1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

DPOV, a.s.

DPOV 191
Železniční opravárenství má velkou tradici i perspektivu

„Jsme firma v růstu a plánované cíle se nám v minulém roce podařilo splnit a dokonce překonat,“ říká Ing. Roman Kott, předseda představenstva společnosti DPOV, a.s., jejíž hlavní činností jsou opravy a modernizace železničních kolejových vozidel. Za rok 2018 se tržby přiblížily hranici dvou miliard korun, což je výsledek, který dělá radost i hlavnímu akcionáři, tedy Českým drahám (ČD). Přerovská DPOV, a.s., je dceřinou společností Skupiny Českých drah od roku 2007, ale historie železničního opravárenství je mnohem delší.

BJS Czech, s.r.o.

BJS CZ 191
Svět objevuje české nábytkáře, řemeslo je na vysoké úrovni

V posledních několika letech oprášil český nábytkářský průmysl své jméno, které rezonuje i za hranicemi. Co do obratu je největším výrobcem nábytku v České republice společnost BJS Czech, s.r.o., která našla zázemí v Humpolci na Vysočině. Veškerý lakovaný nábytek, například pohovky, skříně nebo komody, vyrábí pro švédský koncern IKEA. Produkty jeho prostřednictvím exportuje do celého světa.

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, s.r.o.

Saint gobain adfors 191
Miliardová investice potvrzuje silnou pozici

Kombinací sklárny a textilky jsou závody společnosti SAINT-GOBAIN ADFORS CZ, která je předním výrobcem a zpracovatelem skleněných vláken v Evropě. V českých výrobních pod-nicích v Litomyšli a Hodonicích u Znojma ročně vyprodukuje více než 100-tisíc tun vlákna, z kterého se následně zpracovávají finální výrobky pro stavebnictví i průmysl. Celkový roční obrat firmy v roce 2017 dosáhl 7,6 miliard korun.

BAŤA, a.s.

Bata 19 1
Ruční výroba je pro nás srdcovou záležitostí

Jedním z výrobních odvětví, kde má stále nezastupitelnou roli řemeslná práce, je obuvnictví. V Česku jeho věhlas tradičně šíří společnost Baťa, která zachovává ruční šití obuvi a kvalitu řemesla v malé továrně v Dolním Němčí nedaleko Uherského Hradiště. Tamní výrobní divize zaměstnává přibližně 130 lidí, kteří se podílejí na roční produkci ve výši 240-tisíc párů obuvi. Jedná se o jediný kompletní výrobní závod baťovského koncernu v celé Evropě.

GS Caltex Czech, s.r.o.

GS Galtec 19
Úspora hmotnosti je trendem současnosti

Pokud jezdíte autem, máte možná společnost GS Caltex Czech, s.r.o., stále před očima. Vyrábí totiž materiál, ze kterého se tvarují přístrojové desky v automobilech. „K devizám firmy patří cena, servis a flexibilnost,“ dodává marketingový specialista firmy David Buchta. V severomoravské Karviné má korejská petrochemická společnost GS Caltex svou první evropskou pobočku. „Když firma GS Caltex vstupovala do Evropy, tak zvažovala postavení podniku na několika místech.

Elektrárna Počerady, a.s.

Elektrarna Pocerady
Uhelné elektrárny budou pomalu končit, nové se nevyplatí stavět

V Mostecké pánvi vyrábí elektřinu nejvýkonnější elektrárna v České republice. Počerady loni vyprodukovaly necelých 6 TWh elektrické energie. Letos chystají generální opravu třetího výrobního bloku. Původně měla elektrárna šest bloků, nyní jich pracuje pět. Každý z nich má výkon 200 MW. Jeden z bloků byl odstaven v polovině 90. let minulého století, další ukončí výrobu v polovině příštího roku. „V té době už nebude splňovat nové ekologické limity. Myslím si, že uhelné elektrárny v Evropě budou pomalu končit.

DSV Air & Sea, s.r.o.

DSV 19
Ovládá přepravu ve vzduchu i na moři

Přeprava a logistika hýbou současným světem, který se díky globalizaci zmenšil. Každý den se přepraví tisíce tun nákladů. Kontejnery putují po moři, létají ve vzduchu, malé i velké náklady jsou přepravovány v kamionech. Ke klíčovým hráčům v segmentu přepravy patří dánský koncern DSV, jenž každý den zajišťuje komplexní přepravu a logistiku pro dodavatelský řetězec tisícovek společností. Záběr skupiny je sice globální, ale svým zákazníkům a jejich potřebám zůstává na blízku.

Doosan Škoda Power, s.r.o.

Doosan skoda power
České turbíny dobývají náročné trhy po celém světě

V oblasti těžkého strojírenství není třeba společnost Doosan Škoda Power, s.r.o., představovat. Silné postavení si podnik vybudoval jak na českém, tak na zahraničním trhu. Aktuálně má společnost rozpracované projekty ve všech segmentech energetiky od jaderných elektráren po paroplynové elektrárny, a to v Evropě i mimo ni. Zajímavé realizace dokončuje například v Dánsku, další projekty chystá ve Španělsku, daří se jí v USA, v Jižní Koreji nebo v Japonsku.

I&C Energo, a.s.

I a C Energo 16
Nadále chceme stavět na unikátním know-how

Nejpřesvědčivějším důkazem dobré kondice jsou zdařilé reference ve více než 30 zemích světa, miliardové roční objemy realizovaných dodávek a nově získávané zakázky. Říká Jiří Holinka, generální ředitel a předseda představenstva společnosti I&C Energo, která ke svému názvu přidává slogan „Spolehlivé partnerství“. Během 25 let se vypracovala v předního dodavatele české elektroenergetiky, který zaměstnává více než 900 lidí a plánuje další rozvoj.

CHEMCOMEX, a.s.

Chemcomex 19
Na Slovensku jsme získali zkušenosti, které chceme zúročit

Více než 25 let působí v jaderné energetice česká dodavatelsko-inženýrská společnost CHEMCOMEX, jejíž portfolio pokrývá vše od přípravy, projekčních a inženýrských služeb, realizačních prací, uvádění do provozu a servisu až po demontáže technologií. V roce 2008 rozšířila svoje aktivity o organizační složku na Slovensku, kde se jejích 150 zaměstnanců úspěšně podílí na významných projektech, jako je dostavba Jaderné elektrárny Mochovce.

Macco Organiques, s.r.o.

macco org 19
Cílem desetiletého plánu jsou dvojnásobné tržby

„Daří se nám růst v tržbách i v prodejích na nových teritoriích,“ říká Charis Stambolidis, generální ředitel bruntálské společnosti Macco Organiques, která se zabývá výrobou anorganických minerálních solí pro farmacii a potravinářství. Výrobní závod nacházející se v podhůří Jeseníků byl založen již v roce 1976. Mimořádným rozvojem však prošel v posledních 15 letech, během kterých desetinásobně vzrostl prodej a trojnásobně se zvýšil počet zaměstnanců. „Naši kondici hodnotíme jako velmi dobrou.

SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o.

Shott flat glass19
Sklářská firma sází na inovace a její obrat roste

Výroba skla má v České republice dlouhou tradici, v mnoha regionech se vyrábí už stovky let. Příkladem je i Valašské Meziříčí, kde má své zázemí firma SCHOTT, jež tady provozuje hned několik divizí. Zaměřuje se na montáž skleněných optických vláken, která přenáší světlo, zpracovává ploché sklo pro domácí spotřebiče a vyrábí dveřní systémy pro chladírenské boxy v supermarketech.

Správa a údržba silnic Plzeňského kraje, p.o.

sprava udrzba silnic plzen 19
Největší výzvou je úspěšné dokončení dopravních projektů

Údržba pozemních komunikací je oblastí, která na své správce klade vysoké požadavky především z hlediska bezpečnosti provozu. Náročný úkol pečovat o silnice II. a III. třídy Plzeňského kraje (PK) byl svěřen příspěvkové organizaci Správa a údržba silnic PK. Té se v poslední době daří realizovat řadu úspěšných projektů, o nichž jsme si povídali s Ing. Miroslavem Doležalem, generálním ředitelem této společnosti.

Šroubárna Kyjov, spol. s r.o.

Sroubarna Kyjov 18
Do roku 2019 vstupuje s plánem navýšit výrobu o miliony kusů

V Kyjově se už desítky let vyrábějí zejména pražcové šrouby, hákové šrouby a matice, kratší dobu pak výkovky ložiskových kroužků a vaček a obrobené ložiskové kroužky, které směřují zejména na železnice, do automobilového průmyslu nebo strojírenství. Šroubárna Kyjov, spol. s r.o., je od roku 2008 součástí skupiny Třinecké železárny – Moravia Steel a partnerství se silným holdingem jí svědčí.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...