalovacích motorů, převodovek, elektrických pohonů, baterií, palivových článků a řídících technologií), jejich začleněním do vozidel. V poslední době se v čím dál větší míře zaměřuje také na nové úkoly v oblasti asistovaného a autonomního řízení a automatizace zpracování dat.

MODUS, spol. s r.o.

MODUS 21
LEDková revoluce předznamenala turbulentní vývoj svítidel

Společnost MODUS, která týdně vyrobí až 20-tisíc svítidel a má 350 zaměstnanců, je dnes předním výrobcem kancelářského, průmyslového a veřejného osvětlení na českém i středoevropském trhu.

I&C Energo a.s.

I a C Energo 16
Původní očekávání jsme naplnili krize nekrize

Jedno z odvětví, které si nemohlo dovolit být ochromeno koronavirovou krizí, je energetika. Klíčové zdroje musí fungovat i ve vypjatých momentech. Jednou z firem, jež v tomto segmentu působí, je I&C Energo a.s.

Smurfit Kappa Czech, s.r.o.

Náš přístup je založen na udržitelnosti výroby

„Inovujeme pořád a všude,“ říká Jan Kaprhál, inovační a marketingový manažer společnosti Smurfit Kappa Czech, která se na českém i slovenském trhu zabývá především výrobou a zpracováním vlnité lepenky.

LIKO-S, a.s.

liko 20
Pandemie nám bere komfort, ale dokážeme jí čelit

Přestože má firma LIKO-S za sebou další dobrý rok, zůstává její předseda představenstva Libor Musil v pozoru. Kvůli přetrvávajícím dopadům pandemie onemocnění COVID-19 očekává velice náročný průběh roku letošního a dobu, která přichází, se nebojí označit za bezprecedentní hospodářskou krizi.

PLASTIKA, a.s.

plastika 20
Budoucnost si zajistíme jako high-end dodavatel

Jedna výzva vedle druhé provázela kroměřížskou společnost Plastika uplynulým rokem 2020 a nejinak tomu bude i v roce letošním. O tom je přesvědčen její generální ředitel Michal Nosek, který je rád, že se osvědčenému dodavateli plastových automobilových dílů podařilo v předchozích měsících uskutečnit důležité strategické kroky.

Správa železnic, státní organizace

sprava zeleznicni dopravni cesty
S výstavbou vysokorychlostních tratí se začne v roce 2025

Českou republikou by se měly za několik let prohánět vysokorychlostní vlaky, jež mají nejen urychlit železniční dopravu, ale také přinést komfort hodný 21. století. Výstavbu vysokorychlostních tratí nese na svých bedrech státní organizace Správa železnic, která mimo jiné zajišťuje studie, projekty i architektonické návrhy a jedná s dodavateli.

ŽPSV s.r.o.

žpsv 20
Rozsáhlé produktové portfolio přináší efektivitu

Společnost ŽPSV, s.r.o., působí na českém trhu již více než půl století. V závodě, jenž byl založen pod názvem „Podnik pro lomy a štěrkovny“, se v roce 1955 začaly vyrábět první železobetonové pražce, které se staly jeho nosným programem.

Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno

Centrum kardiovaskularni kliniky
Operujeme méně, zapojili jsme se do boje proti koronaviru

Posledních několik měsíců zažívají zdravotníci těžké období. V řadě nemocnic vznikla improvizovaná lůžková covid oddělení. Pacienti, které není nutné akutně operovat nebo léčit, musejí na svůj zákrok počkat. O více než polovinu klesl i počet transplantací v Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie v Brně.

Masonite CZ spol. s r.o.

masonite 20
Zákazníci se mohou těšit na nové produkty i showroomy

Pokračování úspěšné strategie, jejíž součástí jsou investice do technologií, produktové inovace, rozšiřování prodejní sítě či akvizice perspektivních podniků, je letošním hlavním cílem jihlavské společnosti Masonite CZ. Největší český výrobce interiérových dveří bude od jara mimo jiné uvádět na trh novinky prémiové kvality. Jedná se konkrétně o bezpečnostní dveře pro bytové domy a také o laminátové dveře s novými povrchovými úpravami.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...