1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ZVVZ-Enven Engineering, a.s.

ZVVZ Enven engineering
Zaměříme se na snížení energetické náročnosti technologických zařízení

V Milevsku na jihu Čech vyrábí společnost ZVVZ-Enven Engineering, a.s., zařízení pro čištění odpadových plynů od tuhých a plynných látek. Mezi jejími zákazníky jsou tak například elektrárny nebo teplárny. Svůj úspěch firma staví hlavně na komplexnosti služeb

České dráhy, a.s.

Ceske drahy 16
Investice jsme revidovali, modernizace však pokračuje

České dráhy jakožto největší český železniční dopravce za rok vypraví téměř dva a půl milionu spojů. Podle jejich generálního ředitele Michala Krapince přišla společnost během pandemie covidu o tržby v řádu miliard. A když už se začalo blýskat na lepší časy, prudce zdražila většina vstupů.

BLOCK, a.s.

Block 21
Naše konkurenceschopnost roste i díky BIM projektování

Investiční celky se zaměřením na vyspělou technologii a čisté prostory projektuje již od roku 1991 valašskomeziříčská společnost BLOCK. Její tým zhruba 150 zaměstnanců se za tu dobu podílel na více než tisícovce projektů pro zákazníky, jako jsou nemocnice, farmaceutické, biotechnologické nebo průmyslové firmy, které podnikají v mikroelektronice, optice či automotive.

Hansen Electric, spol. s r.o.

Hansen electrics
Míříme na nové trhy v Turecku, Indii či Kolumbii

„V dnešní nestabilní době se nám stejně jako mnoha dalším průmyslovým firmám daří složitě, ale přesto dokážeme do značné míry plnit stanovené cíle a plány,“ říká na úvod našeho rozhovoru Alexandr Petrov, obchodní náměstek opavské společnosti Hansen Electric, která se již od počátků 90. let minulého století zabývá především vývojem, výrobou, montáží a servisem moderních elektrických zařízení určených do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Contipro, a.s.

Contipro 18
Vyplácejí se nám investice do technologií i do vzdělávání

„V minulém roce se nám docela dařilo a s našimi výsledky můžeme být spokojeni,“ říká na úvod rozhovoru Vladimír Velebný, generální ředitel a předseda představenstva tuzemské biotechnologické společnosti Contipro, která očekávala, že za rok 2022 dosáhne tržeb mírně přes jednu miliardu korun.

Pierburg, s.r.o.

Pierburg 21
Technologický růst

Globální společnost Rheinmetall, která podniká ve zbrojním a automobilovém průmyslu, v uplynulém roce reorganizovala svou podnikovou strukturu, provoz a více než 23 000 zaměstnanců do pěti divizí. Pierburg, s.r.o., se na dlouholeté tradici automobilového průmyslu v České republice podílí v rámci divize Sensors and Actuators.

Ředitelství silnic a dálnic ČR

RSD 1 14
Výstavba páteřních dálnic intenzivně pokračuje

Výrazně pokročit v realizaci klíčových staveb, které jsou součástí základní dálniční a silniční sítě v Česku, se za poslední léta podařilo Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR). Státní příspěvková organizace, která je zřízená Ministerstvem dopravy ČR, proměnila kvalitní přípravnou fázi posledních let ve značný stavební boom. Výsledkem nasazení a snahy jejích pracovníků jsou ve finále nově zprovozněné kilometry nových dálnic a silnic I. tříd.

PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, s.r.o.

Prakab 16
Inovácie posúvajú tradičné káble medzi hi-tech výrobky

Tradičný výrobca so zameraním na inovácie. Tak by sme mohli charakterizovať spoločnosť PRAKAB PRAŽSKÁ KABELOVNA, ktorá už viac ako sto rokov dodáva káble pre energetické siete, stavebníctvo a železnice. V pražskom závode ročne spracujú 15-tisíc ton medi a 11-tisíc ton hliníku a jeho produkty vyrobené v roku 2021 presiahli váhu 46-tisíc ton. Český producent sa špecializuje na bezpečnostné káble, predovšetkým nehorľavé produkty, ktoré ho radia medzi európskych lídrov.

SAKO Brno, a.s.

SAKO BRNO 21
Děláme maximá pro účelné využívání odpadu

Odpadu rok od roku přibývá. Češi už dobře třídí plasty a papír, velký potenciál má bioodpad a kuchyňský odpad. Právě na něj se nyní více soustředí v Brně, kde se o svoz popelnic a zpracování jejich obsahu stará společnost SAKO Brno, a.s. Loni podnik rozjel velkou investici do vůbec první automatické linky na dotřiďování. Nejen o tomto projektu jsme si povídali s předsedou představenstva SAKO Brno, a.s., Filipem Lederem.

Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i.

Fyzialni ustav cr15
Český výskum prináša riešenia pre svetovú budúcnosť

Špičková veda, revolučné objavy, inovácie v oblasti fyziky. Poslaním Fyzikálního ústavu Akademie věd České republiky (FZÚ) je hľadať riešenia na aktuálne vedecké a technické výzvy súčasnej spoločnosti, a to aj cestou rôznorodej spolupráce s priemyslom. Viac nám o tejto téme porozprával Ing. Alexandr Dejneka, Ph.D., vedúci Sekcie optiky FZÚ a vedúci Oddelenia optických a biofyzikálnych systémov MATCA.

LIKO-S, a.s.

liko 20
Expandujeme na německy mluvící trhy i do Indie

Specialitou české společnosti LIKO-S, a.s., jsou interiérové systémy pro komerční budovy – například příčky do kanceláří. Kvůli potížím v dodavatelském řetězci firma posiluje výrobu a současně expanduje na zahraniční trhy, například do Indie. Své síly soustředí také na inovace.

AVL Moravia, s.r.o.

AVL moravia 21
Chopit se příležitosti

Společnost AVL Moravia, s.r.o., byla založena v dubnu 1996 jako společný podnik a je součástí globální skupiny společností AVL, největší nezávislé světové společnosti pro vývoj, simulaci a testování systémů hnacích ústrojí, jejich integraci do vozidel a také nové obory, jako je např. ADAS/AD nebo Data Intelligence.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...