1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Povodí Vltavy, s.p.

povodi vltavy 17
Vodohospodáři musí být připraveni na velké sucho i povodně

Řeka Vltava je se svojí délkou téměř 431 kilometrů nejdelší českou řekou. Její povodí zahrnuje území o celkové rozloze přesahující 28-tisíc km². Na tomto území spravuje státní podnik Povodí Vltavy více než 23-tisíc kilometrů vodních toků a má právo hospodařit se 110 vodními nádržemi a devíti poldry, 20 plavebními komorami na Vltavské vodní cestě, 343 jezy a 19 malými vodními elektrárnami.

DURA Automotive CZ, k.s.

Dura automotive 17
Při výrobě dílů do automobilů sázejí v Blatné na automatizaci

Většina motoristů jen těžko identifikuje, odkud pocházejí některé důležité díly jejich automobilů a mnohé už vůbec nenapadne, že třeba některé části karoserií u vozidel značky Ford, Volkswagen, Audi nebo Porsche vznikají na výrobních linkách na jihu Čech.

Benteler Maschinenbau CZ, s.r.o.

Stroje pro sklářství i automotive jsou zhmotněním moderních technologií

Společnost Benteler Maschinenbau CZ, s.r.o., sice vznikla před 16 lety na zelené louce, ale navazuje na historii německého koncernu i dobrou tradici českého strojírenství. Liberecká firma vyrábí unikátní stroje pro sklářský i automobilový průmysl. Instalace jejích výrobků najdeme po celém světě. Od začátku se zaměřuje na inovace produktů, kterým věnuje náležitou péči.

GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.

GEMO Olomouc
Za úspěchem na trhu stojí jasná obchodní strategie a filozofie

Stavebnictví patří k nejturbulentnějším oborům českého průmyslu. Firem, které úspěšně proplouvají nástrahami trhu už víc než čtvrt století, proto není mnoho. Patří k nim ale společnost GEMO OLOMOUC, spol. s r.o., která byla založena v roce 1990 v metropoli střední Moravy v Olomouci.

ALPLA, spol. s r.o.

ALPLA 17
Výroba obalů se v Petrovicích za víc než 20 let téměř ztrojnásobila

Obal má u výrobků nejen ochrannou funkci, ale je důležitý i z informačního nebo marketingového hlediska. Navíc některé obaly mají často nezaměnitelný tvar. A jsou i takové, které každý den používáme, jsou nám až důvěrně známé, ale jejich výrobce zůstává skrytý.

Masarykův onkologický ústav

masarykuv onkol ustav 17
Onkologie stojí před novými výzvami

Žlutý kopec v Brně, kde sídlí Masarykův onkologický ústav (MOÚ), je symbolem naděje pro mnoho onkologických pacientů. V roce 2015 prošlo místními ambulancemi více než 160-tisíc lidí a hospitalizováno zde bylo 10-tisíc nemocných. Do ústavu jsou z celé České republiky posílány případy vzácných nádorů nebo komplikovaných onemocnění.

KOMA MODULAR, s.r.o.

Koma modular 17
Modulární systémy z Vizovic nacházejí uplatnění po celém světě

Školy, zázemí pro sportovní kluby i bytové domy. To vše a ještě mnohem víc lze velmi rychle a kvalitně postavit z prostorových modulů, které tvoří ocelový rám a stěny. Moduly vznikají na výrobní lince společnosti KOMA MODULAR ve Vizovicích. A odtud většina z nich putuje do západní a severní Evropy.

Fakultní nemocnice Brno

Fakultní nem Brno 17
Investuje do moderních přístrojů i výstavby nové porodnice

Moderní vybavení, týmy erudovaných odborníků, komplexní diagnosticko-léčebné zázemí a úzká vědecko-výzkumná spolupráce s Masarykovou univerzitou řadí Fakultní nemocnici v Brně na jedno z předních míst českého zdravotnictví. Nemocnice poskytuje pacientům specializovanou a superspecializovanou péči ve všech oborech medicíny v souladu s dostupnými poznatky současné lékařské vědy.

Doosan Bobcat Manufacturing, s.r.o.

Doosan Bobcat 17
Výrobce proslulých bagrů a nakladačů navyšuje výrobu

Nakladače a bagry značky Bobcat jsou dnes už legendami. Společnost byla před více než 50 lety založena v USA a postupem času se stala hlavním hráčem na trhu ve výrobě těchto kompaktních strojů, takže téměř každý druhý nakladač dnes nese logo Bobcat.

TAJMAC-ZPS, a.s.

tajmac
Dostatek kvalifikovaných pracovníků je podmínkou pro další rozvoj firmy

Podle prvních odhadů budou ekonomické ukazatele akciové společnosti TAJMAC-ZPS ze Zlína, která se zabývá výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem vícevřetenových automatů, obráběcích center a dlouhotočných automatů mírně slabší, než v rekordním roce 2015.

Toray Textiles Central Europe, s.r.o.

Toray 17
Produkcia airbagovej tkaniny výrazne zvyšuje obrat

Spoločnosť Toray Textiles Central Europe, s.r.o., vznikla v roku 1997 výstavbou výrobného závodu na zelenej lúke v Prostějove. S výrobou 100-% polyesterovej podšívky začala v roku 1999 a prvé výrobky opustili prostějovský závod v júli toho istého roku. Postupom času spoločnosť spustila výrobu aj ďalších produktov.

TS Plzeň, a.s.

TS Plzen 17
Firmu koupil čínský investor, má přinést nové obchodní příležitosti

Strojírenská firma TS Plzeň, a.s., už přes 150 let vyrábí zařízení pro těžký průmysl. Kovací, vytlačovací nebo vulkanizační lisy a válcovny z plzeňského podniku pracují v továrnách po celém světě. Loni změnila společnost, která je součástí strojírenského podniku ŽĎAS, a.s., vlastníka.

MINERVA BOSKOVICE, a.s.

Minerva 16
Výrobce šicích strojů zvyšuje produktivitu práce

Minerva je nejen římská bohyně moudrosti a řemesel, ale především už 135 let po celém světě známá značka šicích strojů. Dnes se stejnojmenná firma z Boskovic na Brněnsku řadí ke světové špičce a 98 % produkce exportuje.

M - SILNICE, a.s.

M Silnice 16
Do staveb silnic vkládá tradici, profesionalitu a kvalitu

Stavby dálnic, silnic nebo mostů má pod patronátem akciová společnost M - SILNICE, která se v této oblasti opírá o více než šedesátileté zkušenosti. Firma s ryze českým kapitálem je součástí koncernu MEDIS.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...