1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Fakultní nemocnice Olomouc

Fak nem Olomouc 1 14
Rozvoj a další modernizace šesté největší nemocnice v zemi

Fakultní nemocnice Olomouc je jedním z největších lůžkových zařízení v České republice. Je součástí sítě devíti fakultních nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Jde o největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji a šestou největší nemocnicí v zemi.

Nippon Express (Deutschland) GmbH & Co. KG, odštěpný závod

Nippon express 23
Letos chceme opět růst na českém i slovenském trhu

Úspěšný rok s tržbami na úrovni 750 milionů korun mají za sebou české pobočky společnosti Nippon Express (Deutschland) GmbH & Co. KG z tradiční japonské nadnárodní spediční a logistické skupiny, která se specializuje především na námořní a letecké přepravy zboží do celého světa. „Celkově pro nás byl rok 2023 standardní.

Europasta, a.s.

Europasta 21
Dál chceme být tvůrci nových trendů a inovací

„Přestože byl loňský rok hodně volatilní z hlediska poptávky a cenové situace na trhu surovin, obalových materiálů i energií, podařilo se splnit cíle, které nám naši akcionáři zadali v oblasti ekonomiky, efektivity výroby či investic,“ říká Bohumil Vráblík, generální ředitel společnosti Europasta z Litovle, která je tradičním výrobcem značkových těstovin Adriana, Zátkovy těstoviny, Rosické těstoviny a Ideál.

Dopravní podnik města Brna, a.s.

dopravni podnik Brno21
Udělali jsme hodně, ale musíme ještě přidat

Městská hromadná doprava v Brně funguje už 155 let. Výročí bude podnik slavit hned několika způsoby – vedle akcí pro veřejnost chystá další investice do vozovkového parku, zejména do parciálních trolejbusů. O smělých plánech jsme hovořili s ředitelem Dopravního podniku města Brna, a.s., Ing. Milošem Havránkem.

Mendelova univerzita v Brně

mendelova univ 17
Vychováváme a vzděláváme odpovědné hospodáře v krajině

Mendelova univerzita v Brně v letošním roce slaví výročí 105 let od svého založení. Otevírá tři nové studijní programy související s problematikou udržitelnosti, na kterou se škola dlouhodobě zaměřuje. Zároveň v kampusu probíhají rozsáhlé rekonstrukce historické hlavní budovy i pavilonu chemie a biochemie. Podle rektora univerzity Jana Mareše jde o významné kroky k modernizaci areálu, díky kterým budou moci členové akademické obce využívat moderního výzkumného i vzdělávacího prostoru.

Faurecia Plzeň, s.r.o.

Faurecia plzen21
Zákaznická orientace výrobce autosedaček pro nejlepší značky světa

Společnost Faurecia spadá do skupiny Forvia Group, která je celosvětovým dodavatelem produktů pro automobilový průmysl. Faurecia patří svou velikostí mezi TOP 10 dodavatelů v rámci automotive a svými komponenty již vybavila každé druhé auto na světě.

M.L.S. Holice, spol. s r.o.

M.L.S.Holice 22
Soustředíme se na stále výkonnější a komplexnější stroje

„Nejvíce si vážím toho, že jsme s našimi lidmi úspěšně prošli všemi úskalími a výzvami, které se před námi během posledních let objevily,“ říká Vladan Hlaváč, ředitel společnosti M.L.S. Holice, která loni na podzim s hrdostí oslavila jubilejní 30. výročí od svého založení.

Prefa Brno, a.s.

Prefa Brno 20
Do roku 2024 jdeme s mírným optimismem

Druhý nejúspěšnější rok v novodobé historii má za sebou společnost Prefa Brno, která rok 2023 zakončila s tržbami na úrovni 1,5 miliardy a ziskem ve výši 200 milionů korun. „Historicky nejlepší pro nás byl rok 2022, který nám vyšel až extrémně dobře. Nečekáme, že by se takový výsledek mohl každoročně opakovat, proto loňský rok hodnotíme velmi dobře, a to i přes značný pokles v některých produktových segmentech, jako je například betonová dlažba,“ říká Michal Ševčík, technický ředitel společnosti Prefa Brno, která je předním tuzemským výrobcem betonových stavebních dílců.

fischer Vyškov spol. s r.o.

Fischer Vyskov 16
Naším letošním cílem je dosažení titulu „Firma roku“

Již třicetiletou historii má na českém trhu společnost fischer Vyškov, která vznikla v září roku 1994. V počátcích působila jako ryze montážní závod, ale krok za krokem se rozvíjela do moderního výrobního závodu. Postupně se rozrostla o samostatné oddělení automatizovaného třískového obrábění kovů, profesionální ruční montáže, lisovnu plastů, nástrojárnu, a nakonec v jejím areálu v Ivanovicích na Hané přibyly i dvě výrobní haly, v nichž se vyrábí upevňovací technika. Závod ročně vyprodukuje přes 2 500 typů výrobků, přičemž jde především o kvalitní kotvicí a upevňovací techniku.

Master Builders Solutions CZ, s.r.o.

Masters Builders solution CZ 24
Spojení s koncernem Sika je impulsem pro náš růst

Za obrovskou příležitost pro další rozvoj podnikání nejen na českém stavebním trhu považuje Martin Polák, jednatel společnosti Master Builders Solutions CZ, loni dokončenou akvizici ze strany nadnárodního koncernu Sika, který je světovým lídrem v oboru stavební chemie. Značku Master Builders Solutions budou v rámci přechodného období používat až do podzimu letošního roku, ale přesto už nyní pracují na všech nezbytných integračních procesech, které povedou jak k novému názvu společnosti, tak k formování nové obchodní strategie či k sjednocení jednotlivých týmů i produktového portfolia.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 16
Do rozšíření výroby letos investujeme 200 milionů korun

O více než 100 let zkušeností se může ve svém dalším rozvoji opřít společnost PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, která je předním výrobcem se špičkovým know-how v oblasti kvalitních silových a železničních zabezpečovacích kabelů. Přestože jsou její výrobky většinou skryty, mají mimořádný význam pro fungování moderního světa. Jako inovativní a spolehlivý partner svých zákazníků pracuje každodenně na tom, aby se energie či informace dostaly bezpečně na určené místo.

Recycling - kovové odpady, a.s.

Recycling kov.odpady 21
Expert na odpadové hospodářství a likvidaci autovraků

Společnost Recycling - kovové odpady a.s. vznikla v roce 1996 v Chotěboři. Jedná se o rodinnou českou firmu, která se od svého založení zaměřuje na nakládání s odpady. Za více než 20 let své existence vybudovala více než dvě desítky provozoven po celé ČR, ve kterých zaměstnává zhruba 120 zaměstnanců. Firma je součástí holdingu RKO Group. Recycling - kovové odpady a.s. disponuje vlastním recyklačním a separačním centrem, provozuje též sběrné dvory pro obce a města.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...