1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

NC Line a.s.

NC line 23
Komplexní servis v oblasti zpracování plechů

Společnost NC Line a.s. je evropským poskytovatelem kompletního servisu v oblasti zpracování plechů. K jejím specializovaným službám patří například řezání laserem, CNC vysekávání, ohýbání plechů, svařování, zámečnické práce či povrchové úpravy. Brány jejich výrobního závodu opouštějí ročně tisíce výsledných produktů, které pak míří do většiny západoevropských zemí či do USA.

PRŮMSTAV, a.s.

Prumstav 15
Jsme stabilní dodavatel, který jde s trendy a nabízí kvalitu

Společnost PRŮMSTAV si dlouhodobě udržuje pozici tradičního a renomovaného stavebního dodavatele, a to již 70 let. „Toto významné kulaté výročí připadá právě na letošní rok.

LISI AUTOMOTIVE FORM a.s.

Lisi automotive 23
Světový lídr ve výrobě brzdových komponentů

Historie společnosti LISI AUTOMOTIVE FORM a.s. se začala psát v roce 1952. Její moderní část, kdy se firma stala součástí mezinárodního francouzského konsorcia LISI AUTOMOTIVE, stvořila za posledních 20 let jednoho z nejvýznamnějších světových výrobců brzdových komponentů. „Jsme zkrátka velmi úzce zaměřeni na specifický produkt a z toho také vyplývá naše strategie být v této specifické produkci celosvětovým lídrem,“ říká Ing. Zdeněk Hrdlička, člen představenstva společnosti.

Zálesí, a.s.

zalesi 23
Diverzifikace podnikání je základem naší stability

Příběh privátní společnosti Zálesí se začal psát v roce 1993, kdy skupina vrcholových manažerů zprivatizovala zemědělský podnik Zálesí v Luhačovicích. V průběhu třiceti let vytvořili noví majitelé velký průmyslový podnik evropského formátu s více než 500 zaměstnanci a obratem přes 1,3 miliardy korun.

Správa železnic, státní organizace

SZDC 16
Připravujeme osm set kilometrů vysokorychlostních tratí

O aktuálních i připravovaných projektech Správy železnic, státní organizace, o tom, jaké jsou na české železnici priority v oblastech bezpečnosti a pohodlí cestujících i o modernizaci dopravy z centra Prahy na Letiště Václava Havla, o tom všem si dnes povídáme s ministrem dopravy ČR, panem Martinem Kupkou.

Faurecia Components Písek, s.r.o.

faurecia components pisek23
Dokážeme jít za hranice všedního dne

Jeden z nejúspěšnějších evropských závodů na výrobu autosedaček ve skupině FORVIA Faurecia se nachází na jihu Čech, kde od roku 2007 působí společnost Faurecia Components Písek. S týmem zhruba 560 zaměstnanců se zaměřuje na výrobu převážně lakovaných kovových konstrukcí autosedaček, které dodává do vozů předních světových automobilek, jako je BMW, VW Group a jeho značky Volkswagen, Audi a Porsche, či koncern Stellantis.

Ideal Automotive Bor, s.r.o.

Ideal automotive bor 16
Trh se uklidnil. Rozjíždíme nové projekty pro Mercedes nebo BMW

Automobilová výroba se znovu rozhýbala. Komponenty a materiály už na trhu nechybí a ve svém závodě to vidí i producent interiérových dílů Ideal Automotive Bor, s.r.o. Společnost v blízkosti hranic s Německem obhospodařuje výrobní haly o rozloze 35-tisíc metrů čtverečních a logistické haly o ploše 21 164 metrů čtverečních.

MOTORPAL, a.s.

MOTORPAL 23
Diesel má budoucnost

Mezi významné světové výrobce vstřikovacích systémů pro dieselové motory se řadí jihlavská společnost MOTORPAL, tradiční ryze česká firma, jejíž historie sahá až do roku 1946. Díky počtu zhruba jednoho tisíce zaměstnanců je jedním z největších zaměstnavatelů v kraji Vysočina. Kromě Jihlavy má výrobní závody také v Jemnici a Batelově. Klíčovými produkty jsou vstřikovací čerpadla, vstřikovače, vstřikovací trysky pro vznětové motory či přesně obráběné dílce pro automobilový průmysl.

Správa a údržba silnic Pardubického kraje

sprava udrzba pardubice 20
Krajská příspěvková organizace má nového ředitele

Správa a údržba silnic Pardubického kraje má na starosti zajišťování správy a údržby silnic II. a III. třídy v majetku Pardubického kraje. V jejím čele stojí od prvního září letošního roku nový ředitel. Stal se jím Ing. Zdeněk Vašák, který v uplynulých osmi letech vedl Centrum pro regionální rozvoj České republiky.

BLOCK®

Block 21
Dopad války vnímáme – dodáváme více mobilních řešení

Valašskomeziříčská společnost BLOCK® se dlouhodobě specializuje na dodávky stavebních a technologických celků pro nemocnice, laboratoře nebo farmaceutický průmysl. S ohledem na konflikt na Ukrajině reaguje na poptávku po mobilních zdravotnických stavbách. Nedávno připravila jednu takovou pro české ministerstvo zahraničí a jednotka putovala přímo na Ukrajinu. Více v rozhovoru prozradil předseda představenstva Ing. Rudolf Limberský.

SOMA, spol. s r.o.

Soma cr 18
Finální výrobky českých firem jsou jedinou cestou k prosperitě

„Letošní volby do představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) potvrdily sílu vlivu zahraničních nadnárodních korporátů v průmyslu na českém území,“ říká Ing. Ladislav Verner, jeden z kandidátů na pozici člena svazového představenstva a generální ředitel lanškrounské společnosti SOMA, která je výrobcem špičkových flexotiskových strojů.

Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace

Nemocnice Kyjov 23
Budoucnost patří inovacím ve zdravotní péči

Nemocnice Kyjov, příspěvková organizace, je komplexním zařízením poskytujícím ambulantní i lůžkovou péči obyvatelům Kyjovska, Veselska, Hodonínska a přilehlých oblastí. Poskytuje péči v oborech interna, chirurgie, dětské, gynekologie-porodnictví a ARO poskytuje péči pro 162tisíc obyvatel regionu i v dalších lůžkových oborech typu neurologie, ortopedie, urologie, kožní, oční, rehabilitace, ušní-nosní-krční, plicní nebo infekční.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...