1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

EFAFLEX – CZ, s.r.o.

Efaflex cz 22
Zákazníkům nabízíme efektivní, smysluplná i úsporná řešení

Především díky dlouholetým zkušenostem, úspěšným inovacím a investicím do vývoje dokáže společnost EFAFLEX – CZ vyrábět pro své zákazníky průmyslová vrata prakticky do každého provozu. Výrobní sortiment jejího závodu v Olší u Tábora, kde pracuje přes 300 zaměstnanců, tvoří celkem 65 typů rychloběžných vrat, vhodných pro jakékoliv odvětví.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Absolventi jsou zaměstnavateli rozebráni už během studia

Na největší technice v České republice studuje bezmála 20 tisíc talentovaných mladých lidí. Vysokoškolští pedagogové z nich vychovávají experty, po nichž je stále větší poptávka. „Mezi absolventy technických oborů neexistují nezaměstnaní, jsou vesměs rozebráni už během studia a je jich spíše nedostatek,“ říká nový rektor, doc. Ing. Ladislav Janíček, Ph.D., MBA, LL.M., který v rozhovoru prozrazuje některé své plány na další rozvoj Vysokého učení technického v Brně.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Jsme na dobré cestě k novým projektům

Jedním z deseti největších světových dodavatelů pro automobilový průmysl je skupina Faurecia, která má v Česku hned osm výrobních závodů. Nejmladší z nich působí od roku 2013 pod hlavičkou společnosti Faurecia Plzeň v Nýřanech u Plzně, kde pro ni pracuje zhruba 700 zaměstnanců. Specifikem tohoto závodu na výrobu sedaček do automobilů je velmi dynamický režim JIT neboli „just in time“, což znamená, že sedačky odtud míří přímo na montážní linky zákazníků. Hlavním strategickým partnerem je automobilka BMW, se kterou má firma uzavřenou dlouhodobou spolupráci až do roku 2031.

Správa železnic, státní organizace

sprava zeleznicni dopravni cesty
Železnice je perspektivní, čeká nás rozvoj infrastruktury

Podle nového českého ministra dopravy Martina Kupky čeká železnici náročné období, kdy bude nutné zlepšit infrastrukturu, čelit turbulencím na energetickém trhu a zároveň sledovat vývoj technologií. „Železnice má před sebou zajímavou perspektivu. Jak ji naplníme, bude záležet nejen na státu, ale především na těch, kteří v této oblasti podnikají. Cestu vidím ve strategických krocích, v rozvoji infrastruktury a v inovacích,“ říká v rozhovoru pro Průmysl Dnes.

BLOCK a.s.

Block 21
Modularita je trend, který zjednoduší výstavbu

Staví čisté prostory s vysokými technologickými nároky, například pro laboratoře, farmacii či zdravotnictví, a ve svém oboru je lídrem na trhu. Na jednu stranu přibyla společnosti BLOCK a.s., práce, na druhé straně se musela vyrovnat s propadem zakázek realizovaných například v Rusku. O to více se soustředí na český a slovenský trh. Zároveň jde vstříc trendům, zejména modulární výstavbě. „Vidíme v ní budoucnost, protože zjednoduší a zkrátí výstavbu na místě,“ říká v rozhovoru předseda představenstva Ing. Rudolf Limberský.

ZVVZ-Enven Engineering, s.r.o.

ZVVZ Enven engineering
Na nové zakázky jsme připraveni

Nastartováno máme dobře a chceme pokračovat v práci podle schváleného plánu na období nejbližších tří let, říká Pavel Hejna, ředitel realizace obchodně-inženýrské společnosti ZVVZ-Enven Engineering, která je součástí strojírenského holdingu ZVVZ Group z Milevska.

Prefa Brno, a.s.

Prefa Brno 20
Stavebnictví ožilo, ale jsme připraveni i na krizové scénáře

Přestože je platnost mnohých plánů již od předloňského nástupu pandemie koronaviru velmi nejistá, daří se společnosti Prefa Brno nadále získávat nové zakázky a také dostát všem závazkům vůči zákazníkům, partnerům i zaměstnancům. Více už nám řekne Michal Holák, generální ředitel a předseda představenstva firmy, která je předním tuzemským výrobcem betonových stavebních dílců.

SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o. a SCHOTT CR s.r.o.

Shott flat glass19
Máme za sebou výjimečný rok

V průběhu let se změnily jejich produkty a částečně i zákazníci, ale jedna věc ve valašskomeziříčské společnosti SCHOTT Flat Glass CR a SCHOTT CR zůstává. Je to neustálá snaha o inovace a hledání nových možností pro uplatnění skla v nejrůznějších technických aplikacích. „Když jsme loni slavili 25 let od založení firmy, bylo příjemné si uvědomit také skutečnost, že s hrdostí pokračujeme v tradici sklářství, která v našem regionu sahá až do 19. století,“ říká na úvod Jerzy Marcin Macko, jednatel firmy, která je od roku 1996 součástí světového technologického a průmyslového koncernu SCHOTT.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Investice se nám vyplácejí, ale hledáme i úspory

Novými tématy, jako je transparentnost výroby, ekologie a udržitelnost v celém procesu zpracování masa, se stále intenzivněji zabývá společnost Kostelecké uzeniny. Tuzemský lídr v produkci masa a masných výrobků má za sebou podle generálního ředitele Michala Jedličky úspěšný rok, během kterého se firmě podařilo držet prodeje na plánované úrovni.

Zeelandia, spol. s r.o.

Zeelandia 22
Pomáháme rozvíjet byznys našich zákazníků

„Bylo pro mě radostí firmu převzít,“ říká Veronika Wimmerová, od letoška nová jednatelka společnosti Zeelandia, která je od roku 2017 součástí stejnojmenné holandské nadnárodní korporace. V Česku se firma, sídlící v jihočeských Malšicích, věnuje výrobě potravinářských surovin, směsí a přípravků pro zákazníky z pekařského, cukrářského nebo gastronomického byznysu.

Leifheit, s.r.o.

Leifheit 20
Expanze i modernizace v nelehké době

Společnost Leifheit je jedním z předních světových výrobců v oblasti domácích potřeb (praní, úklid), kuchyňských a dalších výrobků pro domácnost. Firma vznikla v německém Nassau (kde má skupina dodnes sídlo) a v současnosti působí v téměř 20 zemích se třemi výrobními centry. Klíčový podnik v České republice se nachází v jihočeské Blatné.

České vysoké učení technické v Praze

cvut 20
Snažíme se, aby Česká republika nebyla jen montovnou

Mezi českými technickými vysokými školami dlouhodobě vyniká ČVUT. Aktuálně vychovává kolem 17 800 studentů, kteří si mohou vybírat z 227 akreditovaných studijních programů. Vedle výuky se vehementně soustředí také na výzkum a vývoj, ve kterém reflektuje aktuální výzvy. Nejen o nových projektech jsme si povídali se znovuzvoleným rektorem doc. RNDr. Vojtěchem Petráčkem, CSc.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...